Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Barvy v designu na rok 2021

Barvy v designu na rok 2021

Andrea Longauerova Ve čtvrtek 07. 01. 2021 Tipy a inspirace

Barevné trendy se každý rok mění. Společnosti, které udávají směr každý rok přinášejí barvy, které se v daný rok dostávají do popředí a ovlivňují trendy na následujících 12 měsíců. Mezi nejznámější společnosti, které tyto trendy určují patří společnosti Pantone Color Institute, Sherwin-Williams, Dulux a Benjamin Moore. Jaké barvy vybrali na rok 2021 a proč? Pojďme se na to společně podívat.

 

Paleta farieb

 

Barvy na rok 2021 podle Pantone Color Institute

Pantone Color Institute pro tento rok vybral barvy Ultimate Grey (základní šedá) a Illuminating Yellow (zářivá žlutá) a jejich odstíny. Dvě barvy se mezi trendy nedostávají často. Neutrální šedá se do výběru trendů dostala poprvé. Spojením těchto barev dochází k setkání dvou odlišných světů, které vytváří hřejivé a optimistické spojení, probouzí sílu a pozitivitu a dodává energii a odolnost, kterou v této době tak potřebujeme. Odstíny těchto barev působí uklidňujícím dojmem a jsou poselstvím síly a naděje. Kombinace dvou barev představujícich potřebu jednoty odrážejí dění ve společnosti a jejich cílem je lidi uklidnit. Šedá v interiéru vůbec nemusí být nuda!

 

Farby na rok 2021 podľa Pantone Color

 

Šedá je barva kamene a spojuje se se smutkem, strachem a zklamáním. Spojení šedé a žluté nám říká, že i v těžkých časech máme naději. Ve svých domovech dnes trávíme mnohem více času, než v minulosti, proto se doma obklopte barvami, které zklidňují mysl. Video prezentaci od společnosti Pantone Color s dalšími inspiracemi naleznete zde

 

Jak to s barvami na tento rok vidí Sherwin-Williams?

S neutrální barvou v zemitých tónech letos přichází i společnost Sherwin-Williams. Najdete ji pod názvem "Urbane bronze". Základem této barvy je sytá hnědá, která se nenápadně prolíná s šedou a tmavozelenou. Barva "urban bronze" se dobře kombinuje s ostatními barvami, zejména se zelenou, béžovou a slonovinovou a v podobě polštářů, koberce či závěsů ji propojíte skoro s každým interiérem. Dobře si rozumí s tmavým masivním dřevem a kovovými, měděnými a zlatými bytovými doplňky. Při pohledu na tuto barvu se máme uklidnit a připomenout si, že příroda je stále součástí našich životů a útočiště máme hledat právě v ní.

 

Interiér v urban štýle

 

Pokud si nevíte Urbane bronze barvu představit, viz video prezentaci zde.

 

Netradiční barva z dílny Benjamin Moore

Zemitý odstín s názvem Aegean Teal (Egejská šedozelená) v barevných trendech na rok 2021 prvenství získal ve společnosti Benjamin Moore. Uhodli jste. Tato barva vznikla spojením šedé a zelené, které spolu vytvoří optimisticky působící šedomodrou barvu, která se při různé intenzitě světla jemně mění. Aegean Teal nám má do života vnést více stability, klidu a jistoty. Doplňky z přírodních materiálů, nebo v bílé barvě při ní vyniknou nejlépe. 

 

Interiér so štýlovou stenou

 

Bytový design letos ovládly zemité barvy, které nám mají dodat sílu, energii a propojit nás s přírodou. Výjimka je jen zářivá žlutá, ale i ta je ve spojení s šedou barvou. Toto spojení nám připomíná, že i po náročných časech přijdou slunečné dny. Tak co, která barva vás oslovila nejvíce? Dejte nám vědět.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku