Slevy až do -40% *platí do 25.9. • ⭐ (4,9/5) 1500+ Recenzí
Bydlení v originálním hipster stylu

Bydlení v originálním hipster stylu

Andrea Longauerova Ve středu 15. 12. 2021 Styly bydlení

Zařízení bytů a domů přizpůsobujeme stylu, se kterým se ztotožňujeme a prezentujeme jej i ve společnosti. Reprezentuje náš vkus a hodnoty. Proto je stylů bydlení tak mnoho. Patří mezi ně i bydlení pro hipstera. S tímto výrazným a na první pohled rozpoznatelným stylem se nesetkáváme až tak často. V následujících řádcích vám prozradíme, co v sobě tento netradiční styl skrývá.

 

Hipster a jeho základní znaky

Stylem hipster nejčastěji žijí lidé do 30 let, kterým nepřekáží bydlet na půjde, v garáži či ateliéru. Čím netradičnější místo si k bydlení vyberete, tím lépe. Hipster má nezávislé myšlení a specifický styl oblékání, při kterém vychází z nejnovějších módních trendů. Rád a často sedí v kavárně, navštěvuje různé vernisáže, výstavy a koncerty.

 

 

 

Když spatříte člověka v brýlích s černým rámem s nedioptrickými skly, dokonale upravenou bradou a vousy, obtaženými kalhotami doplněnými šlemi, flanelovou košilí a starým sakem, víte přesně, jak hipster vypadá. Snaží se vytvořit originální ošuntělý umělecký vzhled. Inspiruje se lidmi, kteří tento styl prezentovali v minulosti. Hipster si velkou vlněnou čepici na hlavu klidně nasadí, i když je venku teplo.

 

 

 

Teorie vzniku

Teorií, odkud termín hipster pochází je několik. Jedna z nich spojuje hipstera s prostředím bílých amerických jazzových umělců 40. let minulého století, kde se slovíčko „hip“ spojovalo s milovníky rozrůstající se jazzové scény. Další teorie se opírá o západoafrické slovo „hipi“, kterým máte někomu otevřít oči. Třetí teorie se pojí s anglickým jazzem. Hip v překladu znamená bederní kost. Vychází z toho, že jazzmani leželi na boku (bederní kosti) a kouřili opium. Všechny tři teorie jsou zajímavé. Pravdu se však už dnes jen stěží dozvíme.

 

Hipster znaky v bydlení

V bydlení hipster kombinuje práci a pohodlí. Vyžívá se v retro kouscích a interiér se snaží zařídit si tak jako svou nejoblíbenější kavárnu.

 

 

 

Retro gramofon a psací stroj jako dekorace

Gramofon v hipsterské domácnosti nesmí chybět. Není to žádná převratná novinka, i když se v nich hipstery vyžívají. Starý a odřený gramofon je ideální. Desky ke gramofonu neodmyslitelně patří. Možná si je nevyslechnete, avšak už jen jako dekorace budou stát zato. Ze starého psacího stroje se také stane zajímavý bytový doplněk. Nechte v něm papír s pár napsanými písmenky. Dejte najevo, že to s psaním a uměním myslíte vážně.

 

 

 

Jedna cihlová zeď stačí

Cihlová stěna se nachází v každém správném hipsterském bytě. Když takovou nemáte, omítku ze zdi za každou cenu neodstraňujte. Čistěji a rychleji to půjde s tapetou s imitací cihly. Prostor dostane ošuntělý nádech a když ho ozdobíte světélky, vytvoříte si příjemný koutek na každý den. Nejen na Vánoce.

 

 

NÁŠ TIP: Staré retro kolo nebo lyže hipster nepoužívá jen k přepravě či sportu. V bytě se z nich stává velmi příjemná a originální dekorace.

 

Lodní kufr. Jak jej použijete?

Jednou z nejoblíbenějších dekorací hipsterského stylu bydlení je starý lodní kufr. I dva. Naleznete v něm originální úložný prostor nebo konferenční stolek s vlastním příběhem. Je úplně jedno, jak jej využijete. Hlavně, že ho vystavíte světu na odiv.

 

Knihovnu vytvořte jinak

Hipster je intelektuál. Knihovna v jeho bytě nesmí chybět. Klasické police na knihy nechte v obchodě. Vytvořte si police ze starého použitého dřeva nebo palet. Důležitý je obsah knihovny. Ne její tvar. Knihy uložte tak, jako by vám na nich vůbec nezáleželo. Uspořádanost zde nemá místo.

 

 

NÁŠ TIP: Nezávislost a individuální styl můžete projevit i bez velké investice. Buďte ekologičtí. Nejzajímavější kousky stejně najdete na starých půdách a různých bazarech. Dejte věcem druhou šanci.

 

Prázdné stěny? Ale kdepak!

Obrazů, plakátů, fotografií a tabulek s nápisy v hipstersky orientovaném stylu nikdy není dost. Tento styl dává šanci neupravenosti. Čím netradičnější (ne příliš pěknou) ozdobu na zeď zavěsíte, tím lépe. Při spojení s ostatními doplňky se z tohoto doplňku stane originální prvek, který nikdo nikdy nepřehlédne. Krása je přece subjektivní.

 

Všude je něco

Při pohledu na hipsterské bydlení nabudete pocitu, že v něm je všeho mnoho. Není to jen pocit. Je tomu tak. Háčkované dečky a ručně vyrobené dekorace zde mají své pevné místo. Etnické, rustikální a folklórní doplňky v takové míře jako zde nikde jinde nevyužijete. Na ladění doplňků zde není prostor. Spojte originální kousky různého druhu. S citem. Samozřejmě. Čisté plátno s hrubou strukturou, tkaný koberec, lampa, květiny a vodní dýmka. Oddechová zóna je pro hipstera jako stvořená.

 

 

Zdroj: https://homedesigngoals.tumblr.com/post/129632826191/httpfolatorginterior-with-hipster-stylecolorf

 

Hipster se cítí v kuchyni dobře

Kuchyň je pro hipstera jednou z nejoblíbenějších místností v domě. Rád vaří a na jejím zařízení si lze speciálně záležet. Retro kuchyňskou linku klidně propojí s moderními elektronickými spotřebiči. Vyžívá se v nich. U moderní linky naopak sáhne po retro elektrospotřebičích. Propojení moderního s retro zařízením se zde krásně doplňuje. Starý cedník po babičce neskrývejte. Hezčí dekoraci do kuchyně už nenajdete. Retro mlýnek na kávu nemusí sloužit jen jako dekorace. Čerstvě umletá káva chutná a voní mnohem lépe.

 

 

 

Trh s kořením jako inspirace

Barev je díky doplňkům v tomto stylu opravdu hodně. Bílou, šedou a béžovou si zde můžete dovolit zpestřit různými barevnými kombinacemi. Inspirujte se trhem s kořením. Hořčicová, terakota, tyrkysová, bordó. Která je vaše nejoblíbenější? Barevné kombinace přizpůsobte svému vkusu. Hipster styl to snese.

 

Záclony a závěsy sem nepatří

Záclony a závěsy na okna nedávejte. Sluneční paprsky přes den, měsíc a hvězdy v noci přece nebudete zakrývat. Reprezentuje vás svoboda o volnost. U obnažených oken nabudete pocitu, že vám patří celý svět. Ve dne, iv noci.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku