Pospěšte si!🎅🎄Objednávky do 17.12. půlnoci garantujeme DORUČENÍ DO VÁNOC • Platí při výběru produktů SKLADEM.✨
Bydlení ve stylu hygge

Bydlení ve stylu hygge

Andrea Longauerova Ve středu 11. 11. 2020 Styly bydlení

Hygge přichází ze severu a spojuje jednoduchost a útulnost. Ne, není to strohý minimalismus. Funkčnost zde hraje roli, ale jde hlavně o to, abyste se ve svém bytě cítili dobře a byli v něm šťastní. Na prvním místě je v tomto případě to, co se líbí vám. Není to jen o tom, jak svou domácnost zařídíte.

 

Ciťte se jako doma, není jen fráze!

Doma máte zapomenout na každodenní starosti a uniknout před stresem. Obklopte se obyčejnými věcmi, které vám vykouzlí úsměv na tváři. Dopřejte si klid, pohodlí a šťastný život. Zahřejte se u krbu obklopeni věcmi inspirovanými přírodou a příval energie na sebe nenechá dlouho čekat. Dřevo nepatří jen na podlahu. Dřevěné obklady nebo tapeta s imitací dřeva vám pomůže vytvořit prostor, ve kterém se alespoň v myšlenkách přenesete na chalupu ke starým rodičům a připomenete si chvíle bezstarostného dětství.

 

Fototapeta domáca knižnica  Obraz maľovanie podľa čísiel slony v Afrike - Africa at Sunset

 

Vytvořte si svůj vlastní koutek. Velké pohodlné křeslo a stolek pro uložení kávy nebo čaje. Za zády knihovna plná knih. Zapalte si svíčku a zapněte difuzér s příjemnou vůní. Věnujte se ručním pracím. I takto může vypadat dokonalý relax.

 

Velká radost z malých věcí

Propojte tradici s moderním stylem. Netvrdíme, že máte pokoje procpat nepotřebnými věcmi. Promyslete si, co kde dáte a co od zařízení pokoje očekáváte. Dekorace už jen dotvoří celkovou atmosféru s vaším nenapodobitelným rukopisem. Hygge spojuje funkčnost a eleganci. Nebojte se projevit, co ve vás je. Každý styl charakterizují určité prvky. Ve stylu hygge jsou to tyto:

  • kámen, dřevo, keramika, přírodní textilie,
  • vonný difuzér, svíčky, lucerny,
  • květiny,
  • přirozené světlo - hodně světla!

 

Obraz vodopád snov na akrylátovom skle - Waterfall of Dreams  Obraz nádherná dúha

 

Hygge, to je pocit

Jemná měkká deka, která doslova čeká, že se do ní zabalíte s knihou v ruce a šálkem dobrého čaje. Mnoho polštářů, které sedačku oživí. Měkoučký koberec. Setkání s přáteli a rodinou a vzpomínání při starých rodinných fotografiích. Zahrajte si společenské hry. Vsaďte na přirozenost a užívejte si každý moment. Hygge nepotřebuje výrazné dekorace a nejmodernější techniku. Za peníze si ho nekoupíte. Musíte si jej vytvořit. Po svém. Styl hygge nezajímá, co všechno doma máte. Zajímá ho, jak se doma cítíte a zda se domů rádi vracíte.

 

Obraz láska nebeská - Love Entanglement

 

Hygge můžete zapojit do činností, které děláte denně. Vy ovlivňujete to, jak se cítíte. Každý den se stane něco hezkého. Hygge záleží na tom, abyste si to všimli. Obklopte se bílou a světlými barvami, v nichž nebude chybět slunce. Stěny nemusí zdobit jen obrazy. Zavěste na ni imitace z kožešin. Příjemný pocit tepla vás zaplaví vždy, když se na kožešinu podíváte. Lustry a obrazy s geometrickými vzory pokoji dodají veselost a hravost. Polštáře v těchto vzorech také nic nezkazí.

 

Obraz farebná cesta okolo sveta - Colourful Travels Obraz ležiaci Budha

 

Mapa světa vás přinutí snít o místech, která chcete navštívit. Mysl zaměstnáte příjemnými věcmi a starosti dostanou alespoň na chvíli stopku. Označte si místa, například obrazy na korku, které jste již viděli a každý den si vzpomeňte, jak tam bylo krásné.

 

Všeho moc škodí

Nedávejte do pokoje vše, co vám napadne. Zaměřte se na to, z čeho máte největší radost a dotáhněte to k dokonalosti. Vyberte si dekorace, které ve vás vzbuzují příjemné pocity a mají pro vás citový význam, a zároveň dávají smysl. Největší radost máme často z maličkostí. Udělejte si občas radost. Jen tak.

 

Obraz šálka horúcej kávy

 

Zpříjemněte si činnosti, které nemáte rádi, ale udělat je třeba. K úklidu a vaření si pusťte dobrou hudbu. Odměňte se sklenkou dobrého vína. Stolujte ve velkém stylu. Navarili jste, tak ať to i na talíři vypadá dobře. Možná jste nad tím nikdy takto nepřemýšleli, ale dekorací může být i příbor a jídelní sada. Při pěkném stolování vám bude lépe chutnat. Obědy nebudou jen povinnou jízdou, ale rodinným setkáním, na které se budete každý den těšit.

 

Přeneste styl hygge do svého bydlení a života a spolu s Dány se zařaďte mezi nejšťastnějších lidí světa. Ani dlouhá zima s nízkými teplotami a krátkými dny vám v tom nemůže zabránit.

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku