Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Objevte vintage styl bydlení!

Objevte vintage styl bydlení!

Nikola Mihalisková V pátek 10. 07. 2020 Styly bydlení

Toužíte po domově a líbí se vám vintage prvky? V současnosti není problém zařídit interiér v tomto velkolepém stylu. Vintage bydlení vypadá velmi vkusně, a díky univerzálnosti prvků lze dodat vintage look každém pokoji. Vintage prvky se perfektně hodí do moderního interiéru, kde vytvářejí příjemný kontrast. Vintage styl je příbuzný retro stylu, pokud se tedy bojíte kombinovat moderní vzhled s vintage prvky, zvolte country téma.

Paraván s motívom vintage korešpondencieObraz vyšívaný nápis Love

 

Vintage dekorace otevírají širokou paletu možností. Nemusíte renovovat pokoj, stačí když doplníte interiér o prvky v tomto stylu. Můžete tak učinit prostřednictvím ozdobných zrcadel a vzorovaných materiálů, popřípadě obrazů či jiných malých vintage doplňků. Vytoužený vzhled můžete dosáhnout pouhým seskupením starých zrcadel v chodbě nebo fototapety, například v ložnici.

 

Vintage styl bydlení

Pokud jste přesvědčeni, že chcete vložit vintage prvky do svého domova můžete tak učinit pomocí nádherných povlečení s květinovým motivem nebo přeměnou poličky na vintage toaletní stolek s barevnými doplňky. Kuchyni můžete obohatit stylovým vintage ubrusem nebo utěrkou, na níž je vyobrazena například čajová sada, příbory, šálky a podobně. Doplňky zjemníte prostor, o to více pokud máte v kuchyni kovové prvky. Obývák můžete zkrášlit vyšívanými vintage polštáři.

 

Barvy podporující vintage styl

Vintage styl se dá dosáhnout i pomocí barvy. Pokud chcete "kráčet" s nejnovějšími trendy, doporučujeme převážně krémový, elegantní nábytek s omšelým vzhledem. Přinesete tak country-cottage look, který můžete obohatit vintage doplňky. Když mluvíme o koupelně, můžete použít nádhernou květinovou fototapetu. Obecně však doporučujeme držet se béžové, bílé a modré barvy.

 

Fototapeta ružové kvety vo vintage štýle  Paraván s motívom novín vo vintage prevedení

 

Ložnice ve vintage stylu

Vintage ložnici můžete mít jednoduše u vás doma! Zařiďte si pokoj použitím nábytku ve venkovském stylu. Následně nábytek zkombinujte s fototapetou s ptačím potiskem. Tapetu můžete umístit na jednu nebo na všechny stěny. Nejideálnější je ptactvo inspirované 50. lety. Ptačí výtisky jsou také vhodné na žaluzie, záclony či čalouněné křeslo. Případně si můžete pořídit obraz s tímto motivem.

Fototapeta konár stromu vo vintage štýle  Obraz kolibrík

 

Druhým způsobem, jak proměnit interiér na vintage ložnici je použít doplňky. Elegantní, staro působící zrcadla vnesou do prostoru drama, romantiku a eleganci. Vyberte všechny vaše šperky do vintage krabiček a umístěte čerstvé květiny do vázy. Pokud máte bílé stěny, použijte barevné dekorace. Pro zvýraznění stylu použijte úchytky (háčky) ve zlaté či bílé barvě. Nezapomeňte na květinový motiv, který dodá starožitný look.

 

Vintage chodba

Chodba ve vintage stylu přináší příjemnou atmosféru, hned po vstupu do domácnosti. Vintage vzhled dosáhnete umístěním staré židle, kterou zkombinujete se vzorovanou tapetou. Jak jsme již zmínili, nejideálnější je umístit několik zrcadel na stěnu. Zrcadla přinášejí světlo a opticky zvětšují prostor. Pro odvážnější máme tip! Seskupte menší zrcátka pro eklektický celek. Dalším vhodným doplňkem jsou právě obrazy s rámem. Nezáleží na tom, zda mají obrazy jednotnou velikost, rám či barvu. Můžete umístit jakýkoli obraz s rámem, přinesete tak atmosféru s nádechem 20. století.

 

Obraz s rámom vintage klavír  Obraz s nápisom Love

 

Pokud chcete něco menší, doporučujeme do chodby vintage doplňky, například ptačí klece, staré knihy nebo staré školní rádia či gramofony. Dokonce můžete vystavit i staré pohlednice. Právě tyto doplňky jednoduše přetvoří klasickou chodbu na chodbu vintage!

 

Fototapeta s motívom vintage kníh  Obraz šepot vtáčika vo vintage štýle

 

Kuchyň ve vintage stylu

Pozoruhodná komoda je právě to, co odlišuje klasickou kuchyni od vintage kuchyně. Dopřejte si čas a vyberte komodu, která působí venkovským stylem. Dále se již věnujte doplňkem, jako je výběr stolního nádobí či utěrky, případně obrusu. Doporučujeme vystavit nádobí na poličce, případně zavěsit pánve či sklenice. Závěsná kolejnice je navíc velmi praktická, můžete uskladnit nádobí a ušetřit prostor. Vintage styl doplňte květinami nebo tapetou s motivem květů.

 

Obraz do kuchyne  Obraz nebeský domov

 

Vintage koupelna

Nezapomněli jsme ani na koupelnu! Nemusíte výlučně používat pouze vintage barvy, můžete přidat něco veselé a hravé. Zkombinujte bonbónově růžovou s citrónově žlutou barvou a vytvořte tak atmosféru z 50. let 20. století. Myslete i na maličkosti! Zkrášlete koupelnu obrazy s rámem.

 

Obraz s rámom vzorovaný kruh  Obraz s rámom abstraktný vzor

 

Budeme rádi, pokud nám napíšete váš názor ohledně vintage stylu bydlení. Kterou místnost byste oživili vintage prvky vy? Líbí se vám vintage vzhled interiéru nebo dáváte přednost klasice? Dejte nám vědět!

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku