Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Trendy v kobercích pro rok 2022

Trendy v kobercích pro rok 2022

Andrea Longauerova V pátek 18. 02. 2022 Tipy a inspirace

Koberce jsou funkčním a estetickým doplňkem do každého pokoje. Příjemně jej osvěží a zútulní. Nemají jen estetickou funkci. Koberce izolují a tlumí zvuk. Nepatří mezi bytové doplňky, které výrazně podléhají módním trendům. Většinou jsou to nadčasové kousky, které jednotlivé pokoje zdobí i na několik let. Přesto se v následujících řádcích podíváme, jak na tom budou trendy v kobercích v roce 2022.

 

  

Koberce v trendy barvách

Barevně mohou koberce ovlivnit trendy v barvách daného roku. Minulý rok to byla šedá a žlutá, v roce 2022 se barvou roku stala barva Very Peri. Jedná se o specifický odstín modré s fialovo-červeným podtónem. Modrá také nesmí chybět. Olivově zelená vás propojí s přírodou a zemité barvy jako béžová, hnědá, bílá, terakotová, šedá a okrová asi nikdy neomrzí. Bydlení nenápadně zpestří a příjemně zútulní.

 

 

 

S pěknými motivy budou koberce veselejší

Mezi oblíbené motivy stále patří geometrické tvary, vlnovky či květinové vzory. Prolínání jednotlivých barev do ztracena také dokáže vytvořit netradiční a originální vzor. Bez klasického koberce s orientálním motivem si mnozí obývací pokoj nedokážou ani představit. Zájem o tento motiv přetrvává už léta. Žádné moderní trendy ho dosud nedokázaly zastínit.

 

 

 

Trendy ano. Ale ne za každou cenu!

Koberec vybírejte podle toho, který pokoj jím chcete ozdobit. Koberce v obývacím pokoji musí zdržet opravdu hodně. Trávíte v něm nejvíc svého volného času, přijímáte v něm návštěvy. Koberec musí být v harmonii s nábytkem, sedačkou a ostatními doplňky. Ani ten nejtrendovější koberec nebude vypadat dobře, když nezapadne do celkového charakteru pokoje. V obýváku většinou používáme kusové koberce, které nezakrývají celou podlahu. Umisťují se zejména k sedačce a pod konferenční stolek. Chrání podlahu před poškozením a vás před chladem, který vychází z podlahy.

 

 

 

Když máte obývací pokoj zařízený v tónech jedné neutrální barvy, koberec může být výraznější. U výrazné sedací soupravy či doplňků sáhněte raději po něčem jednobarevném či méně nápadném.

 

Ložnice i bez koberce

V ložnici to zvládnete i bez velkého koberce. Postel a skříně stejně zaberou spoustu místa. Vystačíte si s menšími kusovými koberci na každé straně postele. Zažít šok, když se v noci rozespalí postavíte na chladnou podlahu není nic příjemného. I zde vycházejte z toho, co už v ložnici máte. Oblíbené jsou v tomto případě koberce s dlouhým vlasem. V ložnici moc času netrávíte. Ukládání špíny a prachu se v jejich případě bát nemusíte. Plyšové koberce a kožešiny si zde také najdou své uplatnění.

 

 

 

V kuchyni upřednostníte funkčnost

Koberce do kuchyně módním trendům podléhají asi nejméně. V kuchyni jde zejména o to, aby vám při vaření netáhlo z podlahy na nohy a abyste ji ochránili před nepořádkem a drobnými poškozeními. Během vaření vám na zem téměř vždy něco padne. Koberec vyklepete a hned je v kuchyni čistěji. Malý koberec u linky častěji vyměníte. Tkané koberce zde určitě využijete. Jsou lehké, dobře vypadají, jsou jednoduché na údržbu a když se vám je podaří zašpinit, klidně je můžete dát do pračky vyprat.

 

 

 

V dětském pokoji je to nejpestřejší

Trendy v kobercích se nejčastěji mění v dětském pokoji. Jejich motivy se většinou přizpůsobují aktuálním pohádkovým trendům. Koberec s cestičkami či školka na skákání má i praktické využití. V dětském pokoji může koberec hýřit barvami. Pokoj má být veselý a hravý. Na koberci budou vaše děti při hrách trávit spoustu času. Koberce s krátkým vlasem se udržuje jednodušeji. Děti si pokoj začnou uklízet samy, až když trochu vyrostou. Chce to čas. Do té doby budete dětský pokoj uklízet vy. Zohledníte to i při výběru koberce.

 

 

 

Materiály, ze kterých se koberce vyrábějí

Kvalitní koberce se vyrábějí z přírodních materiálů, jako je vlna, hedvábí, bavlna, sisal či kokos. Jsou odolné vůči znečištění, příjemné na dotek a mají dobré izolační vlastnosti, jsou však cenově náročné a je třeba se o ně dobře starat.

 

 

 

V běžných domácnostech se používají koberce vyrobené z polyamidu, polyesteru, polypropylenu a akrylu. Jsou to syntetické materiály, které jsou cenově dostupnější a dobře drží tvar a barvy. V nabídce je spousta tvarů a motivů, ale v porovnání s koberci z přírodních materiálů vydrží kratší dobu. Když je poškodíte, nebude vás to tak mrzet. Možná se také potěšíte, že koberec můžete konečně vyměnit. Mějte na paměti, že údržba o koberec z umělých vláken je mnohem jednodušší.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku