Slevy až do -40% *platí do 25.9. • ⭐ (4,9/5) 1500+ Recenzí
Vliesové tapety jsou ideální volbou pro Vás!

Vliesové tapety jsou ideální volbou pro Vás!

Nikola Mihalisková V pondělí 16. 03. 2020 Tapety a materiály

Vliesové tapety se podle průzkumů řadí mezi nejoblíbenější tapety u zákazníků. Mají vybudovanou rozsáhlou základnu a to i přesto, že jsou na trhu relativně krátkou dobu. Jsou snadno dostupné po celém světě! Z tohoto důvodu se náš e-shop zaměřuje hlavně na vliesové tapety. V nabídce můžete najít širokou škálu produktů v různých vzorech, barvách či v různé velikosti. Pokud si stále nejste jisti výběrem tapet, tento článek vás přesvědčí, že právě vliesové tapety jsou tou ideální volbou pro VÁS!

 

Vliesová tapeta mapa světa

 

Tapety podle materiálu

Rozhodujete se ohledně výběru tapet? Uvažujete racionálně? V tomto případě postupujete správně! Říká se, že všechno dobré potřebuje svůj čas. Totéž platí i při výběru tapet. Design je klíčovým faktorem při nákupu tapet. Vzhled tapet však není jediným kritériem. Důležité je zvolit správný materiál! Tapety jsou vyrobeny z různorodého materiálu. Základní rozdělení tapet podle materiálu je následující:

 • vliesové tapety,
 • vinylové tapety,
 • papírové tapety.

Uvedené druhy tapet disponují různými vlastnostmi. Pozitivní stránky vámi zvolené tapety vám mohou právě dopomoci při aplikování tapet. Každý druh má i své negativní stránky, právě proto je pro vás výhodné vědět o co jde!

 

Jaké jsou to vliesové tapety?

Vliesové tapety jinak nazývané i netkané tapety (ang. Non-woven) jsou vyhotoveny z netkané textilie, konkrétně ze smíšených syntetických a přírodních vláken (buničina). Jsou navzájem spojeny pojivem. Vlákna lze najít i v běžné domácnosti! Pocházejí z kávových filtrů, čajových sáčků nebo gázy. Nosní vrstva je lisovaná a vyhlazená, při vzorkování se používá PVC pěna nebo polyakrylát. Při vliesových tapetách nezáleží na tom, zda ji aplikujete vy nebo odborníci! Vliesová tapeta vždy vypadá skvěle, protože nemění svou velikost.

 

Vliesová tapeta s nápisem HOMEVliesová tapeta knihovna do domácnosti

 

Proč právě vliesové tapety?

Podstata vliesových tapet spočívá v univerzální využitelnosti. Tapety se totiž skvěle hodí do každé místnosti a oživí každou jednu domácnost! Úspěšnost vliesových fototapet vychází z kladných vlastností, a tedy tapety:

 • jsou vhodné do každé místnosti,
 • jsou propustné a omyvatelné,
 • jsou odolné vůči roztržení,
 • zabraňují plísním,
 • zachovávají si stálost barev,
 • slouží jako tepelná a zvuková izolace,
 • podporují životní prostředí - jsou ekologičtější,
 • jsou snadno aplikovatelné a odstranitelné.                                                                                                                                                                                                                           

Vliesová tapeta se srdcem přírody Vliesová tapeta se scenérií přírody

 

Aplikace vliesových tapet

Jak jsme již v článku uvedli, vliesové tapety jsou snadno aplikovatelné. To znamená, že samotná realizace ušetří váš čas! Práce s tímto druhem tapet je mnohem jednodušší než s jinými typy. Vliesové tapety využívají takzvanou "suchou" aplikaci. Jak již mnozí z vás tuší, lepidlo se v tomto případě nanáší přímo na stěnu, protože spodní část tapety je impregnovaná. Nemusíte se obávat, že se aplikací změní i celková velikost tapety.

 

Odstranění vliesových tapet

Samotné odstranění vliesových tapet je stejně jednoduché jako jejich aplikace. Tím, že se vliesové tapety netrhají je můžete odstranit i bez poškození stěn. Při odstraňování tapet není třeba používat speciální nástroje nebo chemikálie! Odstranění tapet v celku, respektive v listech je praktické, protože jim můžete najít nové místo nebo si je jednoduše odložíte a znovu využijete později. Tak co myslíte, přesvědčili jsme vás?Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku