Slevy až do -40% *platí do 25.9. • ⭐ (4,9/5) 1500+ Recenzí
Namalujte si obraz podle reprodukcí od světoznámých malířů

Namalujte si obraz podle reprodukcí od světoznámých malířů

Andrea Longauerova V pátek 11. 03. 2022 Obrazy

Malířské umění je součástí lidského bytí od nepaměti. První malby se objevily už v jeskyních. Domácnosti nám obrazy na zeď zdobí i dnes. Dnešní malby se kresby z jeskyní vůbec nepodobají. Malířství prošlo obrovským vývojem. Talentovaní umělci mu dali úplně jiný rozměr a obrazy, které namalovali, chce mít doma každý. Díky reprodukci obrazů od světoznámých malířů můžete mít malbu od Van Gogha doma i vy. Přečtěte si o nejznámějších obrazech světových velikánů a obraz na zeď si vymalujte sami.

 

Jak definujeme umění?

Umění je individuální projev kreativní schopnosti duše. Jeho výsledkem je vytvoření díla, které má vytvořit krásnější a lepší svět. Je to forma maximálního bytí člověka. Jeho cílem je ne příliš pěkné nebo esteticky neúčinné, přeměnit na krásu v koncentrované podobě. Výtvarné umění zahrnuje sochařství, malířství, grafiku, kresbu, design, architekturu a umělecká řemesla.

 

 

 

Malířství jako obor výtvarného umění

Smyslem malířství je na plátno (nebo jiný podklad) nanést barvu a díky zachycení různých linií vytvořit reprezentační nebo abstraktní díla. Jedná se o vizuální umění, které tvoří různé techniky typické pro kreslení a malování. Mezi nejznámější patří freska (malba na omítku), malba temperou, olejomalba, glazurování, enkaustika (malování pomocí vosku) a akvarel. Používání akrylových barev je oblíbené dodnes. Akrylové barvy jsou vyrobeny na vodové bázi. Lehce se aplikují, rychle vysychají a netmavnou. 

 

 

 

Výtvarné umění a jeho vývoj

Různé změny, které můžete ve výtvarném umění pozorovat, se odrážejí na jednotlivých uměleckých dílech v přeměnách jednotlivých slohů a směrů. S malířstvím se setkáváme už v pravěku. Důkazem jsou jeskynní malby, které jsou na mnoha místech uchovány dodnes. Egypťané na stěny faraonských hrobek malovali výjevy z každodenního života již před více než 5 000 lety. Každé období má své specifické rysy, díky nimž ho dokážeme rozpoznat a přiřadit ke konkrétnímu stylu.

 

 

 

Originály patří všem

Obrazy nejznámějších malířů v dějinách lidstva mají historický nádech, nesou v sobě určité tajemno a stopu umělce, která se nám líbí. Originály na stěny svých příbytků pravděpodobně nedostaneme. Visí ve světových galeriích a muzeích, aby se pohledem na ně mohl potěšit každý. Většinu umělců malování během života neuživilo. Uznání společnosti dosáhly až po své smrti. V současnosti se cena jejich maleb vyšplhala do astronomických výšek. Podařilo se jim vytvořit nadčasová díla, která emoce vyvolávají dodnes.

 

 

 

Nemusí se líbit všem

Umění nevnímáme všichni stejně. Například obrazy Alfonse Muchy se někomu líbí, jinému ne. Umění i obrazy posuzujeme podle toho, jak vnímáme svět a na základě současného citového rozpoložení. Stejný obraz na nás po letech může zapůsobit úplně jinak. Malířství je subjektivní. V obrazech se nemusíme pokoušet odhalit to, co jím chtěl autor sdělit. Mnohem důležitější je odhalit, jaké emoce v nás obrazy vyvolávají a nechat jim volný průběh. Prostřednictvím obrazů nepoznáváme jen autora, ale i svět kolem nás a zejména sami sebe.

 

Van Gogh také u vás doma

Reprodukce obrazů od nejznámějších malířů vznikly proto, aby si jimi domov mohl ozdobit každý a aby se na tyto velikány malířského umění nikdy nezapomnělo. Přidanou hodnotu obraz pro vás získá, když si jej vymalujete sami. Malování podle čísel vás ke svému oblíbenému umělci dostane o krok blíž. Namalovat si vlastnoručně obraz Vincenta van Gogha nakonec nemusí být až tak náročné. V následujících řádcích vám představíme díla velikánů výtvarného umění, která naleznete v naší nabídce. Inspirujte se. Výběr necháme na vás.

 

Leonardo da Vinci

Tajemným úsměvem Mony Lisi od italského renesančního umělce Leonarda da Vinciho můžete ozdobit stěnu v obýváku. Jemná a do detailů promyšlená fototapeta je netradičním doplňkem, který každé minimalistické bydlení příjemně osvěží. Když chcete přiložit ruku k dílu, zaměřte se na obrazy na zeď a Monu Lisu si vymalujte sami. Na portrétu je znázorněna Lisa Gherardini, manželka florentského obchodníka, oblečená podle tehdejší florentské módy. Obraz proslavil zejména "záhadný úsměv" Mony Lisy a její pronikavý pohled, při kterém nabýváme pocitu, že Mona Lisa se na vás skutečně dívá. Portrét patří mezi nejznámější díla v dějinách výtvarného umění. Je namalován olejovými barvami na tenké desce z topolového dřeva. Pod současnou verzí obrazu byly odhaleny tři předchozí vrstvy. Originál se nachází v muzeu v Louvru.

 

 

 

 

Paul Gauguin

Tento známý malíř je představitelem francouzského postmodernismu. Inspiroval ho impresionismus, ale postupně si vytvořil svůj vlastní styl. Také Vincent van Gogh byl jeho přívržencem. Mezi jeho vrcholná díla patří obrazy Už nikdy a Dívky s květinami mangovníku. Mnoho jeho obrazů získal ruský sběratel Sergej Ščukin. Podstatná část této sbírky je dnes vystavena v Puškinově muzeu a Ermitáži. Jeho obrazy se běžně prodávají. Ale vám nic nebrání ozdobit si příbytek obrazem s názvem Alone nebo Arearea z jeho palety. Má to ale jeden háček. Vymalovat si je musíte sami.

 

 

 

Gustav Klimt

K nejvýznamnějším představitelům secese patří také rakouský malíř a grafik Gustav Klimt. Mezi jeho nejznámější obrazy patří obraz Polibek a portrét Dáma ve zlatém (Zlatá Adele, Adele Bloch-Bauer I). Jsou vrcholným dílem jeho tvz. zlatého období. Inspiraci našel v byzantské mozaice v Bazilice sv. Vitala, středověkých knižních iluminacích a spirálovitých vzorech pravěkého umění. Obraz dnes visí v galerii Belvedere ve Vídni.

Olejomalba Dáma ve zlatém je doplněna zlatem a stříbrem a reprezentuje vídeňskou secesi. V roce 2006 jej pro novou newyorskou galerii koupil americký podnikatel, filantrop a sběratel umění židovského původu Ronald Lauder. Cena, kterou za portrét zaplatil, byla v té době nejvyšší v historii, kterou někdo zaplatil za jeden obraz. Momentálně se nachází na třetí příčce. Klimtovy obrazy jsou dodnes inspirací pro tvorbu různých abstraktních obrazů.

 

 

 

Vincent van Gogh


Obraz holandského malíře, který své ucho daroval mladé služce v nevěstinci, Vincenta van Gogha, si na stěnu obývacího pokoje můžete zavěsit i vy. Bude to reprodukce, kterou si vymalujete sami. Van Gogh významně ovlivnil zejména umění první poloviny 20. století. Ve svých malbách vyjadřoval vlastní pocity a stal se jedním ze zakladatelů postimpresionismu, i když je dost pravděpodobné, že nechtěně. Jeho obrazy patří mezi nejdražší malby světa. Obraz s názvem Slunečnice (Tournesols) zná snad každý. Možná nevíte, že se jedná o dvě série obrazů. První znázorňuje květiny na zemi. Druhá byla namalována o rok později a znázorňuje kytici slunečnic ve váze. Originál se nachází v National Gallery v Londýně.

Olejomalba Hvězdná noc zachycuje pohled z pokoje ze sanatoria v jihofrancouzském městě Saint Rémy de Provence. Je to noční výjev, který vznikl během dne podle toho, co si malíř z noci zapamatoval. Dílo je od roku 1941 součástí stálé kolekce newyorského Muzea moderního umění.

 

 

 

Dante Gabriel Rossetti

Seznamte se s anglickým malířem a básníkem italského původu. Patřil k představitelům prerafaelitů a jeho oblíbenou malířskou technikou se stal akvarel. Obraz Beata Beatrix zobrazuje Beatrice Portinari z básně La Vita Nuova od Dante Alighieri z roku 1294 v okamžiku její smrti. Obraz se spolu s jeho dalším dílem Portrait of Proserpina nachází v Birminghamském muzeu a galerii umění v Anglii. Portrait of Proserpina znázorňuje řeckou bohyni, která žije v posvětí. Jeho modelkou byla výjimečně krásná žena s jemnými rysy obličeje, štíhlýma rukama, bezvadně bledou pokožkou a hustými havraními vlasy, Jane Morris, kterou byl malíř mimořádně posedlý.

 

 

 

Zaujal vás článek? Už teď se můžete těšit na pokračování. Který z malířů je váš nejoblíbenější? Dejte nám vědět do komentáře.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku