DESIGN NA KAŽDÝ DEN • ⭐ (4,8/5) 1000+ Recenzí
Famózní Andy Warhol a jeho Pop art styl

Famózní Andy Warhol a jeho Pop art styl

Lucia Plasa V pátek 12. 11. 2021 Styly bydlení

Toužíte po interiéru nabitém energií a barvami? Chybí vašemu rodinnému hnízdečku originalita? Pryč s nudným stereotypem! Na scénu přichází provokativní a pestrobarevný Pop art styl, kterému nechybí jiskra a jedinečnost. Co je slavný Pop art za styl? Čím se od ostatních stylů bydlení odlišuje a v čem spočívá jeho výjimečnost?

 

pop art obraz Marilyn Monroe

 

Co nesmí v Pop art interiéru chybět?

Pop art je umělecké hnutí, které se objevilo v polovině 50.let 20. století ve Velké Británii a koncem 50. let ve Spojených státech. Pop art styl je ve své podstatě jednoduchý, ale zároveň hravý a rozmanitý. Představuje populární kulturu a jeho nejslavnějším představitelem byl Andy Warhol.

 

Základní charakteristické znaky Pop Art stylu:

  • barevnost - pestrobarevnost je v Pop art designu klíčová. Vyhrajte si s barevnou paletou teplých odstínů, ale nebojte se ani kontrastů,
  • opakující se vzory - typické vzory jsou tečky nebo atraktivní mozaika,
  • plast v různých podobách - plastový nábytek, plastové dekorace,
  • obrazy s Pop art motivem - Pop art obrazy zobrazující běžné předměty, spotřební zboží, ženské postavy, komiksové hrdiny, celebrity a samozřejmě i milované kreslené postavičky.
  •  

5 - dielny obraz v pop art štýle - žena v klobúku pop art obraz

 

Kdo byl Andy Warhol?


Pop art hnutí je často spojováno se jménem Andy Warhol. Kdo to byl a co má společného s Pop art stylem?

V 60. letech 20. století se o rozruch v uměleckém světě postaral americký výtvarník se slovenskými kořeny Andy Warhol. Kontroverzní Andy Warhol, vedoucí osobnost amerického pop art stylu, byl významnou osobou s multi zaměřením. Maloval, psal knihy, točil filmy, fotil a dokonce byl i skvělým byznysmenem, který dokázal efektivně „točit“ peníze. Ikonický Andy Warhol byl produktivní umělec, který se postaral o rozkvět Pop art stylu díky jeho kultovním obrazům – oblíbené Coca Coly a plechovky Campbellovy polévky. Tvořil pop art obrazy zaměřené na komerci, reklamu a spotřební zboží.

 

 

pop art obraz Marilyn Monroepop art obraz - banán

 

Znáte barevný obraz Marilyn Monroe, kde je Marilyn zobrazena v opakujících se řadách za sebou? Další umělecký skvost Pop art umění, za který vděčíme famóznímu Andymu Warholovi. Po spotřebním zboží z každodenního života se začal věnovat obrazům slavných osobností (Elvis Presley, Muhammad Ali nebo Elizabeth Taylor).

 

Obraz Marilyn Monroe v pop art štýle

 

Nápaditý Pop art design

Abstrakce, lesklé povrchy, neonové barvy. Pop art design je naprosto odlišný než jiné styly bydlení. Líbí se vám barvy duhy? Duhové barvy jako oranžová, zelená, žlutá nebo modrá jsou pro pop art styl neodmyslitelnou součástí. Přidat můžete také romantickou růžovou barvu nebo nostalgickou černou.

 

tapeta v pop art štýle obývačka v pop art štýle

 

Pop art miluje kontrasty. Elegantní černobílá kombinace s barevnými nebo černobílými komiksovými plakáty dokonale reprezentují tento jedinečný styl bydlení. Pokud chcete ladit interiér v pop art duchu máte dvě možnosti:

  • Buď vymalujete všechny stěny na bílo a barevnost přidáte pomocí obrazů s pop art motivem.
  • Nebo vymalujete jednu stěnu na bílo, dvě barvou typickou pro pop art styl a čtvrtá stěna bude „vzorována“, s opakujícím se vzorem po celé stěně. Je to jen na vás, vašem vkusu a preferencích.

 

obývačka v pop art štýle

 

Pop art obrazy a tapety

Pop art, to je exploze emocí. Překvapte a pobavte vaše hosty. Obývací pokoj v neobvyklém a expresivním pop art stylu zaujme každého s uměleckým cítěním. V interiéru nepotřebujete žádné divoké kombinace, naprosto postačí trendy pop art obrazy nebo zarámované plakáty v pop art stylu. Velkoformátové barevné obrazy, plakáty s komiksovou tématikou, abstrakce nebo předměty z běžného života. To vše může zdobit stěny vašeho obývacího pokoje, ložnici nebo jídelně.

 

plagát v pop art štýle Pop art plagát - žena v kraťasoch

 

Pop art prvky najdete nejen na obrazech, ale také na tapetách, polštářcích, ložním prádle nebo židli v jídelně. Buďte kreativní a využijte praktičnost a efektivitu samolepící tapety. Jste fanoušky superhrdinů, slavného Elvise Presleyho nebo abstrakce? Tapety s vizuálními efekty nebo s komiksovými hrdiny jsou přesně to, co pop art interiér potřebuje. Vytapetujte jen jednu, a to dominantní stěnu v místnosti a sami budete překvapeni jak rychle a poměrně levně, dokážete přeměnit obyčejný klasický interiér na bláznivé a netradiční pop art bydlení.

 

pop art fototapeta dievča s perlovou náušnicou fototapeta pop art štýl - koláž so ženskou tvárou

 

Jak zařídit interiér v Pop art duchu?

Pop art interiér je zařízen spíše střídmě až minimalisticky. Vyznačuje se nepřeplněným prostorem. Do interiéru zakomponujte nábytek s futuristickým nádechem. Retro židle s futuristickým charakterem, minimalistickou pohovka, chromové doplňky. Podlaha je laděna do neutrálních tónů. Je světlá, lesklá, mramorová nebo i dřevěná. Plast nesmí chybět. Kromě dřevěného nábytku s hladkými liniemi v pop art stylu naleznete také plastový nábytek rozličných tvarů, plastové vázy, hodiny nebo lampy ve stylu pop art.

 

obývačka v pop art štýle

 

Skříně zde budete hledat marně. Zřiďte si vlastní prostorný šatník. A co řeknete na netradiční velké pódium? Zmistrujte si jedno u vás v ložnici nebo v obýváku, v pop art interiéru to není nic netradičního.

Náš tip: Pokud máte rádi nohy hezky v teplučku, pořiďte si koberec s pop art prvky, s nápaditými opakujícími se geometrickými vzory.

Vyskládat si interiér v Pop art stylu je jednoduché a zábavné. Postačí vám tři komponenty – barevné dekorace, pop art obrazy nebo plakáty a moderní plastové židle. Při tvoření se můžete plně odvázat a zapojit i vaši kreativní stránku. Co vy na to, zaujal vás styl Andyho Warhola?Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku