Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Nejzajímavější interiérový styl - svérázný eklektický styl

Nejzajímavější interiérový styl - svérázný eklektický styl

Lucia Plasa Ve čtvrtek 11. 11. 2021 Styly bydlení

Individuální a odvážný. Svojský eklektický styl bydlení není pro každého. Jen on spojuje to, co se na první pohled úplně vylučuje. Kombinuje nekombinovatelné a vytváří dokonalou souhru protikladných kombinací. Jak vytvořit vkusný interiér v eklektickém duchu?

 

eklektický štýl bývania - obývačka

 

Co eklektický styl charakterizuje?

Ptáte se co je eklektický styl zač? Jeho kořeny sahají do 19. století, kdy na něm stavěli základy světoznámí architekti. Snažili se sloučit prvky z různých stylů, aby mohli vytvořit něco nového a originálního. Tato idea se zalíbila i interiérovým designérům a začaly vytvářet jedinečné bydlení s eklektickým charakterem. Využívali kombinace různých prvků, stylů i materiálů a snažili se sloučit neslučitelné, respektive naprosto protichůdné prvky. 

 

Charakteristické znaky eklektického stylu:

  • smíšené vzory i textury - eklektický styl nezná hranice, je to "volný" styl, který tvoří dokonalý mix (z každého rohlíku trošku),
  • kombinování starého s novým, přičemž nejde jen o nábytek, ale také o dekorace, styly a materiál,
  • použití maximálně čtyř výrazných barev, tón v tónu si nechte pro interiér v severském charakteru,
  • propojení maximálně tří různých stylů - prolínání odlišných prvků z různých stylů, které ve finálním výsledku tvoří celek,
  • můžete kombinovat nekombinovatelné – interiér v eklektickém stylu je kvalitní „směsí“ toho nejlepšího.

 

spálňa v eklektickom štýle

 

Je pro vás eklektický styl to pravé ořechové?

Jste všestranní, svobodomyslní a otevření novým možnostem? Pokud jste odpověděli ano, vyzkoušejte vaše bydlení zařídit v nekonvenčním eklektickém stylu. Eklektický styl bydlení je ideální pro lidi, kteří jsou vždy nad věcí, pro individualisty, kteří jdou vždy proti proudu a pro umělecké duše, které milují kreativitu a její nekonečné možnosti. Bydlení s eklektickým nádechem vytváří originální místnosti, unikáty, které nikde jinde nenajdete. Interiér odráží váš vkus, charakter a to co je vašemu srdci nejblíže. Eklektický styl je hravý, krásný a plný pestrobarevných detailů.

 

eklektický štýl bývania

 

Očekávejte nečekané!

Milujete barvy? Nudí vás klasické okoukané a „velmi klidné“ barevné kombinace? Odvažte se a experimentujte! Eklektický styl bydlení nabízí možnost vytvořit atraktivní bydlení s odvážným barevným spektrem. Tyrkysová, oranžová, žlutá nebo cyklámenová? Možnosti jsou nekonečné. Vytvořte si vlastní barevnou paletu. Zbytečně prostor barevně nepřekombinujte. Eklektický interiér bude pomocí barev (maximálně čtyř) působit vyváženě a v optimální rovnováze. Pro punc originality můžete použít také populární geometrické vzory nebo luxusní zvířecí vzor.

 

eklektický štýl bývania - obývačka

 

Naše rada: Pokud si neumíte představit pestrobarevné stěny, zvolte jednu základní barvu, kterou můžete zvelebovat pomocí vedlejších barevných akcentů. V interiéru si můžete vyhrát s výraznými barevnými dekoracemi nebo s nábytkem ve výrazných barvách.

 

Renovujte poklady od babičky

Krása eklektického stylu spočívá v jeho rozmanitosti, volnosti a svobodě tvoření. Vyhrňte si rukávy a běžte probádat půjd u vaší babičky. Typickým znakem pro eklektický styl bydlení je sladění starého s novým. Pokud se vám podaří vypátrat a „ukrást“ babičce starou komodu, ošoupaný dřevěný stůl nebo i nepoužívané dekorace, které se vám líbí, berte a zmodernizujte je. Přizpůsobte si je na váš obraz a zakomponujte do eklektického interiéru. Dodejte starému nábytku nový šat! Přemalujte jej typickými barvami s eklektickým charakterem jakými jsou růžová, oranžová nebo tyrkysová. Fantazii se meze nekladou!

 

starý kus nábytku v eklektickom štýle eklektický štýl bývania - obývačka

 

Eklektický interiér pro odvážné

Protiklady se přitahují. V eklektickém stylu to platí dvojnásob. Není snadné sladit protikladné vlastnosti. Rozdílné materiály, kombinace moderního nábytku se starým nebo použití protichůdných barevných kombinací. Eklektický interiérový styl nad ostatními vyčnívá. Doporučujeme jej jen lidem, kteří se nebojí experimentovat, kteří mají smysl pro detail.

 

eklektický štýl bývania - obývačka

 

S vkusem, uměleckým cítěním a individuálním přístupem vytvoříte jedinečné bydlení snů. Při zařizování si nejdříve vyberte maximálně tři oblíbené styly bydlení. Dobře si promyslete barevnou paletu a popřemýšlejte, co bude v místnosti dominantním prvkem.

 

eklektický štýl bývania - obývačka

 

Na první pohled se může zdát, že jste se v eklektickém interiéru ocitli v „divočině“, ovšem pokud využijete schopnosti vašeho uměleckého ducha, zjistíte, že i zdánlivě chaotický eklektický styl, vytváří v prostoru soulad a nekonvenčně uspořádaný koncept. Proto je důležité zvolit vždy jeden dominantní prvek, od kterého se můžete odrazit. Bude to oblíbené abstraktní umělecké dílo? Luxusní sedačka? Exkluzivní konferenční stolek z mahagonového dřeva? Záleží jen na vašem vkusu. V podstatě, pokud se ocitnete v obýváku v tomto netradičním stylu, obklopí vás vkusně uspořádaná koláž nábytku.

 

zelená pohovka eklektický štýl bývania - obývačka

 

Náš tip: Zahrňte do interiéru vintage nebo retro kousky. Obrazy s vintage nádechem nebo retro gramofon. Při tvoření máte volnou ruku.

 

starý vintage gramofón 5-dielny obraz s gramofónom a vinylovou platňou

 

Dekorace v eklektickém vzhledu

Samet, hedvábí, len nebo bavlna. Všechny typy textilií jsou v tomto extravagantním stylu vítány. Typickým znakem je vrstvení. Umístěte jeden koberec přes druhý. Zamaskujte sedačku malými polštářky a nezapomínejte do interiéru přidat i příjemné zelené akcenty v podobě pokojových rostlin.

 

eklektický štýl bývania - obývačka

 

Kombinujte s citem a se smyslem pro detail. Vytvořte si vlastní uměleckou galerii. Stěny v eklektickém stylu nikdy nezívají prázdnotou. Nejsou přeplněné, ale vždy pěkně vyzdobené. Dýchají uměním, obrazy, fotografiemi nebo moderními zarámovanými plakáty.

 

galéria zarámovaných plagátov

 

Různé styly bydlení disponují určitými pravidly, která byste měli dodržet. Eklektický styl je kreativní a nemá psaná pravidla. Někdy je opravdu těžké jej správně a především vkusně namixovat. Často potrápí i samotné interiérové designéry. Nicméně, pokud máte uměleckého ducha se smyslem pro detail, neváhejte a vyzkoušejte kouzlo eklektického stylu.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku