Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Industriální styl bydlení není žádnou novinkou!

Industriální styl bydlení není žádnou novinkou!

Andrea Longauerova V pátek 10. 07. 2020 Styly bydlení

Základy industriálního stylu sahají do 19. století, ale městské skladové a tovární prostory se na byty začaly ve velkém měnit až v polovině 20. století. Továrny se z center měst přemisťovali na periferii, přestaly plnit svou funkci a ve městě zůstalo mnoho nevyužitých prostor, které čekaly na další použití.


Mladí lidé, kteří hledali levné ubytování bez velké investice je postupně měnily na byty a lofty. Prostory opuštěných továren lákaly i umělce, kteří v nich viděli příležitost umělecky se projevit a tak z nich vytvářeli ateliéry podle svých představ. Vždyť prostoru na to měli více než dost!

 

Fototapeta betónové kocky

 

Industriální styl se spojuje převážně s městem. Při vstupu do takto upraveného domu nebo bytu nabudete pocit, že musíte odhalit kus historie, který v sobě skrývá. Z řešení z nouze, je dnes stylové bydlení, které má nejčastěji využití v podkrovních bytech a komerčních prostorách.

 

Průmysl i u vás doma

Industriální styl propojuje drsnější, až provizorní vypadající interiér s útulností. Dva na vlas stejné byty či domy v tomto stylu nenajdete. Každý nese rukopis svého majitele a ten mu dodává punc originality. Máte pravdu, na první pohled působí trochu chladně, stroze a neútulně, ale čím déle v takto zařízeném prostoru pobudete, tím více se vám bude líbit. Víte proč? Každá stěna, každá vyčnívající trouba a každý kus nábytku vám poví vlastní příběh. Celý pokoj či dům je spojením těchto příběhů do jednoho celku, v němž každého zaujme něco jiného.

 

Doplňky v industriálním stylu

Chladně působící objekt zmírníte doplňky z přírodních textilií, přírodních materiálů a barev. Je jen na vás, jak velký chladný industriální prostor využijete a co vše do něj zakomponujete. Nedávejte si hranice. Ukažte co ve vás je a použijte materiály a barvy, na které nemá odvahu každý. Na prvním místě je v tomto stylu funkčnost. Nic tu není jen tak. Vše, čím své bydlení zútulníte budete denně používat.

 

Čím starší to vypadá, tím lépe

Nebojte se použít staré věci. Upravte je tak, jak potřebujete a dejte jim druhou šanci. Působí ošoupaně a staře? Přesně tak to má být! Starou dřevěnou podlahu použijte jako obklad na stěnu. Nechte si z ní vyrobit kuchyňský stůl. Vyrobte z nich police. Máte lepší nápad?

Kovové potrubí a elektrické rozvody nezakrývejte. Nechte je vyniknout a udělejte z nich bytové doplňky, které nikdo nepřehlédne. To, co se v jiných stylech pokládá za nedostatek a rušivý element, industriální styl využívá jako svou přednost.

 

Fototapeta industriálna imitácia

 

Žádné zbytečné investice

Jedním z nejvýraznějších znaků průmyslového stylu je pálená cihla a beton. Žádnou povrchovou úpravu nevyžaduje. Právě naopak. Zaujmou právě svými hrbolky a ostatními nedokonalostmi. Zvýrazněte nimi krb a jeho okolí. Nechte cihlovou nebo betonovou jednu stěnu v kuchyni a doplňte ji kovovými a dřevěnými doplňky. Betonovou ani cihlovou stěnu k dispozici nemáte, ale bez ní to není ono? Fototapeta s imitací cihly nebo betonu je ideální náhradou. Na strop zavěste velký mosazný lustr a obyčejná cihlová stěna dostane úplně jiný rozměr.

 

Fototapeta XXL s imitáciou tehlovej steny  Fototapeta tyrkysový betón

 

Kov se v industriálním stylu používá velmi často. Ano, patří k němu i rez. Ne, nebojte se, nikdo od vás nechce, abyste jako doplněk použili rezavý kovový sud, i když by se z něj mohl stát docela pěkný konferenční stolek. Využijte materiál Corten, který dekoračním předmětem dodá správný rezavý nádech.

 

Čisté šedé stěny. Co s tím?

Co vám napadne, když si představíte velkou prázdnou továrnu? Všude, kde se podíváte beton. Ano, působí chladně, ale je škoda ho nevyužít ve svůj prospěch. Zařízení pokoje a doplňky přizpůsobte betonové podlaze. Na stěnu zavěste výrazný obraz v retro stylu, abyste smutně působící pokoj oživili. Použijte mapu nebo plán města. Vypadá to zajímavě a lidé, kteří vás navštíví budou mít stále o čem povídat. Velké nástěnné hodiny, či zajímavý poster a tabulky s různými nápisy také nic nezkazí.

 

Obraz retro ceduľa Garage  Obraz atramentová mapa sveta

 

Industriální styl barvami nehýří


Co se barevných kombinací týká, převládají odstíny šedé a hnědé, černá a cihlová. Nebojte se jich. Červená, oranžová a žlutá vám je pomůže zútulnit. Při jejich použití víte, že z industriálního stylu nevybočuje.

 

Ruku v ruce s minimalismem


Kožená pohovka s výraznými cvoky a konferenční stolek na kolečkách betonovou podlahu snese. Postavte je na měkký koberec, který betonu ukáže, kdo je tady pánem. Průmyslový styl hodně nábytku nepotřebuje. Na ukládání knih, květin a fotografií si vystačíte s kovovými regály nebo mohutnou dřevěnou policí zavěšenou na laně. Na podlahu zbytečně mnoho věcí neukládejte. Využijte velký prostor a vzdušnost, který tento styl nabízí. Chcete v otevřeném prostoru více soukromí? Oddělte prostor industriálním paravánem.

 

Paraván hrdzavý plech

 

Velký černý průmyslový lustr je skvělý a byla by škoda ho nepoužít, ale osvětlení nenechávejte jen na něj. Doplňte ho retro lampami a svícny. Jsou situace, které si osvětlení celé pokoje nevyžadují. Trochu se se světlem pohrajte.

 

Přidejte ruku k dílu. Industriální styl s tím počítá


Sezení do kuchyně nebo na terasu si vyrobte sami. Víte z čeho? Z palet. Neupravujte jejich. Vycházejte z tvarů, které vám paleta nabízí. Nalakujte je, aby z nich nevyletovali dřevěné třísky. Hřebíky nezatĺkajte, nápisy nepřekrývejte. Přidávají vašemu ručně vyrobenému nábytku na originalitě. Dřevěný sud, kovová stolička, stará dřevěná skříň a kufr po babičce vám kuchyni pomohou nenápadně zútulnit.

 

Svoboda, kterou s sebou industriální styl přináší


Vysoké stropy a velká okna s kovovými rámy již nejsou jen záležitostí průmyslu. Právě naopak. Vyhledává jejich stále více lidí. Mají v nich pocit svobody a volnosti. Prostory jsou vzdušné, účelné, praktické a je v nich hodně denního světla.

 

Méně je více


Industriální styl je minimalistický. Jde o excentričnost a jednoduchost v jednom. Zaměřte se na dva materiály, které máte nejraději a celé zařízení budujte v tomto duchu.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku