Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Inspirace pro moderní obývák s kuchyní

Inspirace pro moderní obývák s kuchyní

Andrea Longauerova V pondělí 03. 08. 2020 Tipy a inspirace

Ano, moderní kuchyně spojené s obývákem jsou stále velmi populární. Otevírají prostor a do bytu vnášejí více světla a volnosti. Otevřený prostor přináší omezení, která správným rozložením nábytku a výběrem domácích spotřebičů dokážete minimalizovat. Přinášíme vám pár tipů, se kterými je třeba při spojování kuchyně s obývákem počítat.

 

Obraz minulosť Paríža

 

Spojené a zároveň oddělené

Za spojování obývacího pokoje s kuchyní mohou malé pokoje v domech a bytech a jejich nevyhovující dispoziční řešení. Spojujeme je proto, abychom získali prostor, který malým bytům chybí. Na optické oddělení moderního obývacího pokoje spojeného s kuchyní si můžete vybrat z několika možností. Vybrali jsme ty nejoblíbenější.

 

Kuchyňský ostrůvek na několik způsobů

Když se vám podaří propojit moderní obývák s kuchyní tak, že si přechod mezi pokoji nikdo nevšimne, vyhráli jste! Na optické oddělení kuchyně od obývacího pokoje je vhodným prvkem kuchyňský ostrůvek. Možností jeho využití je několik. Použijte ho jako barové sezení. Přesuňte k němu jídelní stůl a takovýmto způsobem ho prostorově zvětšíte. Mnoho lidí na ostrůvek dává varnou a pracovní desku. Při vaření potřebují více místa a dobré osvětlení. O využití ostrůvku rozmýšlejte již při projektování kuchyně. Ušetří vám to spoustu času, peněz a (možná) zbytečné práce.

 

Fototapeta hnedá mozaika

 

Sedací souprava v centru dění


Kuchyň od obývacího pokoje oddělíte i sedací soupravou. Vybírejte ji tak, aby byla i její zadní část pokrytá stejným materiálem, jako sedací část. V prostoru je sedačka viditelná z každé strany!

Zařízení kuchyní a obývacího pokoje se dá v dnešní době pěkně sladit. Barevně i materiálově. Když použijete výraznou sedačku, ostatní zařízení vybírejte střídmě. Mnoho výrazných věcí pohromadě nebude působit lichotivě ani když jde o moderní obývák v bytě. Při jednobarevné sedačce se můžete více pohrát s doplňky a častěji je obměňovat. Stěnu ozdobte obrazem nebo fototapetou. Sedačku oživí polštářky v různých barvách. Výběr koberce také přizpůsobte celkovému charakteru spojených pokojů. Snažte se zařízení držet ve stejném duchu. Působí to harmoničtější a vy se v bytě či domě budete cítit lépe.

 

Moderní obývák spojený s kuchyní oddělený paravánem

Jedinečnou ozdobou pro moderní interiéry jsou také paravány s různými motivy (příroda, mapy města, květiny, zvířata, imitace dřeva). Obývák a kuchyň oddělí, celý prostor příjemně oživí a dodají mu nádech jinakosti.

 

Paraván so svetlými kockami

 

Obrázky se stejným motivem nebo rodinné fotografie

Na společnou stěnu zavěste drobné obrázky a vytvořte nimi koláž, která dvě rozdílné místnosti spojí. Přechod z kuchyně do obýváku si při jejich prohlížení nevšimnete.

 

Obraz na korku štýlové fotorámiky

 

Moderní kuchyň, která neruší

Při moderních kuchyních se doporučují na lince skleněné horní dvířka. Celý pokoj to prosvětlí a s obývákem to lépe ladí. Tomuto trendu mnoho lidí neholduje. Vadí jim, že jim je do skříněk vidět. Když použijete mléčné nebo matné sklo, obsah skříňky zůstane před zvědavými pohledy tchýně a ostatních návštěv dobře skrytý.

Obyčejná kuchyňská linka působí moderněji, když spodní sokl vyměníte za kovové nožičky nebo když spodní skříňky na stěnu zavěsíte. Možná se vám to nezdá, ale když linku "odpoutáte" od země, kuchyň působí vzdušnější a volnější. Na skříňky použijte samootvírací mechanismus. Rodinných příslušníků sedících v obývacím pokoji a sledujících oblíbený film či seriál tak nebudete rušit.

 

Samolepiaca fototapeta do kuchyne kocky ľadu

 

Klasické kuchyňské obkladačky s motivy ovoce a zeleniny vyměňte za tapety za kuchyňskou linku. Tento originální doplněk dodá modernímu obýváku spojenému s kuchyní správný šmrnc. Jejich poškození se nemusíte bát. Jsou odolné vůči vodě, páře a oděru. V přípravě oblíbených jídel vám nic nebude překážet.

Velkou pozornost věnujte výběru digestoře a kuchyňským spotřebičům. Vydávají zvuky. Přes den se to ztratí, ale večer, když vše utichne, minimálně ledničku a digestoř výrazně slyšet. Zaměřte se na spotřebiče s nízkou hlučností. Nezapomínejte, že digestoř musí zbavit pachu až dvě místnosti! Měl by k tomu mít přiměřený výkon. Doporučujeme vestavné spotřebiče. Ve spojení obývací pokoj - kuchyň by volně stojící spotřebiče narušovaly celkový dojem z místnosti.

Náš tip: Vyberte dvířka na kuchyňské lince a sedací soupravu stejné barvy. Vypadá to zajímavě a spojené pokoje ozvláštní.

Kuchyňské doplňky do moderního obýváku nepatří ani když ji s kuchyní propojíte. Jde o to, aby bylo každému jasné, v které části pokoje se nachází. Na vaření je kuchyň. Obývací pokoj byt reprezentuje a máte si v ní především odpočinout.

 

Nepropojíte jen pokoje

V kuchyni a obývacím pokoji tráví rodina nejvíce společného času. Na jejich spojení je nejlepší to, že zatímco vy připravujete jídlo, ostatní členové rodiny sledují televizi nebo se věnují společenským hrám a vás, i když v dané chvíli chystáte jídlo, o zábavu v obývacím pokoji nikdo nepřipraví. Totéž platí, když k vám přijde návštěva. Trávíte čas v kuchyni a víte, co se v obývacím pokoji právě děje.

Obraz motýle a kvety

 

Spojení obývacího pokoje s kuchyní neotvírá jen byty, ale i srdce. Dopřejte svému bytu více místa, více slunce, více volnosti.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku