Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak zařídit schodiště?

Jak zařídit schodiště?

Nikola Mihalisková Ve čtvrtek 30. 04. 2020 Tipy a inspirace

Většina domácností neuvažuje nad zkrášlením schodiště. Pokud však chcete, aby schody byly ozdobou vašeho domova, pusťte se směle do zařizování! Nevíte jak začít? Nebojte se, je to opravdu jednoduché.

 

Obraz príbeh vetra

 

Aplikujte tapety na schodiště

Schodiště slouží jako přechod z jednoho patra do druhého, když mluvíme o zařizován, často se přehlíží. Celkovou pozornost poutá právě chodba, která září barvami a dekoracemi. Pokud se však rozhodnete zaměřit svou snahu na dekorování schodiště místo chodby, určitě nebudete litovat. Je pravda, že zařizování schodiště není snadnou záležitostí, hlavně když bereme v úvahu stísněný prostor, ve kterém musíte pracovat. S odhodláním však můžete schodiště transformovat na jedinečný prostor. Využijte tapety na schody, které budete aplikovat na svislou oblast pod schodami. Nemusíte se bát výrazných barev a vzorů tapet, zvláště pokud je budete ladit s dřevem nebo světlou barvou.

 

Fototapeta prechádzka parížskymi ulicami

 

Tapety tedy nemusíte aplikovat pouze na stěnu při schodišti, jak vidíte na obrázku. Schodiště může být také skvělým prostorem k vyjádření vaší kreativní stránky. Předtím než se rozhodnete umístit tapety na schody, nezapomeňte připravit povrch na tapetování. Měl by být čistý a hladký!

 

Stylové motivy na rok 2020

Pokud jste se rozhodli zařizovat schodiště, okolí a chodba by měla být v neutrálních barvách. Pak je už jen na vás, jakou tapetu na schody si vyberete. Existuje množství barevných kombinací a vzorů. My vám přinášíme ty nejaktuálnější motivy, jejichž prostřednictvím se můžete inspirovat.

 

Perský vzor

Vzory jsou velmi oblíbené, perský vzor se perfektně chodí na schodiště. Kombinace modré, šedé a zelené přinese živý a svěží vzhled. Okolí laďte do bílé, případně šedé barvy.

 

Fototapeta tancujúce listy

 

Květinový motiv

Pestrobarevné květy vytvoří v prostoru požadovaný efekt. Tapetu v tomto stylu doporučujeme použít k schodišti v tmavé barvě, protože nádherně vynikne.

 

Fototapeta kvety vo vintage prevedení

 

Vertikální pruhy

Chcete, aby schodiště působilo ještě delším dojmem? Využijte sofistikované vertikální pruhy, které vytvoří výjimečné prostředí. Tapeta béžových, hnědých či šedých pruhů skvěle ladí k tmavému schodišti.

 

Fototapeta farebné tlmené pruhy

 

Tapety s puntíky

Chcete mít hned po příchodu domů úsměv na tváři? Zvolte tapetu na schodiště s růžovými puntíky! Puntíkované tapety přinesou veselou atmosféru. Pokud milujete vintage doplňky a plánujete je přenést i do prostoru, tečky vám pomohou. V případě, že se vám zdají tečky až "příliš" růžové, můžete si vybrat jakoukoliv barvu. Výběr barvy závisí na bytových doplňků.

 

Fototapeta farebné bodky v modrej farbe  Fototapeta veselé bodky

 

Je samozřejmostí, že konečný výběr je jen a jen na vás! Pokud hledáte něco jednodušší, naše tipy můžete použít i v tom případě, že se pro tapetu nerozhodnete. Například koberce mohou být další alternativou při zařizování schodiště.

 

Zkrášlete schodiště obrazy

Schodiště můžete zařídit nejen tapetou či kobercem, ale i nádhernými obrazy. Schodiště jsou často tmavé a úzké, avšak ani v tom případě nemusí působit fádně! Máme pro vás pár nápadů, kterými oživíte prostor, a to vše za pomoci obrazů.

 

Obraz prechádzka vo veľkomeste

 

Uspořádání obrazů


Chcete vhodně uspořádat obrazy? Vyberte si motiv, který vám pomůže spojit obrazy v jedno velké mistrovské dílo! Když mluvíme o tématu, nemyslíme tím, že vše musí být nutně jednotné se stejnými barvami a velikostmi. Přečtěte si následující tipy, kterými se můžete inspirovat.

  • Použijte stejné rámy, odlišné velikosti a různorodé témata obrazů. V případě, že chcete umístit na schodiště obrazy nebo fotografie rodiny, domácích zvířat, případně vzpomínky z dovolené. Obrazy budou působit uceleně, když zvolíte stejný typ rámu.
  • Rozdílné rámy a podobné fotografie. Jednoduše si zvolte téma, můžete si vybrat, například obrazy domácích zvířat nebo přírody.
  • Zvolte stejné rámy, velikosti a téma. Pokud dáváte přednost ostrým a čistým liniím, které se vytvoří na stěně po umístění obrazů, použijte tento typ se stejnými rozměry a rámečky.

 

Obraz kolekcia prímorsko  Obraz kolekcia baletu

 

Při uspořádání obrazů je nutné představit si rozložení v celku. Tedy to, jak budou obrazy na stěně vypadat. Klasický je obdélníkový tvar, ale nebojte se uspořádat obrazy i do jiných tvarů. Pokud toužíte po něčem odvážnějším, použijte obrazy s velkým rozměrem. Jelikož některým schodištím chybí přirozené světlo, dejte přednost obrazem s bílými rámečky.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku