Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Tapety na stěnu pro vylepšení interiéru

Tapety na stěnu pro vylepšení interiéru

Andrea Longauerova Ve středu 31. 03. 2021 Tapety a materiály

Nemáme na mysli olepování stěn tapetami ve stylu 70. - 80. let minulého století. Nebojte se! Tapety na zeď se využívaly hlavně kvůli izolačním vlastnostem, tlumily zvuk, avšak dnes se na ně díváme přece jen trochu jinak. Stali se z nich doplňky do bytu a často prezentují vkus a designové cítění. Prozradíme vám, které tapety na zeď jsou na vylepšení interiéru nejlépe.

 

Samolepiaca tapeta výhľad z okna na pláž

 

Tapeta v souladu s prostorem

Správným výběrem tapety na zeď můžete své bydlení vylepšit, oživit a zútulnit. O celkové atmosféře rozhodne motiv, který si vyberete. Vzorované, abstraktní, či tapety s motivem zvířat. Jednobarevné tapety mají také své kouzlo. Pokud máte pokoje laděné do pastelových barev, dokážou je příjemně oživit. Jemnější barvy pomohou vyniknout doplňkům, které již v pokoji máte. Vycházejte z toho, do kterého pokoje tapetu vybíráte a zohledněte i jeho zařízení a doplňky. Tapeta má pokoj obnovit, ne jej narušit. Spolu mají vytvářet harmonický prostor, ve kterém se budete cítit dobře. 

 

Fototapeta tancujúce bubliny

 

Motiv není všechno!

Tapety se od sebe neliší pouze vzory a motivy, ale i povrchovou úpravou. Tapety mohou mít lesklý nebo matný povrch, ale také povrch s plastickým efektem. Pro jejich různorodost je o tapety v současnosti stále větší zájem. Největší oblibě se těší vliesové tapety, jejichž základem je netkané vlákno. Lepí se rovnou na stěnu a práci s nimi zvládne i méně zručný kutil. Když se vám motiv tapety přestane líbit, jednoduše ji vyměníte. Tapetu odlepíte a hned můžete nalepit novou.

 

Fototapeta biele tanečnice

 

Doplňky do bytu v podobě tapet


Tapetou chcete interiér vylepšit. Nemusíte ní olepit celý pokoj. Dejte ji jen na stěnu, kterou chcete zvýraznit. Tmavé kouty v pokoji prosvětlíte tapetou ve světlých barvách. Trochu se s jejím rozmístěním pohrajte. Nelepte tapetu jen proto, že se vám líbí. Při výběru tapety je to důležité, ale nezapomeňte, že jí lze v prostoru i něco vylepšit. Proč to nevyužít.

Tapeta vám pomůže opticky změnit tvar a šířku pokoje. Krátké a široké pokoje horizontálně nalepenými pruhy, nízké a dlouhé pokoje změní použití vertikálních pruhů. Prostor zajímavě změní a oživí i 3D tapety. Většinou jsou navrženy tak, aby prostor opticky zvětšily. Některé na to, aby pořádně vynikly potřebují více místa, ale působí tak realisticky, že lidé mají potřebu se stěny dotknout, aby se přesvědčili o tom, že mají opravdu dočinění "jen" s tapetou.

 

Samolepiaca tapeta pohľad na New York

 

Obklad ze dřeva či přírodního kamene? Žádný problém!

Tapetou můžete nahradit i dřevěný obklad, či obklad z kamene. Výběr tapet je pestrý a jejich realizace je mnohem rychlejší a levnější. Dřevo prostor zútulní a do bytu vnese kousek přírody a takové to "dřevěné" teplo. Vzory jsou takové propracované, že když na imitaci dřeva na stěně neupozornil, nikdo nepřijde na to, že stěnu vám zdobí tapeta. Olepte ní ostrůvek v kuchyni nebo krb v obývacím pokoji. Vyberte si imitaci cihly, kamene či betonu. Nemusí být všechno bílé. Využijte tapetu jako designový prvek.

 

Fototapeta drevený sen

 

Tapeta nemusí být jen na stěně

Samolepicí tapety vám pomohou oživit interiér s minimálním úsilím. Aplikace tapety je velmi jednoduchá. Nemusíte ji umístit pouze na stěnu. Často se používají k olepení menších ploch a nábytku, ale jsou motivy, které by rozdělené na části nevynikly. Mořský příliv či lesní cestičku si díky samolepící tapetě můžete vychutnat i doma. Každý den. Ne jen jednou za čas.

 

Samolepiaca tapeta čerešňový kvet

 

Na vylepšení interiéru někdy stačí opravdu málo. Správně zvolené tapety na stěnu vám bydlení oživí a prostor, ve kterém se denně pohybujete zvětší minimálně na pohled. Jejich realizaci zvládnete i sami. Třeba se nebát a jen se do toho pustit. Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku