Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Boho styl bydlení

Boho styl bydlení

Andrea Longauerova Ve středu 16. 12. 2020 Styly bydlení

Boho styl (Bohemian style, Boheme Chic) vznikl ve Francii v 19. století. Umělci, kteří zde působili se chtěli odlišit od ostatních a vymknout se průměru. Svou "jinakost" projevovali zejména ve stylu oblékání a bydlení. Dávali ním najevo svou lásku ke svobodě, nekonvenčnosti a volnosti. Když patříte k lidem, kteří preferují jednoduchost, boho není nic pro vás. V tomto stylu je všeho moc. Mnoho barev, mnoho materiálů, mnoho doplňků. 

 

Střídmost? Ale kdeže!

Boho styl si zakládá na barvách a vzorech. Inspiraci čerpá všude. Boho můžete prezentovat v několika podobách. Rozhodněte se, který chcete do bydlení zakomponovat. Prvky hippies, ethno, či folklóru. Uvolněte se a do svého bydlení přeneste radost a vytvořte si pohodlí, o kterém jste vždy snili. Nedávejte do bytu vše, co vám napadne a nepřesvědčujte sami sebe, že v tomto stylu se to takto má. Promyslete si to a jednotlivé prvky boho stylu zkombinujte tak, že je návštěvy odhalí postupně a vyjádří obdiv a cit pro krásu, který se ve vás skrývá.

Obraz etno zaľúbený pár

Koberec. Součástí bydlení v boho stylu být musí

Jděte na to od podlahy a začněte výběrem velkého a měkkého koberce. Ten ve stylu boho nesmí chybět. Upřednostníte barvy a vzory, nebo máte raději jemnější neutrální barvy? Kombinace jednotlivých prvků a jejich vrstvení je v boho stylu cestou k úspěchu, ale i při této organizované nedbalosti platí, že všeho moc škodí. Domov je útočištěm, ve kterém se chcete cítit příjemně. Mnoho pestrých barev všude, kam se podíváte, může působit rušivě a přinést opačný efekt. Barvy a vzory na koberci propojte s barvami na polštářích a přikrývce na sedačku. Na stěnu zavěste makramé, obraz nebo tkaný koberec ve stejných barvách a geometrických prvcích. Více barev už do pokoje nepřidávejte, abyste nesklouzli do kýči. Ten už s boho nemá nic společného.

 

Boho interiér s makramé  Makramé v spálni

 

Inspirujte se přírodou a energií, kterou nabízí

Pěkným a jednoduchým doplňkem jsou v tomto případě ratanové košíky a netradiční ratanové lustry. Pěkným a výrazným prvkem je i velké ratanové (možná i houpací) křeslo. Ozdobte ho pohodlnou barevnou výstelkou a měkkou dekou. Napadlo vám podívat se i po konferenčním stolku a nějakém ratanovém nábytku. Je to hezké, ale jinakost, kterou dosáhnete ratanovým lustrem a křeslem se rychle ztratí. Při výběru sedací soupravy upřednostněte pohodlnost a myslete na to, že kromě vás na ní bude i množství polštářů ozdobených krajkami a třásněmi. Háčkované a pletené deky a polštáře hřejí dvakrát. Vyrobíte jej z láskou a o to budou teplejší. Nohy si vyložte na taburet nebo puf a vychutnejte si chvilku pohody ve velkém stylu. 

 

Ratanové dekorácie Ratanové hojdacie kreslo

 

Výběrem přírodních materiálů (dřevo, korek, proutí, tráva) vpustíte do domu energii z přírody. Imitace dřeva vás vrátí k našim předkům a přinese nádech historie. Barevná tapisérie nebo barevný tkaný koberec zavěšen na stěnu tapetě dodá nečekaný rozměr. I květiny mohou být všude. Ve zlaté váze ozdobené suchou trávou (pampas grass). Vždy zelené pokojové rostliny v různých barevných květináčích umístěny tak, aby se táhly a opticky zabíraly co nejvíce místa. Květiny na čalounění, kobercích, závěsech, tapetách, či obrazech.

 

Pampas grass  Bohémsky štýl

 

Boho styl bydlení se vším, co máte rádi

Květy nejsou to pravé? Nevadí. Možností je mnoho. Nahradí je abstraktní obrazy různých barev a motivů. Mandaly na stěnách, dekách či prostírání. Paravány, kterými místnost nenápadně předělíte. V boho stylu můžete uplatnit opravdu všechno. Jde o váš pocit a o to, abyste si vytvořili pohodlný domov, ve kterém se budete cítit příjemně. Odvažte se a vytvořte kombinace, které se vám nyní zdají zvláštní. Budete překvapeni, jaké nečekané a originální spojení boho styl v sobě skrývá.

 

5-dielny obraz okrasná Mandala s krajkou v bordovej farbe

Boho styl kombinuje i na oko nekombinovatelné věci. Právě proto působí tak uvolněně a svěže. Popusťte uzdu fantazii, využijte kreativitu, která ve vás dřímá a vytvořte si bydlení ve stylu boho, které se stane vaším nejoblíbenějším místem.

 

 

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku