Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak vybrat sedací soupravu?

Jak vybrat sedací soupravu?

Andrea Longauerova V pátek 11. 03. 2022 Tipy a inspirace

Sedací soupravu si po vstupu do obývací místnosti všimnete jako první. Její výběr nepodceňujte. První dojem víckrát neuděláte. Vyrábějí se v různých tvarech, velikostech, stylech a barvách. Sedačku přizpůsobte svému vkusu a zařízení, které již doma máte. Počítejte s tím, že vám bude sloužit několik let. Prozradíme vám, jak vybrat sedací soupravu, která bude nejen dobře vypadat, ale hlavně se při sezení na ní budete cítit příjemně.

 

Sedací souprava, která přežije roky

Vyberte si nadčasovou sedačku, která vás tak brzy neomrzí. Zaměřte se na neutrální barvy. Zpestřete je přikrývkami a polštářky. Vyměníte je, když vás to s nimi přestane bavit a sedačka bude zase vypadat jinak. Nad sedačku zavěsíte obrazy na zeď a barvy vám v pokoji vůbec nebudou chybět. Výraznou sedací soupravu si můžete dovolit v tom případě, kdy s jinými dekoracemi moc nepočítáte. Barevné vzory na sedací soupravě potřebují velký prostor. Jinak nevyniknou. Masivní modely mohou v malém pokoji působit legračně. Pohovka na nožkách ve světlých barvách se v ní bude lépe vyjímat.

 

 

 

Sedací soupravy se vyrábějí v různé šířce, výšce a hloubce. Sedačka má být pohodlná, pěkná a kvalitní. Večer se na ní setkává celá rodina. Návštěva také ocení, když se na sedačce bude cítit příjemně. Vydrží u vás sedět déle. V obchodě si sedací soupravu vyzkoušejte. Klidně si na každou sedněte. K tomu tam je. Když doma zjistíte, že se vám na ní sedí špatně, už s tím nic neuděláte.

 

Jak sedací soupravu správně umístit?

Rozměry sedací soupravy si nakreslete na papír na podlahu. Uvidíte, kolik místa vám sedačka zabere a zda při ní budete mít dost místa na konferenční stolek, případně zda se vám bude kolem ní dobře procházet. Sedací souprava by vám neměla zabírat celý pokoj. Nezapomeňte, že od krbu a centrálního topení by měla být vzdálena minimálně 40 cm.

 

 

 

Využijte vše, co sedací souprava nabízí

Sedací souprava neslouží jen k sezení. Moderní sedačka toho dokáže mnohem víc. Můžete ji roztáhnout a využít ke spaní pro návštěvy. Do jejího úložného prostoru odložíte věci, které potřebujete, ale nepoužíváte je denně. Výšku a sklon opěrky přizpůsobíte svým potřebám. Seznamte se s manipulací při roztahování pohovky as úpravou opěrky. Měli byste to zvládnout rychle a snadno.

 

 

 

Sedací souprava, která vás unese

Konstrukce je před našimi zraky skryta za čalouněním. Nejčastěji je vyrobena ze dřeva, dřevotřísky nebo oceli. Musí být pevná. Úplně bez pohybu na ní sedět nebudete. Děti si z ní udělají trampolínu, i když se vám to nebude moc líbit. Nároky na sedačku jsou vysoké. Konstrukce sedací soupravy musí zvládnout opravdu dost.

 

 

 

Přežije všechny nástrahy, které rodinný život přináší

Potahový materiál nás svým vzorem a provedením při výběru sedací soupravy ovlivňuje nejvíc. Jeho kvalita rozhoduje o tom, jak dlouho se ze sedací soupravy budete těšit. Jednoduchá údržba je jedním z kritérií, která by měla sedací souprava splňovat. Potah na sedačce vám rozhodně prodlouží životnost sedací soupravy. Ochrání ji před mechanickým poškozením a nečistotami, kterým se v obýváku určitě nevyhnete. Když se zašpiní, potah ze sedačky stáhnete a vyperete. Na výměnu si pořiďte potah v jiné barvě. Sedačka bude opět vypadat jinak.

 

Materiál je rozhodující

Při výběru potahového materiálu si můžete vybrat z několika možností. Mikrovlákno má luxusní vzhled a na dotek připomíná semišovou useň. Sedačky z čisté bavlny jsou levnější, ale nejsou odolné a mají kratší životnost. Se sedacími soupravami z mikroplyše se setkáváme nejčastěji. Je dvouvrstvý. Má pevně tkaný podklad a vysoce odolný horní vlas příjemný na omak. Žinilka je na dotek velmi příjemná, ale velmi se špiní a její údržba je velmi náročná. Velur působí luxusně, je měkký a hebký, ale jeho údržba vám dá pořádně zabrat.

 

 

 

Mějte na paměti, že každý výrobce si do potahových látek přidává různé příměsi, aby se od ostatních odlišil, a také aby vytvořil co nejkvalitnější a nejodolnější materiál. Při výběru potahu se zaměřte na počet cyklů Martindale. Čím je jeho číslo vyšší, tím je potahový materiál odolnější vůči oděru. Tkaniny s Martindale více než 30 000 se pokládají za vysoce odolné a vhodné i pro intenzivně zatěžovaný nábytek.

 

Ekokůže nebo kůže?

Horní vrstvu ekokůže tvoří polyuretan a podklad je ze 100% bavlněného úpletu. Je vhodná pro alergiky a její čištění je velmi jednoduché. Kůže je znakem exkluzivity. Je elegantní a velmi komfortní. Jednoduše se udržuje. Pravá kůže je měkká a poddajná a má sklon k poškození. Kůže je ze zmíněných materiálů finančně nejnáročnější.

 

 

 

Pohovka nepatří jen do obývacího pokoje

Do obývacího pokoje si pořiďte sedačku, na které se pohodlně rozvalíte. Máte si na ní odpočinout. Může být nižší a hlubší, ozdobená různými polštáři. Při formálnějších setkáních upřednostníte vyšší sedačku s tvrdším čalouněním, pohodlným sezením a opěrkou. Lépe se na ni sedá a snáze se z ní vstává. Sedačky nepatří jen do obývacího pokoje, jsou například skvělým doplňkem do kanceláří. Vyšší sedačka v tomto případě působí elegantněji.

 

 

 

Každá sedačka je jiná

Tip sedací soupravy přizpůsobte prostoru, který obývací pokoj nabízí. Prostor si pořádně přeměřte, abyste věděli, s jakými rozměry sedačky můžete počítat. Na výběr máte klasické pohovky, rohové sedačky ve tvaru L a U, ale také soupravy, které tvoří kombinace více kusů sedacího nábytku. Sedací soupravy složené z více kusů zaberou více místa, ale jejich výhodou je, že si vyberete jen ty díly, které opravdu potřebujete a reálně využijete. Většinou se skládají ze dvou nebo tří míst k sezení.

 

 

 

Rozkládací pohovka nenabízí jen místo k sezení, ale také ke spaní. Může být jedno nebo dvě. Záleží na tom, jak velkou pohovku si vyberete. Rozkládat se může vytažením ukryté matrace dopředu nebo překlopením části, o kterou se opíráte. V tomto případě pohovku umístěte, nebo odtáhněte dále od zdi, abyste na její roztažení měli dostatek místa.

Rohová sedací pohovka využívá běžně nevyužitého prostoru. Šetří místo a v obývacím pokoji propojeném s kuchyní dokáže prostor nenápadně oddělit.

 

  

 

Sedací souprava ve tvaru L většinou tvoří dva sedáky s připojenou lenoškou nebo otomanem. Některé jsou provedeny tak, že se dají připevnit na obě strany a vy si vyberete, kterou využijete, ale častěji je to tak, že otoman je orientován jen na jednu stranu a vy musíte vědět, která je ve vašem případě ta pravá. Nebo levá.

Sedací souprava ve tvaru U nabízí nejvíce míst k sezení. Na jedné straně je otoman, druhou tvoří klasické sezení se zádovou opěrkou. Opěrka může být na obou stranách. Je jen na vás, jakou variantu si vyberete. Výhodou velkých modelů je, že si na ně pohodlně lehnou i dvě dospělé osoby.

 

 

 

Sedací soupravu si objednáte v takové sestavě, jak potřebujete. Výběr potahového materiálu a barvy je také jen na vás. S výběrem vám pomůže typový plán a odborník v každém dobrém obchodě, který se prodeji sedacích souprav věnuje. Pokud toužíte po dekoraci, doporučujeme obrazy. Obrazy do obývacího pokoje se totiž nejčastěji umisťují právě nad sedací soupravu. Ujasněte si, který prvek v obývacím pokoji bude dominantní, respektive na který prvek v obývacím pokoji upřete pozornost.

 

  Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku