Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Bytové dekorace s motivem Budhu

Bytové dekorace s motivem Budhu

Nikola Mihalisková V pondělí 23. 03. 2020 Tipy a inspirace

Jedním z nejvýznamnějších zakladatelů náboženství, který ovlivňoval a stále působí na osudy lidstva byl právě Budha, respektive Siddhártha Guatama Buddha. Tato osobnost je i dosud velkým vzorem pro tisíce lidí. Budha se stal duchovním vůdcem nejen v Indii, ale i na celém světě. Bytové dekorace na stěnu mohou odrážet vaši víru, životní styl nebo jen touhu po harmonickém prostředí. Je jen na vás z jakého důvodu se rozhodnete zakomponovat Budhu do vašeho interiéru. Velmi stylové jsou tapety, obrazy a paravány s vyobrazením Budhy. Právě tyto dekorace vám pomohou vytvořit příjemné prostředí pro váš domov. V případě, že vás zajímá uspořádání podle Feng Shui, Budha je tím správným nástrojem pro vás. Siddhártha byl člověk, který šířil pozitivní myšlenky, proč si tuto stylovou dekoraci s hlubokým významem nezvečniť? Bytové doplňky se hodí do prostoru každého stylu. Pojďme se tedy s dekoracemi s nádechem budhismu seznámit blíž!

 

Fototapeta moudrý Buddha  Malování podle čísel - Buddha

 

Proč právě bytová dekorace s motivem Budhu?

Budha přinese do vaší domácnosti příjemnou atmosféru a vyrovnanost. V případě, že máte chaotické období, dosáhnete tímto doplňkem vytoužený klid. Uspěchaná doba si přece vyžaduje tiché prostředí, ve kterém se můžete na chvíli zastavit. Dekorace s Buddhou vyrovnávají v interiéru energii. Vnější prostředí je spojováno s jangovou energií, zatímco by vaše domácnost měla být v energii jinové. Budha je tedy ideálním prostředkem pro docílení té správné energie prostřednictvím čínského umění Feng Shui. Dekorace v ložnici vám přinesou klidný spánek. Přítomnost výzdoby v kancelářích pozitivně působí na pracovní aktivity, například zvyšuje koncentraci a soustředěnost. Kromě Buddhy jsou oblíbené i dekorace japonských zahrad nazývaných Zen Garden. Zen zahrady jsou součástí budhismu. Dekorace s tímto motivem přinášejí pocit uvolnění. Japonská kultura je tedy silně inspirovaná budhismem, o čemž svědčí i umění Feng Shui.

 

Paraván Buddha s orchidejí  Obraz Zen Garden  

 

Výběr bytových dekorací Budhu podle materiálu a barev

Pro vytoužený výsledek byste měli brát ohled na barvy a materiál, který je součástí dekorace. Například imitace dřeva, kamene, cihly a kovu zesiluje element. Typický je Budha ve zlaté a stříbrné barvě nebo Budha s nádechem mosazi a jantaru. Právě tyto barvy působí honosně. Pokud vám záleží na správném uspořádání fototapet, obrazů či paravánů přečtěte si náš článek ohledně umístění pomocí Feng Shui zde.

 

Fototapeta usmívající se Buddha  Obraz na akrylátovém skle Budha

 

Výběr bytových dekorací s motivem Budhu podle pozice a výrazu

Aby to nebylo tak jednoduché, kromě barev a kombinací materiálu je Budha vyobrazený v různých polohách a dokonce i s odlišným výrazem ve tváři. Některé bytové dekorace představují Budhu s větším břichem, případně Budhu se smějící se tváří nebo Budhu s rukama položenými na stehnech. Jak si správně vybrat? Jaký je rozdíl mezi danými motivy? To vám samozřejmě prozradíme!

 

Fototapeta Buddha obklopen ohněm  Fototapeta osvícený Buddha

 

Usmívající se Budha

Smějící se Budha je velmi netypickou bytovou dekorací, ovšem i v tomto případě platí výrok "usmívej se, protože nikdy nevíš kdo se zamiluje do tvého úsměvu". Úsměv Budhy si zamilovalo množství lidí a tak se usmívající Budha stal nanejvýš oblíbeným a vyhledávaným zejména u tapet, obrazů či paravánů. Doporučujeme ho umístit do jihovýchodní části nebo jinak do prostoru plného peněz. Smějící se Budha je symbolem energie, štěstí, hojnosti a zdraví. Proto je ideální situovat například obraz přímo na chodbě, respektive u vchodu. Smějící se Budha bude přinášet šťastnou a veselou energii vám i vaší návštěvě. Co se týče velikosti, čímž je obraz větší nebo tapeta detailnější, tím lépe! Úsměvem se přece nešetří.

 

Obraz s usmívajícím se buddhou  Paraván Buddha s úsměvem

 

Zajímavostí je, že Budha nazývaný i Ho Tai, který je znázorněn na obraze na levé straně vůbec není Budhem! Ho Tai byl uznávaným mnichem, kterého si lidé často zaměňují. Důvodem může být roucho nebo i to, že pojmenování mnich a Budha je v některých jazycích stejné. Ho Tai byl známý svými kázáními, ale i plnou taškou dárků podobně jako náš Ježíšek! Věděli jste o tom?

 

Budha obklopen přírodou a květinami

Obrazy přírody nebo tapety s květinami přinášejí velký klid. Ve spojení s Budhem můžete dosáhnout koncentraci nebo hlubokou duševní a uklidňující energii. Ideální doporučujeme umístit bytovou dekoraci do jižní části. V těchto prostorách by měla převládat zlatá a červená barva, respektive element ohně. V případě, že se ruce Budhy na obraze dotýkají země, jde o neoddělitelné spojení se zemí, a to i v případě problémů. Obraz reprezentuje určitou stabilitu. Naopak propletené ruce skrz sebe charakterizují odtržení se od pozemských věcí a starostí. Takové znázornění přináší klid a uvolnění.

 

Fototapeta Buddha obklopený květinami   Obraz Buddha na lotosové základně

 

Meditující Budha

Jedním z nejběžnějších bytových dekorací Budhu je právě meditující Budha. Obrazy tohoto typu jsou ideální pro ty, kteří ve svém životě hledají mír nebo ty, kteří chtějí zlepšit své meditační schopnosti. Silueta Budhu na tapetě je obvykle v trojúhelníkovém tvaru, přičemž oči Budhu jsou téměř zavřené nebo zavřené úplně. Tento druh reprezentuje jistý stupeň koncentrace. Proto se i obě ruce Budhu nacházejí v jeho klíně. Říká se také, že meditující Budha vám může velmi snadno pomoci prosadit se v kariéře!

 

Obraz meditující Buddha  Obraz oči Buddhy

 

Budha léčitel

Budha léčitel nebo medicínsky Budha je na bytových dekoracích obvykle zobrazovaný s modrou kůží nebo s vlasy v modré barvě. Jak můžete vidět na obraze pravá ruka je vždy otočena dolů s prsty roztaženými směrem k zemi. Prsty reprezentují pět zásad štědrost, mravnost, trpělivost, pilnost a soustředěnost. V levé ruce Buddha drží misku s bylinkami. Právě pravá ruka Budhu je požehnáním pro vás a vaši rodinu. Ideální je pořídit si obraz, tapetu nebo paraván Budhu léčitele, pokud hledáte zdraví a lásku pro všechny vaše blízké nebo v případě, že ctíte některou ze zmíněných zásad.

 

Obraz Buddha léčitel   Obraz Buddha s modrou kůží

 

Jak vidíte pozice rukou a výraz tváře Budhu má velký význam a může ovlivnit váš výběr tapety, obrazu a paravánu. Je jen na vás, co hledáte a co si nakonec vyberete! Ztvárnění Budhu je opravdu různorodé. Význam dekorace se mění i na základě polohy, tedy zda je Budha stojící, ležící, kráčející nebo sedící.

 

Ležící Budha

Ležící Budha je znakem klidu a úplného ticha. Budhu ztvárněného na obraze lze nalézt také pod pojmem Nirvana Budha, protože právě tato poloha charakterizuje poslední okamžiky života Budhu na zemi před vstupem do Nirvány, kde se podle příběhů dostává do stavu nejvyšší blaženosti.

 

Obraz ležící Budha

 

Moderní Budha

Dekorace s motivem Budhu jsou veřejnosti k dispozici v opravdu široké škále. Avšak v naší nabídce naleznete i modernější ztvárnění obrazů, tapet a paravánů s motivem Budhu. Budha s abstraktními prvky, popřípadě křídly dodá vašemu interiéru určitou magičnost. Bytové dekorace tohoto typu působí něžně, romanticky a určitě si najdou místo ve vašich domácnostech.

 

Obraz Buddha s křídly

 

Věříme, že jsme vám Budhu trošku více představili. Pokud vás článek zaujal stačí už jen otevřít svou duši a mysl a vybrat si tu správnou bytovou dekoraci do vašeho interiéru. Který druh vás oslovil nejvíce? Dejte nám vědět do komentáře!

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku