Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak začít cvičit v domácím prostředí

Jak začít cvičit v domácím prostředí

Lucia Plasa V pondělí 24. 05. 2021 Tipy a inspirace

Ve zdravém těle, zdravý duch. Už jste to někdy slyšeli? Pohybu je v dnešní moderní době, často kvůli sedavé práci, žalostně málo. Všichni dobře víme, že pohyb je pro zdravý životní styl důležitý a prospěšný. Sport a cvičení jsou lék pro zdravé tělo a také zdravou mysl.

 

muž, ktorý cvičí doma

 

Jak začít cvičit v domácím prostředí?

Mnozí z vás se často ptají: "Jak začít cvičit?" Nastartování bývá skutečný boj. Postavit se z gauče a jít do toho naplno je opravdová výzva. Kolik z vás to chtělo už po pár dnech vzdát? Začátky jsou tím nejtěžším krokem, nebojte se, pak to půjde už samo. Díky následujícím řádkům s cvičením doma nebudete chtít přestat. Inspirujte se domácím fitness centrem!

 

Benefity k nezaplacení, které přináší pravidelné cvičení:

 • lepší kondice,
 • cvičením se vyplavuje hormon štěstí,
 • zlepšení koncentrace a paměti,
 • cvičení odbourává stres.

 

žena cvičí doma jogu

 

Jak zařídit domácí fitness centrum?

Zřídit si vlastní fitness koutek je rychlé a jednoduché. Je přitom úplně jedno jestli preferujete power jógu, pilates nebo cvičení s vlastní váhou. Interiér vašeho fitka odráží vaši osobnost a váš životní styl. Váš koutek na cvičení by měl být zařízený prakticky, efektivně, ale i útulně. Jedete přece vypnout mysl a vyplavovat endorfiny z těla!

 

Výhody domácího fitness centra:

 • je zdarma,
 • otevřeno 24 hodin denně - čas na cvičení můžete přizpůsobit svým potřebám,
 • možnost cvičit cviky, na které máte chuť a které vás baví,
 • domácí fitness centrum šetří čas i peníze, které potřebujete při přesunu do skutečného fitka,
 • cvičíte v prostoru, který vás pozitivně ovlivňuje,
 • minimální investice (základ tvoří jen jogamatka a činky),
 • posloucháte vámi zvolenou hudbu, která vás dokáže naladit a nabudit na tu správnou "sportovní" vlnu.

 

žena cvičí doma cviky s oporou o stenu

 

Výběr místa na cvičení je důležitý


Bydlíte v malém bytě nebo v prostorném domě? Pokud jste dětmi štěstěny a bydlíte v domě, můžete si na cvičení vyhradit celou jednu místnost. Pokud disponujete jen menším byteček, nic není ztraceno. Nejdůležitější je vybrat si místo (prostor), ve kterém není koberec, ale pevná protiskluzová podlaha. Mějte na paměti, že při některých cvicích budete potřebovat "oporu", dobrým pomocníkem je stěna nebo gauč.

V bytě je nejideálnější cvičit v obývacím pokoji. Stačí odtlačit konferenční stolek. Vznikne tak dostatek místa pro jogamatku a online cvičení můžete sledovat rovnou na obrazovce televizoru nebo prostřednictvím notebooku.

 

ako cvičiť doma v obývačke

 

Prostor s přirozeným denním světlem je pro cvičení to pravé ořechové. Není nic prospěšnější než čerpat energii z hřejivých zářivých slunečních paprsků. Bonus pro dobře odvedeny cvičení je i atraktivní výhled. Už jste se při cvičení jógy nebo pilatesu dívali na hory, lesy a okolní přírodu a nasávaly z nich energii?

 

žena cvičí doma jogu

 

Pokud bydlíte v paneláku, který obklopuje další panelák, motivujte se při cvičení atraktivní tapetou s nadčasovým přírodním motivem. Tapeta na stěnu představuje rychlé a efektivní řešení jak proměnit obyčejný fitness koutek na ráj na zemi, kde si mysl odpočine a tělo se nabije pozitivní energií. 

 

fototapeta do obývačky - rajská pláž

 

 

Bez hudby se necvičí!

Hudba je pro cvičení klíčová. Sportovní nadšenci nám dají určitě za pravdu, že správně zvolená hudba dokáže zlepšit sportovní výkon. Vytvořte si vlastní playlist. Přizpůsobte hudební žánr stylu cvičení, které máte naplánované. Je samozřejmostí, že dynamické techno k józe nepatří a naopak meditační hudbu si necháte pro pilates cvičení.

 

žena cvičí doma na jogamatke pri hudbe

 

Pomůcky ke cvičení, bez kterých to nejde

Nezapomínáme na pomůcky, které při cvičení využijete. Součástí domácího fitka je jogamatka. Pokud preferujete jógu místo kardio cviků, zútulněte si prostor na cvičení vonnými svíčkami, připadne tyčinkami a inspirativními obrazy s nápisy. Pokud naopak upřednostňujete cviky s vlastní vahou, menší činky vám budou určitě nápomocné.

 

pomôcky pri cvičení doma - činky, fľaša s pitím a jogamatka

 

Motivuj se a nevzdávej to!

Kromě hudby hraje prim při cvičení i motivace. Je důležité vědět proč jste se do cvičení pustili. Je to pro lepší postavu? Lepší kondičku? Pro odbourání stresu? Co je vaše motivace? Po zodpovězení této otázky jste o krok vpřed pro vaši lepší a zdravější budoucnost a jste připraveni začít cvičit.

 

motivačný plagát v čierno-bielej spálni

 

Motivační obrazy na stěnu

Motivujte se i při cvičení! Motivační citáty nás umí za každých okolností podpořit a podržet. Nakopnou nás, když jsme už se silami na konci. Zatraktivněte si místo, kde věnujete pozornost jen sami sobě. Vyzdobte si domácí fitness centrum! Motivační obrazy na stěnu nakopnou vašeho sportovního ducha. Umístěte obrazy s nápisy nejen ve sportovním koutku, ale také v pracovně, obývacím pokoji nebo v chodbě. Motivační obrazy nebo plakáty s citáty představují dokonalý nástroj pro vizuální potěšení a modernizace interiéru.

 

motivačný plagát v pracovnom kútiku Obraz s nápisom - Create yourself

 

Cvičte proto, abyste byli šťastní a spokojeni sami se sebou, abyste si psychicky odpočinuli a dobili baterky na další chaotický den v práci. Nedělejte nic násilím! Pokud nejste připraveni, cvičení nebude účinné a efektivní, protože dříve či později polevíte a vyměníte jogamatku znovu za gauč. Přejeme hodně chuti do cvičení a nezapomínejte: mějte se rádi, nevzdávejte se, jezte zdravě, dodržujte pitný režim a hodně se hýbejte.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku