Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Magický Halloween. Připravte se na nejstrašidelnější noc v roce!

Magický Halloween. Připravte se na nejstrašidelnější noc v roce!

Lucia Plasa V pátek 08. 10. 2021 Tipy a inspirace

Duchové, svítící oči ve vyřezávaných dýní, kostry a obrovské pavučiny. Halloweenská noc se rychle blíží. Máte již pořízenou tu nejstrašidelnější halloweenskou masku? Připravte se spolu s námi na halloweenskou noc plnou nezapomenutelných, možná i trošku strašidelných, zážitků. Poradíme vám, jak zařídit originální halloweenský koutek, a jak upravit interiér či exteriér.

 

halloween výzdoba

 

Halloweenská tradice

Která dýně je vaším favoritem? Strašidelná, děsivá nebo veselá a vysmátá? Halloween patří k populárním americkým svátkům, který se slaví v různých koutech světa, vždy 31. října. Každý si už tradičně vyřízne vlastní dýňovou "příšeru", kterou následně umístí do zahrady, před vchodové dveře, na okno, balkon, dokonce i do interiéru. Už po dlouhá léta se traduje, že během halloweenské noci k nám přicházejí duše zesnulých. Někteří věří, že vyřezané dýně se zapálenou svíčkou dobré duchy vítají a špatné skřítky odhánějí.

 

tekvicová výzdoba pred vchodovými dverami tekvicová výzdoba

 

Postup při vyřezávání dýně:

Vyřezávání dýní je skutečná zábava. Příznivci Halloweenu se už nemohou dočkat, až se budou moci konečně pochlubit svým uměleckým dílem. Někteří se spokojí s klasikou, jiní do vyřezávání dýně dají srdce, fantazii a kreativitu. Čemu dáte přednost vy, strašidelné a děsivé dýni s krvelačným pohledem a malou tykvičkou v ústech nebo dýni s vysmátou tváří?

 

vyrezané tekvicové strašidelné hlavy

 

Vytvořte si novou rodinnou tradici. Vyřezávejte dýně společně! Je to skvělá činnost, která utuží rodinné pouto a určitě si ji oblíbí i nejmladší členové rodiny. Jak si vyřezat tu NEJ dýňovou hlavu?

 • Vyberte si svou dýňovou "královnu" a důkladně ji omyjte.
 • Připravte si pořádně ostrý nůž a také jeden menší nožík, díky kterému dýni vyšperkujete do posledního detailu.
 • Jako první odřízněte "poklop" dýně, který musíte seříznout šikmějším řezem.
 • Potom dýni důkladně vydlabejte, nezapomeňte i na poklop. S vydlabané části můžete připravit fantastický dýňový koláč.
 • Smývatelným fixem si načrtněte motiv, podle kterého chcete dýni vyříznout.
 • Detaily doladíte pomocí šikovného malého nožíku.
 • Nakonec dovnitř vložte svíčku nebo i LED osvětlení.
 • Pokud chcete vaše mistrovské dílo udržet při životě co nejdéle, potřete dužinu vazelínou.

 

svietiaca tekvicová hlava tekvicová vyrezaná hlava svietiaca

 

Tvůrčí Halloweenská dílna

Dýně je neodmyslitelnou součástí podzimní výzdoby. Typická oranžová dýně s vyřezanýma očima, nosem a ústy, jednoznačně nesmí chybět během strašidelné halloweenské noci v žádné domácnosti. Pokud se řadíte k zručným, šikovným a především trpělivým lidem, s dýní si můžete vyhrát. Sova nebo létající čarodějnice na koštěti vyříznutá v dýni, nostalgický podzim zobrazen na dýni. Kreativitě se meze nekladou, proto pokud máte čas a chuť, s ostrým nožíkem a pomocí předlohy dokážete vyčarovat skutečně famózní dýňová díla.

 

vyrezávanie do tekvice vyrezané tekvicové strašidelné hlavy

 

Originální interiér s halloweenskou výzdobou

Temná až děsivá atmosféra je tím správným šálkem kávy pro halloweenskou noc. Pavučiny a netopýři po stěnách, visací kostlivci, létající strašidla a dýně s ďábelským výrazem. Svíčky, svícny a svítilny nesmí chybět. Umístěte je na parapety nebo nad krb, každopádně co nejdále od dětí, abyste předešli zbytečným nehodám. Jako alternativu za pravé svíčky můžete zvolit svíčky na baterky. Levná a efektivní výzdoba na Halloween jsou i balónky se strašidelným motivem nebo papírové dýňové girlandy. Nezapomínejte na magický koutek se sladkostmi a jinými pamlsky, který je pro Halloween nezbytností.

 

 halloweenske perníčky 

 

Symboly halloweenské noci:

 • vyřezaná dýňová hlava,
 • pavučiny a velcí černí pavouci,
 • kostry, kosti a hrůzostrašné lebky,
 • létající čarodějnice na koštěti,
 • duchové, strašidla a různé příšerky,
 • falešná krev všude kolem,
 • kostýmy,
 • netopýři, černé kočky a havrani.

 

 

 

DIY výzdoba na Halloween

Halloweenské dekorace můžete vyrobit z papíru, z plechovek nebo ze skleněných pohárů. Při tvoření se nejvíce používají typické halloweenské barvy - oranžová a černá. Frankensteina nebo strašidla z plastových sklenic vyrobíte i s vašimi nejmenšími pomocníky. Netopýry, černou pavučinu a malé oranžové tykvičky vystřižené z papíru zvládnou i ti méně zruční. Originální hrůzostrašné svícny vytvoříte ze starých sklenic na zavařeniny. Nápadité halloweenské inspirace najdete ve videu: DIY dekorace. 14 nápadů, jak si vyrobit domácí ozdoby na Halloween (14 easy crafts ideas at home for Halloween).

 

Halloweenský koutek pro malá i velká strašidla

Oslavte Halloween ve velkém stylu! Připravte halloweenský večírek. Pokud neslavíte Halloween, příležitost na pekelně dobrou párty se najde vždy. Co na halloweenské párty nesmí chybět? Svíčky, sladkosti, děsivé zvuky a samozřejmě tradiční halloweenská výzdoba.

 

halloweensky kútik so sladkosťami halloweenske lízatka

 

Vychutnejte si nejstrašidelnější noc v roce plnými doušky. Občerstvení s halloweenskou tématikou navodí na párty tu správnou strašidelnou atmosféru. Sladkosti v hlavní roli! Nejrůznější typy bonbónů jsou vítány, ale ani lahodné muffiny a Cupcaky s netopýrem nebo ďábelskou dýní nikdo nepohrdne. Zákeřné marshmallows bonbony, makrónky s děsivými tvářemi, kosti z bílkových pusinek a netradiční mumie zabalené v listovém těstě budou chutnat malým i velkým "koledníkům". Pokud máte rádi českou klasiku - vsaďte na perníčky, které následně ozdobte spolu s dětmi v halloweenském "duchu".

 

muffiny na Halloween strašidelné šišky na Halloween

 

Jak se připravujete na Halloween vy? Inspirujte nás a napište nám do komentáře vaše 3 halloweenské TIPY:

 • popište nám nestrašidelnější masku,
 • halloweenský pamlsek, bez kterého si halloweenský koutek neumíte představit,
 • oblíbený motiv vyříznutý na dýni.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku