Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Namalujte si obraz podle reprodukcí od světoznámých malířů (3. část)

Namalujte si obraz podle reprodukcí od světoznámých malířů (3. část)

Andrea Longauerova Ve čtvrtek 24. 03. 2022 Obrazy

Při psaní prvního článku zaměřeného na obrazy známých malířů, které díky reprodukcím zvládnete namalovat i sami, jsme nepředpokládali, že z toho vzniknou články na pokračování. Rozhodli jsme se ve zkratce vám představit všechny malíře, jejichž malování podle čísel máme k dispozici. Přátele a známé neohoríte jen obrazem, který jste si vymalovali, ale také informacemi o malíři, který ho stvořil.

 

 

 

William Merritt Chase

Americký malíř, učitel a představitel impresionismu. Pracoval jako prodejce v rodinném podniku a krátce se zdržel iv námořnictvu. Zájem o umění ho přivedlo ke studiu u místních samouků. Na naléhání učitelů odcestoval do New Yorku, aby se mohl dále umělecky vzdělávat. Zapsal se na Národní akademii designu. Z finančních důvodů opustil New York a přestěhoval se do St. Louis v Missouri, kde vyhrával ceny na místní výstavě a vzbudil zájem bohatých sběratelů, kteří mu umožnili dvouletou návštěvu Evropy výměnou za obrazy a pomoc při zajišťování evropského umění pro jejich sbírky. Usadil se na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Maloval figurální díla volným štětcem. Měl smysl pro barvy, co spatřovat zejména v jeho obraze "Dvorní šašek". Proslavili ho zejména portréty.

 

 

 

Často maloval svou manželku a děti. Později začal malovat i země impresionistickým způsobem a pokračoval malováním zátiší. Obraz Back Of A Nude je jedním z jeho nejznámějších "sedících" obrazů.

 

James McNeill Whistler

Umělecký malíř a grafik. Působil zejména v Anglii a Francii. Maloval země a portréty. Využíval barevné harmonie a elegantní kresby. Jako jeden z prvních umělců byl ovlivněn japonským dřevořezem. Rád kreslil, i proto se stal žákem Carské akademie. Po smrti otce se vrátil do Ameriky a nastoupil do vojenské akademie West point. Studium nedokončil. Působil v kartografickém ústavu. Později odešel do Paříže. Žil bohémským životem. Svůj první obraz „U pián“ namaloval v roce 1859, po jeho neúspěchu se přestěhoval do Londýna, kde se prosadil zejména díky svému vystupování, družné povaze a stylům oblékání. Marnotratný život mu občas způsoboval finanční problémy i přesto, že usilovně pracoval. Velký úspěch zaznamenaly obrazy, pastely a rytiny, které vytvořil v Benátkách.

 

 

 

Namaloval 500 olejomaleb, množství akvarelů a kreseb, spoustu grafických listů a několik teoretických úvah o výtvarném umění. Svým obrazem dával často názvy spojené s hudbou. Obraz chápal jako vizuální poezii. Proslavil ho zejména obraz Aranžmá v šedé a černé: Portrét umělcovy matky. Obrazy doplňoval symbolickým podpisem ve tvaru motýlka. Který obraz si vyberete? Symphony in White, nebo The Princess From the Land of Porcelain. Nebo si je vymalujete oba?

 

John Singer Sargent

Narodil se v Itálii, ale patřil mezi nejúspěšnější americké portrétisty své doby. Studoval v Itálii, Německu a v Paříži. Věnoval se zejména portrétům žen. Namaloval asi 900 olejomaleb a více než 2000 akvarelů. Později se věnoval krajinomalbě a vyřezávání. Jeho portréty jsou jemné a důkladně vypracované. Portrét Beatrice Townsend je jedním z jeho nejpoutavějších obrazů. Poutavý portrét Beatrice Townsend můžete mít doma i vy. Plátno s vytištěným vzorem a sadu akrylových barev v nádobkách namíchaných speciálně pro tento obraz si vymalujte sami.

 

 

Johannes Vermeer


Patřil ke středně úspěšným malířům provinčních žánrů. Byl pedantní, pracoval velmi pomalu a používal drahé pigmenty, zvláště přírodní ultramarin. Obrazů proto namaloval poměrně málo. Proslavilo ho zejména zpracování a hra se světlem. Dnes je uznáván jako jeden z největších malířů holandského zlatého věku. Byl vášnivým sběratelem umění a obchodníkem. Maloval zejména žánrová díla a portréty, ale mezi jeho díly se dnes nacházejí i dvě panoramata a dvě alegorie.

Jeho malby představují průřez holandskou společností 17. století. Na obrazech zachycuje jednoduchou dojičku při práci, ale také bohaté a významné osobnosti a obchodníky v jejich luxusních domech. Věnuje se také náboženským, poetickým a hudebním tématům a vědeckým komentářům.

 

 

 

Olejomalba Dívka s perlou vznikla kolem roku 1665. Dílo je součástí stálé kolekce obrazárny Mauritshuis. Zajímavost: v roce 2003 natočil režisér Peter Webber film o obraze se Scarlett Johansson v hlavní roli.

 

James Tissot

Byl francouzský malíř, karikaturista a grafik. Maloval zejména portréty a scény ze života vyšších vrstev. Malbu studoval v Paříži. V prusko-francouzské válce patřil k obráncům Paříže. Po porážce povstání odešel do Londýna, kde se jako portrétista rychle prosadil. Po návratu do Francie se z něho stal katolík, což se odráží iv jeho další tvorbě. Zpracovával zejména biblická a náboženská témata. Zajímavý obraz Woman in the Boat patří k jeho nejvýraznějším dílům. Vlastnoručně vymalovaný se ve vašem obývacím pokoji určitě neztratí.

 

 

 

Martin Johnson Heade

Tento americký malíř se proslavil malbami močálů, mořských krajin, tropických ptáků a lotosových květin. Malovat začal portréty. Později se z něj stal potulný umělec na amerických březích. Jeho nejznámějšími díly jsou zobrazení světla a stínu na slaných močálech Nové Anglie. Zájem o jeho obrazy vzrostl po jeho smrti, zejména ve 40. letech 20. století. Jeho díla se dnes nacházejí ve velkých muzeích a sbírkách, ale stále se ukazují iu garážových výprodejů a na bleších trzích. Obraz The Newbury Marshe se vyznačuje neobvyklou kompozicí, kterou díky akrylovým barvám v sadě zvládnete vymalovat i sami.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku