Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Zařiďte si bydlení v rustikálním stylu

Zařiďte si bydlení v rustikálním stylu

Andrea Longauerova V úterý 25. 05. 2021 Styly bydlení

Rustikální styl je komfortní, ale působí přirozeně a staře. Ocení ho zejména milovníci tradic a ti, kteří se po náročném dni spěchají vychutnat si teplo domova. Setkáváme se s ním zejména na vesnicích, ale pomalu se zabydluje i ve městech. Pojďte se s námi podívat, co rustikálnímu stylu bydlení nesmí chybět.

 

 

Rustikální styl potřebuje prostor

Přesto, že se s ním stále častěji setkáváme i ve městě, nejvíce vynikne ve velkém prostoru s otevřeným půdorysem s velkými okny. Čím více oken, tím lépe. Aby vám venku nic neuniklo. I když my na to zatím nejsme moc zvyklí. Máme rádi své soukromí. Kuchyň spojená s terasou je splněným snem nejedné hospodyňky. Nahrubo opracovaná dodá rustikálnímu stylu originalitu a jemnou drsnost. Pohodlné sezení s velkými polštáři, ozdobena svícny a množstvím květů. Na zábradlí zavěšené květináče s muškáty v různých barvách. Hezčí místo na odpolední kávičku budete marně hledat.

 

 

Rustikální kuchyně na mnoho způsobů

Centrem dění je i v rustikálním stylu kuchyně. Můžete se s ní pořádně pohrát. Možností, jak ji zařídit je mnoho. Ujasněte si, jakým směrem se vyberete a snažte se ji držet ve stejném duchu. Abyste to s doplňky nepřehnali. Jsou takové krásné a je jich tak mnoho, že je problém si z nich vybrat. Hnědá, bílá a smetanová kuchyňská linka nic nepokazí. Tyto barvy jsou pro rustikální kuchyně přímo stvořené. Dopřejte jim hodně zásuvek a poliček s viditelnými panty a úchytkami. V tomto stylu jsou povýšeny na dekorační prvky. Vyřezávané ornamenty a patina jsou také vítány. Kuchyňská linka má být matná a nedokonalosti vůbec nepřekáží. Kuchyň je díky nim originální. Velké okno nad pracovním pultem není jen zdrojem denního světla. Kuchyni dodává úplně jiný rozměr.

 

 

Nezapomeňte do ní zakomponovat velké dřevěné trámy. Stačí, že budou nahrubo opracované a přelakované. Využijete je na zavěšení měděných, mosazných a různých jiných kuchyňských pomůcek a kuchyni dodáte estetičnost a funkčnost v jednom. Dřevěné mísy, proutěné košíky, kořenky a terakotový květináč s bylinkami v rustikální kuchyni musí být. K dřevěným trámům se nejvíce hodí černý kovový lustr s imitací svíček. Nebo originální lucerna.

 

 

 

Zaměřte se na kvalitní materiály. Vše, co zde umístíte by mělo vydržet dlouho, aby to mohlo dlouho přinášet užitek. Rustikální styl spojuje přírodní materiály. Dřevo s kamenem a textilie z přírodních materiálů. Vlna, bavlna, hedvábí a len. Vyberte si ten, se kterým se nejvíce ztotožňujete. Nebo je spojte. Hrubé přírodní plátno ozdobte krajkou a ubrus na masivní kuchyňský dřevěný stůl je na světě. Nebojte se materiály kombinovat. Kontrast jemného a drsného je vítán. Tkaniny zvolte bez vzorů a potisku. Čím jednodušší si vyberete, tím lépe. U nás můžete sáhnout po modrotisku. Tradice třeba zachovávat. Na podušky na sezení nic krásnějšího nenajdete a na velké dřevěné lavici a jídelních židlích krásně vyniknou. Rustikální dlažba v kuchyni vypadá, že má za sebou pořádně pestrou historii. Je omšelá a křivá, ale přesně tak to má být

 

Útulný rustikální obývák

Když se vám podaří do obýváku zakomponovat krb obložený surovou cihlou nebo kamenným obkladem, získáte nejdokonalejší rustikální dekoraci. Dřevo uložte do velkého proutěného koše vedle krbu. Oproti krbu postavte větší, širší a zejména pohodlný gauč. Obývák je místnost, ve které trávíme nejvíce volného času. Tak ať vám je na sedačce opravdu příjemně. Dejte na ni polštářky a teplou vlněnou deku. V zimních měsících ji určitě využijete. Rustikální nábytek je v obývacím pokoji vyřezávaný, zdobený úchytkami a připomíná nábytek ze starého černobílého filmu. Může se vám zdát, že cestujete v čase. Velké zrcadlo v dřevěném vyřezávaném rámu nepatří jen do muzea. Rustikálně laděný obývák příjemně oživí. Není jedinou dekorací, kterou můžete v obývacím pokoji na stěnu zavěsit. Obraz na zeď s přírodním motivem, motivem historického městečka a portrét by zde také neměl chybět.

 

 

 

NÁŠ TIP: Dřevěný nebo kamenný obklad lze nahradit tapetou.

 

Fototapeta lesná chata Samolepiaca tapeta hnedá tehlová stena

 

Podlaha zde není důležitá. Hlavní roli hraje v obývacím pokoji koberec. Barvy na koberci nejsou výrazné, přesto přitáhne každý pohled. Béžovo-zelený nebo béžovo-červený s růžovými květy je v tomto směru nejvyhledávanější.

 

Sladké sny v rustikálně laděné ložnici

Rustikální ložnici dominuje velká dřevěná vyřezávaná postel s výrazným čelem. Na vestavěné skříně zapomeňte. Volně stojící velká skříň, komoda a toaletní stolek ve stejném ladění jako postel, dodá ložnici královskou atmosféru. Pod postel prostřete velký koberec v pastelové barvě, který přečnívá ze tří stran. Když se na koberec necítíte, k posteli položte ovčí kožešinu. Prostěradlo z měkké a teplé vlny nebo v patchworkovém provedení ložnici zútulní. Noční lampy se stínítkem na dřevěné nebo kovové nožce nebo lampy v podobě svícnu pomohou vytvořit příjemnou tajemnou atmosféru.

 

 

 

Nový nábytek kupovat nemusíte. Využijte to, co doma máte a starému nábytku dodejte nový vzhled. Patina, prasklinky, otřelá barva a ošumělý vzhled dodají rustikálnímu stylu na autentičnosti.

 

Rozdíl mezi venkovským a rustikálním stylem


Rustikální styl patří mezi venkovské styly. Nese v sobě starodávný šarm a eleganci a dává základ ostatním venkovským stylům, které se od sebe odlišují dekoračními prvky jednotlivých regionů. Provensálský doprovází levandule, anglický je romantický, americký trochu drsnější a ten český je protkán tradicemi a typickými českými ornamenty.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku