Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Provensálský styl bydlení

Provensálský styl bydlení

Andrea Longauerova V pátek 16. 10. 2020 Styly bydlení

Provensalsko je historické území v jihovýchodní Francii. Fialové levandulové pole ho proslavily na celém světě. Pohled na ně vyvolává klid, pohodu a harmonii. Přeneste je i do svého bydlení. Francouzský palácový styl se v něm mísí s venkovskými prvky. Francouzi jsou známí jednoduchou elegancí. Provensálský styl bydlení se nese přesně v tomto duchu.

 

Fototapeta levanduľové pole

 

Provensálský styl bydlení je inspirovaný okolní krajinou a venkovskou volností. Působí útulně a teplo, ale zachovává si určitou svěžest. Nejvíce vynikne v domech a bytech s množstvím světla. Provensálský styl je romantický, cítit v něm jemnou dávku nostalgie a nechybí mu nadčasovost. Upřednostňují ho lidé, pro které je domov útočištěm, rádi se do něj vracejí a chtějí se v něm cítit dobře.

 

Obraz vidiecka krajina

 

Prvky, které v provensálském stylu nesmí chybět

Provensálský styl se vyznačuje světlými (tlumenými) barvami, keramikou, bílým dřevem s patinou a kamenem. Základem jsou přírodní materiály, u kterých máte pocit, že si už něco přežili. Skříňky na nohách kromě patiny a jemného vyřezávání zdobí kovové úchytky působící ošuměle. V provensálském stylu na detailech záleží! Doplňků je mnoho, ale to neznamená, že je doma musíte mít všechny. Vyberte si to, co se vám v tomto stylu líbí nejvíce a ostatní mu přizpůsobte. Chcete to mít přece stylové, ne kýčové.

Hliněné a skleněné doplňky zdobí levandule. Drobné malované obrázky s krajinou a levandulí, čerstvá levandule a bylinky v květináčích. Levandule je hlavním znakem tohoto stylu, ale ani tu nemusíte mít všude. Nechte ji vyniknout a volně dýchat.

 

Obraz krajina levanduľových polí

 

Provensálský styl v kuchyni

Provensálský styl bydlení si nejčastěji spojujeme s kuchyní. Kuchyň je srdcem domova a společně v ní trávíme asi nejvíce času, i když jen u rodinných obědů. Bílá se v provensálské kuchyni objevuje nejčastěji. Je čistá a když se stěna zašpiní, jednoduše ji přemalujete. Bílé stěny oživte vhodnou tapetou nebo barevnou kuchyňskou linkou. Jemnou levaduľovou nebo tyrkysovou. Tlumené barvy. Nic výrazné a přece osvěžující. Do kuchyně dejte jen spodní skříňky. Vrch nechte otevřený. Kuchyňské potřeby uložte na dřevěné police, které vypadají, jako kdyby jste je ukradli ze staré stodoly. Kuchyňské potřeby přizpůsobte tomuto stylu a pěkně je v kuchyni vystavte. Vařečky a naběračky zavěste na dřevěné trámy a využijte je na vaření, ale i jako dekoraci. Kuchyňské spotřebiče zabudujte do linky nebo si vyberte takové, které celý provensálský styl ještě více zvýrazní a kuchyni příjemně zútulní.

 

5-dielny obraz kúzelné kvety levandule

 

Jídelní stůl a židle charakterizují oblé nohy a také světlé barvy. Nemusí být dřevěné. S kovem se dá v tomto stylu také pěkně pracovat. Správnou atmosféru dodá čalounění s květinkovým tkaninami. Židle nahraďte dřevěnou lavicí a uložte na ně polštářky. Pozor na to! Návštěva se ve vaší kuchyni bude cítit tak dobře, že se jí nebude chtít odejít.

 

Fototapeta XXL s motívom hnedého kamenného obkladu

 

Provensálský obývák trochu netradičně

Obývák začněte zařizovat trošku netradičně. Obrazem nebo tapetou v provensálském stylu. Provence obývák obraz musí mít. Krajinky, květiny a celé levandulové pole. Nábytek a sedací soupravu vybírejte, až když si budete jisti, že obraz je ten pravý. Nábytku nepotřebujete mnoho. S bílou masivní skříní a komodou s patinou a kovovými úchytkami si zcela vystačíte.

 

Obraz kúzelné kvety levandule

 

Nový nábytek kupovat nemusíte. Přizpůsobte provensálskému stylu bydlení ten starý. Na internetu najdete množství návodů, jak dát nábytku druhou šanci. Vlastnoručně upravený nábytek dá obýváku nový rozměr. Nábytek zde má působit neformálně, až starožitně. Vytvořte si originál, který ocení každá návštěva.

Sedací souprava nemusí být výrazná. Upřete pozornost na doplňky. Na zvýraznění provensálské stylu jejich opravdu netřeba mnoho. Když se vám do obýváku podaří umístit kachlová kamna nebo krb, máte dokonalý základní prvek, o který se můžete opřít.

 

Ložnice na provensálský styl

S provensálským stylem se nejčastěji setkáváme v kuchyni a obývacím pokoji, ale ani ložnici není zcela cizí. Lehké závěsy s drobnými kvítky, pletený přehoz na postel, množství krajkových polštářků a na dřevěné podlaze tkaný kobereček nebo kožešina. Na velké dřevěné nebo kovové posteli se vám mezi polštářky budou snít pouze hezké sny. Při výběru stropního svítidla, lampy a velkého zrcadla se inspirujte rustikálním stylem. Volnost a hodně světla. Nezapomínejte!

 

Fototapeta levanduľový zber

 

Francouzský styl upřednostňuje střídmost a originalitu. Vneste ji i do provensálského stylu bydlení a vytvořte si domů, ve kterém se budete cítit dobře.

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku