Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Pompézní francouzský styl u vás doma

Pompézní francouzský styl u vás doma

Andrea Longauerova V pátek 12. 11. 2021 Styly bydlení

Francouzský styl bydlení už léta patří mezi ty nejpopulárnější. Okouzlil i vás? Součástí francouzského stylu bydlení je Provensálský, Pařížský a Bretaňský styl. Provensálsky má blíže k vesnici, dýchá romantikou a voní levandulí. Pařížsky je výraznější a luxusnější, ale nechybí mu francouzský klid a noblesa. Blíže k němu mají obyvatelé města. Bretaň je považována za tradiční rybářskou oblast, proto v tomto stylu najdete svěžest, srdečnost, ale také ráznost. V následujících řádcích se dozvíte, co v sobě francouzský netradiční styl skrývá.

 

 

Francouzská klasika a současné trendy v jednom

Palácovou krásu propojte s moderní jednoduchostí a francouzský styl je na světě. Při zařizování si dávejte pozor na to, abyste nesklouzli do kýče. Výběr doplňků je třeba správně odhadnout. Francouzský styl vychází z tradice, přizpůsobuje ji současným trendům, ale nese v sobě určitou vzdušnost a volnost. I přesto, že by se v pokojích mělo nacházet více doplňků, než jste zvyklí. Francouzský styl působí vznešeně, občas mírně lehkovážně, ale přesně tak to má být.

 

 

Francouzský styl ve výraznějších barvách

Francouzský styl klade důraz na pohodlí, ale výraznou roli zde hraje také design a kontrast. Stěny namalujte světlými barvami. Nejpopulárnější je bílá, ale můžete ji nahradit smetanovou či jemnými pastelovými barvami. Doplňte je černou, terakotovou či smaragdově zelenou. Barvy zakomponujte například do tapet na zeď, závěsů nebo jiných bytových doplňků. Zlatá barva se zde nachází často, ale její zastoupení není tak silné jako ve stylu glamour. V elegantním množství ji najdete na zrcadle ve zdobeném zlatém rámu, starých nástěnných hodinách, na svícnu a stojací lampě se stínítkem.

 

 

Zdroj: https://linesmag.com/modern-french-interior-design-your-guide-to-be-simply-chic/

 

Nábytek, který na vás zapůsobí

Nábytek v tomto stylu může být klidně i v tmavých barvách. Nevolte nic nenápadného! Masivní starožitný nábytek, tmavé vyřezávané skříně, velký zdobený jídelní stůl, čalouněná křesla se zdobenýma nohama. Zaměřte se na doplňky, které vám pomohou pařížský styl dotvořit. Těžké dřevo odlehčí panty a úchyty na nábytek z tepaného kovu s jemnou patinou.

 

 

Zdroj: https://bocadolobo.com/en/inspiration-and-ideas/effortless-chic-interiors-modern-french-style/

 

NÁŠ TIP: Toužíte po francouzském stylu, ale vyřezávaný nábytek není nic pro vás. Nevadí. Zaměřte se na moderní nábytek na ozdobných nožičkách zdobený kováním. Do francouzského stylu zapadne a vás svojí lehkostí příjemně překvapí.

 

Francouzské kavárničky jako inspirace

Na stěny pověste černobílé fotografie nebo velké plakáty, nejlépe ve stylu kabaretu. Vzorované tapety nemusí zahalit všechny stěny od podlahy až po strop. Vytvořte z nich zajímavou dekoraci a dejte je jen na jednu zeď nebo její část. Použijte tapetu k optickému rozdělení místnosti. Ve francouzských kavárnách také není tapeta všude. Podpořte ji vzorem na sedacích soupravách a čalouněním na židlích. Pomůže vám to vytvořit netradičně působící harmonický celek. Inspirujte se tím, co vás při procházce historickými francouzskými uličkami zaujalo nejvíc. Na stole by vám nikdy neměla chybět váza s živými květinami, případně terasa obklopená květinami.

 

 

Zdroj: https://linesmag.com/modern-french-interior-design-your-guide-to-be-simply-chic/

 

Doplňky s osobitým kouzlem

Křišťálový lustr je třešničkou na dortu, bez které to ve francouzském stylu není ono. Působí honosně a přinese přesně tolik pompéznosti, kolik francouzský styl potřebuje. Bez záclon a závěsů to v tomto stylu nebude ono. Použijte hedvábí, samet či organzu. Páskavé vzory a pastelové barvy jsou to pravé. Ozdobte je třásněmi a volány. Přesně tak to má být!

 

 

Zdroj: https://bocadolobo.com/en/inspiration-and-ideas/effortless-chic-interiors-modern-french-style/

 

Obývací pokoj, ložnice a ještě něco víc

Uplatnění najde ve všech pokojích, ale nejčastěji se vyskytuje v obývacím pokoji, ložnici a koupelně. Obývací pokoj si po tom všem, určitě představit umíte. V ložnici nesmí chybět velká postel se záhlavím ze dřeva nebo kovu, v ideálním případě s baldachýnem. Velká zdobená skříň, komoda a toaletní stolek s velkou pohodlnou židlí. Na oknech jsou závěsy s volány. Nic víc nepotřebujete. Nejde zde o spoustu nábytku, ale o doplňky, které použijete. 

 

 

 

Koupelna je ve francouzském stylu nejvýraznější. Obkládačky zde nejsou to nejdůležitější. Veškerou pozornost na sebe stáhne velká vana na zlatých zdobených nožičkách, zlatý kohoutek a zrcadlo ve zlatém ozdobném rámu.

 

 

Francouzský styl - styl Provensálska

Jak jsme zmiňovali na začátku, provensálský styl má blíže k vesnickému životu. Typickým prvkem jsou právě provensálské látky ve výrazných barvách jako je žlutá, zelená, modrá, červená a oranžová. Textilie lze použít na závěsy, prostírání nebo potahy na sedadla, pohovku či židle. Nádherné látky jsou doplněny o ozdobné vzory se středozemními motivy, jako jsou například olivy nebo již zmiňovaná levandule. Přidejte k těmto ozdobám bílý porcelán, misky a hrnce. Nezapomeňte použít stejný vzor, textilii nebo červenou terakotu. Pokud toužíte vědět o tomto stylu více přečtěte si následující články: Provensálský styl bydlení, Kuchyně v provensálském stylu.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku