Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Glamour je styl pro každého

Glamour je styl pro každého

Andrea Longauerova V pátek 26. 02. 2021 Styly bydlení

Styl glamour se objevil v 20 letech minulého století ve světě fotografií, na kterých pózují ženy zobrazeny tak, aby zaujaly svým šarmem a atraktivitou. Jsou to fotografie skromně oděných postav, které provokují a svádějí, ale tak jinak. Tajemně. Styl, který spojuje extravaganci, eleganci a noblesu se postupně prosadil v módě a okouzlil i interiérový design. Bydlení v glamour stylu můžete mít i vy. Prozradíme vám, jak na to.

 

Ženská noblesa

 

Jeden styl na mnoho způsobů

Glamour může mít více podob. Jemnou, dokonale promyšlenou, elegantní, drsnější, dokonce rokovější. Je jen na vás, jak se s tímto stylem popasujete. Design ve stylu glamour se vyznačuje zejména vysokým leskem a kombinací materiálů příjemných na dotek, které působí kouzelně a půvabně zároveň. Královnou mezi barvami je v tomto stylu fialová. Ve spojení se zlatou je symbolem bohatství a blahobytu. Nejvíce vynikne v kombinaci s jemnou béžovou, šedou a bílou. Růžová a zlatá dodá glamour romantický nádech.

 

Glamour spáleň Glamour spálňa s noblesným lustrom

 

Třpytivé dekorace do bytu ve stylu glamour

Dekorace do bytu zvolte zlaté, stříbrné nebo v barvách drahých kovů s leskem. Třpytivé předměty a hra slunečních paprsků s barvami kovu dodává glamour ten správný efekt, ale jejich kombinaci si třeba dobře promyslet. Spojte je s matným povrchem a kontrast mezi nimi bude ještě výraznější. Glamour od gýčovosti dělí tenká čára, kterou můžete přílišnou snahou snadno překročit. Jednotlivé dekorace nemusí okouzlit hned, když do místnosti vstoupíte. Nechte se do stylu glamour vtáhnout postupně. Správnou kombinací jednotlivých prvků vytvořte originální a harmonický celek. Doplňky do bytu mohou mít atypické rozměry. Vyberte si něco, co vás charakterizuje a nechte to zazářit.

 

Lustre v štýle glamour Toaletný stolík

 

Sedací soupravy a křesla jsou čalouněné, bez ostrých hran a působí tak pohodlně, že si toužíte do nich sednout, jakmile se na ně podíváte. Jedna - dvě části nábytku mohou být v pokoji nadrozměrné, takže tvoří dominantní prvek. V obýváku to může být sedačka a zrcadlo se zdobeným rámem, v kuchyni jídelní stůl a křišťálu lustr. Máte pravdu, křišťálové lustry v kuchyni nebývají, ale wow efekt v glamour přece musí být. 

 

Glamour obývačka Komoda so zrkadlom v štýle Glamour

 

Glamour v dnešním provedení spojuje obyčejné s neobyčejným. Komoda v barokním nebo rustikálním stylu dodá správný šmrnc klasickému nábytku bez příkras. Na nábytek se zrcadlovou úpravou postavte matné dekorace, které se v nich budou pěkně odrážet.

 

Materiály, které potěší všechny smysly

Je to jemné a vyvolává to pocit blahobytu a bohatství. Hedvábí, satén, samet a brokát. Potah na sedací soupravě, kombinace zmíněných materiálů na polštářích a na zemi koberec s vysokým vlasem a měkkými kožešinami. Na látkách, které použijete na polštářky a závěsy mohou být třpytky, barokní vzory a různé ornamenty. Závěsy nezkracujte. Ať sahají k zemi. Místnost zútulní, ale také ji opticky prodlouží.

 

Spálňa so závesmi a kobercom Terasa s krbom

 

Světlo v různých podobách

Dramatické osvětlení vám pomůže vyčarovat křišťálový lustr a lampy na zlatých podstavcích. Když vám to prostor dovolí, zakomponujte do bydlení krb. Ideálně se zdobenou římsou. Hřejivou a romantickou atmosféru ohně vám pomohou navodit i svíčky a luxusní svícny a lucerny v různých velikostech a metalických provedeních.

 

Tapeta na stěnu jako dekorace

Tapety s barokními vzory, ornamenty a květinami nejvíce vyniknou, když je dáte jen na jednu stěnu. Toto už není jen tapeta. Je to bytový doplněk, od kterého se u zařízení pokoje můžete odrazit. Přizpůsobte její výběr nábytku a ostatních dekorací. Když se rozhodnete pro fototapetu s abstraktním leskem, zvolte jednodušší nábytek a sedačku.

 

Fototapeta prešívaná koža Fototapeta XXL v zlatom barokovom štýle

 

Styl glamour není jen pro bohaté. S výběrem a kombinací správných bytových doplňků se glamour snadno stane součástí každého bydlení. I toho vašeho!

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku