30% sleva jen pro prvních 100 objednávek s kódem: DOVIDO30 🙏🏻Stihnete to?
Aplikujeme samolepící tapety a tapety na umakart

Aplikujeme samolepící tapety a tapety na umakart

Nikola Mihalisková V pondělí 23. 03. 2020 Tapety a materiály

Setkali jste se doposud se slovem umakart? Víte, co to znamená? V případě, že nemáte ani nejmenší tušení, rádi vás seznámit s tímto slovíčkem. Umakart je druh izolační nebe krycí hmoty, která byla vyráběná od 40. let 20. století. Tento skvost disponoval rozsáhlou využitelností. Využíval se při výrobě nábytku, a takové byl používán jako stěna. Proto možná ani netušíte, že se ve Vašem domově nachází právě umakart. Umakart lze nalézt hlavně v starších bytech, jako stěny kuchyně a koupelny. Pokud nemůžete nahradit umakart sádrokartonem, máme pro vás řešení! Dodejte místnosti stylový vzhled prostřednictvím tapety! Je jen na vás jakou tapetu si vyberete. Pamatujte však, že je dobré zvolit si tapetu, podle toho jaký vzhled místnosti chcete docílit. Pro dosažení dokonalého výsledku vám přinášíme pár jednoduchých kroků, jak správně postupovat při lepení tapet na umakart

 

Fototapeta hnedá mozaika Fototapeta farebná mozaika

 

  1. Příprava podkladu je nejdůležitějším krokem. Smíchejte čtvrtinu šálku mycího prostředku na nádobí s teplou vodou a následně tekutinu umístěte do sprejové láhve. Láhev dobře protřepejte, aby se daný obsah promíchal. Nastříkejte roztok na umakart a vyčistěte namočenou houbou. Opláchněte umakart studenou vodou a nechte vyschnout.
  2. Ošetřete díry, praskliny a drobné nedostatky prostřednictvím pasty, která slouží k vyplňování děr, například tmel. Použijte malé množství a pomocí konce stěrky umístěte pastu do otvoru. Nechte úplně zaschnout.
  3. Umakart obruste orbitální bruskou a jemně brusným papírem, dokud nebude povrch na dotek hladký. Umakart otřete navlhčeným hadrem, případně houbou čímž odstraníte prach z broušení. Povrch nechte uschnout. Pro kýžený výsledek doporučujeme natřít stěnu nátěrem na bázi akrylu.
  4. Pusťte se do lepení tapet! Následující postup je stejný jako při klasickém lepení tapet na zeď, který si můžete prohlédnout zde.

 

Samolepicí tapety

Samolepicí tapety nebo takzvané samolepicí fólie jsou rychlou volbou při zkrášlování vašich domovů. Tapety tohoto druhu jsou téměř ihned připraveny k aplikaci. Po přípravě povrchu, kde můžete využít tytéž 3 kroky, jako při lepení tapety na umakart se můžete pustit do lepení! Budete potřebovat nůžky, pravítko, tužku, hadřík nebo stěrku a jehlu. V některých případech je součástí pracovních pomůcek i voda, ale to záleží na samotné folii. Potřebné příslušenství lze nalézt také v našem e-shopu. Ale pusťme se do zavádění samolepících tapet. Připravili jsme pro vás postup, jak správně aplikovat samolepící tapety po úpravě povrchu.

  1. Zkontrolujte si vzor a barvu samolepící tapety. Promyslete si, kde chcete samolepící tapetu umístit.
  2. V případě pokrývání větší plochy doporučujeme navlhčit plochu vodou. Následně stáhněte nejdříve asi 10 cm rubové strany papíru a "obnaženou" folii přiložte na určené místo. Dejte si pozor na typ samolepící tapety! Některé druhy lepíme bez použití vody, například vodu nepoužíváme při savém podkladu a při imitaci kovových tapet.
  3. Odlepte zadní stranu jednou rukou a druhou rukou postupně uhlazujte tapetu. Doporučujeme ji vyrovnávat vždy od středu k jejímu okraji. V případě potřeby použijte měkký hadřík. Může se stát, že je tapeta nerovnoměrná, opatrně ji stáhněte zpět bez napínání a opakovaně ji přilepte. Pokračujte v lepení.
  4. Vzniklé bubliny můžete odstranit lehkým vytlačením vzduchu ve směru od středu k okrajům. Vzduchové bubliny případně propíchněte jehlou a vytlačte vzduch ven. 

 

Príslušenstvo na lepenie tapiet

Máme pro vás ještě pár rad, které byste měli vědět před samotným lepením. Před lepením si vždy nechte alespoň pár milimetrů, které po lepení odříznete. Samolepicí tapeta se může vyrovnat pouze během jejího lepení, po několika hodinách je již pevně přilepena. Pokud je fólie pokrčená, doporučujeme ji stáhnout a opakování bez napínání přilepit. Samolepicí tapety lze vyčistit mýdlovou vodou. Odstranit tapety můžete pomocí mírného zahřátí. V případě, že si aplikaci samolepicích tapet neumíte představit, přikládáme vám video, ilustraci.

Doufáme, že vás náš článek zaujal a hlavně vám pomohl. Lepení tapet určitě hravě zvládnete! Držíme palce při vylepšování vašich už tak skvělých domácností. Zkrášlete stěny, na kterých se podepsal zub času nebo si jen udělejte radost úpravou stěn prostřednictvím tapet.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku