Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Postup pro správné lepení tapet na stěnu

Postup pro správné lepení tapet na stěnu

Nikola Mihalisková V pondělí 23. 03. 2020 Tapety a materiály

Chcete si pořídit fototapetu, ale bojíte se její aplikace? Je to jediný důvod, který vás odrazuje od jejího nákupu? Nemusíte se obávat! V tomto článku vám prozradíme pár triků, po kterých bude vaše tapeta vypadat jako od specialistů! Při tapetování dokonce můžete znovu utužit vaši rodinu. Prostřednictvím tapety tak vytvoříte obdivuhodný interiér a zároveň strávíte čas s vaší rodinou. Bez zbytečných řečí se tedy pusťme do tapetování!

 

Fototapeta Be Happy

 

Co budete potřebovat?

Tapetu můžete nalepit do každé místnosti, podle vlastního uvážení. Musíte si uvědomit, že před lepením tapet je nutné zajistit si pár pracovních nástrojů. Pro aplikování tapety budete potřebovat následující:

 1. Lepidlo na tapety
 2. Litr studené vody
 3. Nádobu na přípravu lepidla
 4. Tužku a papírovou, případně malířskou pásku
 5. Nůžky
 6. Měřicí pomůcky
 7. Vodováhu
 8. Štětec na lepidlo
 9. Štětec na tapetování
 10. Nožík
 11. Měkkou houbu nebo hadřík

Seznam pomůcek se může zdát široký, ale každá vaše domácnost už určitě má alespoň trištvrtinu ze seznamu přímo doma. Pokud vám něco chybí, náš e-shop má k dispozici základní příslušenství, jehož součástí je buď celá sada nebo samostatné pomůcky jako například lepidlo, váleček, nožík, štětec a lepicí páska.

 

Sada príslušenstva na tapetovanie

Jak správně připravit stěnu na tapetování?

Pokud již máte potřebné pracovní náčiní, dalším krokem je úprava povrchu stěny, kterou jste se rozhodli tapetovat. Důvod je jasný. Vždyť chcete přece tapetu bez bublinek. Dodržením těchto kroků, by měl váš prostor vypadat fantasticky! Před aplikací fototapety je nutné aby byl povrch čistý, odmaštěný a suchý. Pokud je stěna v požadovaném stavu můžete rozřezat rolku podél její tečkované části. Následně si rozložte jednotlivé části tapety na zem ve správném pořadí. Zkontrolujte si okraje, je důležité aby na sebe rolky navazovaly! V našem internetovém obchodě vám rádi vyměníme poškozenou rolku, proto nás v případě potřeby neváhejte kontaktovat na zákaznickém servisu. Posledním krokem je příprava lepidla. Pokud se rozhodnete pro lepidlo z naší nabídky, obsah jednoho sáčku (50g) smíchejte s litrem studené vody a nechte 15 minut odstát. Doporučujeme lepidlo opět promíchat, a teď vám již nic nebrání nalepit tapetu na zeď!

 

Lepidlo na tapety

 

Jak nalepit tapetu na zeď?

Přinášíme vám návod, jak nalepit naše vliesové tapety přímo na stěnu. S pomocnými kroky nebude tapetování vůbec těžké.

 1. Pomocí vodováhy a pravítka na vybrané stěně označte v rozestupu každých 50 cm rovné svislé čáry, ke kterým přiložíte okraje tapety.
 2. Pokud jste si pro aplikaci tapety vybrali stěnu s oknem, doporučujeme začít lepit tapetu od okna.
 3. Naneste lepidlo na stěnu v místě určeném na první část tapety. Rozetřete tenkou, souvislou vrstvu mírně za okraj naznačené vodicí čáry. Nenanášejte lepidlo na tapetu.
 4. Vezměte první část tapety. Ujistěte se, že máte správný díl otočen v požadovaném směru.
 5. Přiložte vrchní část tapety ke stěně pokryté lepidlem a pomalu přitlačujte celý díl ve směru shora dolů.
 6. Zkontrolujte, zda je první díl zarovnán oproti vodicí čáře. Pokud není, jemně ho posuňte do správné pozice.
 7. Pomocí štětce opatrně vyhlaďte povrch tapety, odstraňte nerovnosti a vzduchové bubliny. Použijte krouživé pohyby ve směru od středu dílu do boků. Začněte na vrchní části.
 8. Stejný postup opakujte i u ostatních částí tapety. Dbejte na to, aby okraje tapet na sebe souvisle navazovaly.
 9. Přebytečné lepidlo lze odstranit navlhčenou měkkou houbou nebo hadříkem. Při utírání buďte opatrní, abyste nepoškodili povrch tapety.
 10. Po aplikování a vyhlazení tapety odřízněte všechny nadbytečné části včetně bílých hran pomocí čistého ostrého nože. Použitím tupého nože totiž můžete poškodit tapetu.
 11. Radujte se z výsledku. :)

 

Samotný návod je součástí každé jedné tapety v naší nabídce. Můžete ho najít pod popisem jednotlivých produktů a jednoduše si ho v případě potřeby stáhnout.

 

Co dělat po aplikování tapet?


Nalepením tapety vaše práce nekončí! Pro dokonalý výsledek je třeba provést pár závěrečných kroků. Postavte se 1 až 2 metry od stěny a proveďte vizuální kontrolu. Zkontrolujte úplné přilnutí tapety na zeď jako její zarovnání a správnou návaznost vzoru. Pokud vidíte nedostatky je stále možné tapetu mírně posunout do té správné polohy. Pomocí malířského válečku vyhlaďte poslední nerovnosti. Pod tapetou mohou zůstat drobné vzduchové bublinky, které nebudete moci odstranit. Nebojte se! Tyto bubliny by se měly do tří dnů úplně vstřebat.

 

Na závěr nezapomeňte zajistit cirkulaci vzduchu a teplotu v místnosti vyšší než 10 °C. Optimální teplota při procesu tapetování a schnutí je 18 až 21 ° C. Nesnažte se urychlit proces schnutí použitím jakýchkoliv ohřívačů a podobných zařízení. Vyhněte se intenzivnímu topení v místnosti!

 

Fototapeta zlatý strom

 

Na závěr nám nezbývá, než popřát vám hodně štěstí při tapetování. Věříme, že vám náš článek pomohl zbavit se obav z aplikace tapet. Pomocí tapet jistě dosáhnete dokonalý výsledek, který vyrazí dech vám i vašim blízkým. Vliesové tapety dodají vašemu domovu magické kouzlo, vždyť uvidíte.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku