Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Barvy v dětském pokoji. Víte, jak ovlivňují barvy vaše dítě?

Barvy v dětském pokoji. Víte, jak ovlivňují barvy vaše dítě?

Lucia Plasa V pátek 05. 02. 2021 Tipy a inspirace

Dětský pokoj je jediné místo, kde děti mohou být samy sebou, v klidu se svými myšlenkami, svými starostmi, touhami a i sny. V žádném případě to není jen další pokoj se čtyřmi bílými stěnami, naopak mělo by to být místo, kde se vaše dítě bude cítit samo sebou, dobře, komfortně, bezstarostně, bezpečně a bude mít prostor pro rozvoj své osobnosti. Vytvořit dětský pokoj podle představ dítěte je nemožné, ale můžeme mu vytvořit harmonické, stabilní a bezpečné místo, kde se bude cítit příjemně. Při výběru barev stěn, nábytku a celkového zařízení pro dětský pokoj mějte na paměti, že dětský pokoj neslouží pouze pro spánek, ale i pro tvoření, cvičení, hraní, odpočinek, spaní a také snění.

Jak rozzářit dětský pokoj? Jak změnit prázdný prostor bez špetky života na prostor, který bude vaše dítě milovat? Poznejte sílu barev. Zjistěte, jaké barvy jsou nejvhodnější právě pro vaše dítě.

 

Vliv barev na křehkou dětskou duši a psychiku

Dětský svět je svět plný barev, fantazie, magie, naivních dětských představ kde je možné i nemožné. Tapety, nálepky na zeď, ručně malované malby, všude kolem nás se ukrývají barvy, které ovlivňují dítě a dodávají dětském pokoji život, pestrost, barevnost.

 

Hrajúce sa dieťa

 

Výběr barev do interiéru v dětském pokoji hraje velmi důležitou roli. Ideální barva na stěnu, která jednoznačně uspěje u každého dítěte neexistuje, protože každé dítě je jedinečná osobitá bytost, které rezonuje něco jiného. Váš synek může mít dobrou náladu při pohledu na oranžovou a vaše malá princezna se naopak cítí příjemně, když ji obklopuje zelená barva. Barvy ve velké míře ovlivňují naši náladu a také chování. Světlejší barvy působí uklidňujícím a tmavší barvy stimulujícím až depresivním dojmem.

Malá pomůcka: Děti upřednostňují živé veselé barvy jako oranžová, zelená, modrá a i žlutá. Nelíbí se jim hnědá, černá, šedá a červená.

 

 

Oblíbené barvy v dětském pokoji

Neutrální i sterilní bílá barva

Nejneutrálnější barva, kterou lze kombinovat s jakoukoliv jinou barvou. Bílá barva je barva čistoty, nevinnosti, nového začátku, avšak dětský pokoj s bílými stěnami a bílým nábytkem působí spíše sterilně, chladno, bez fantazie a života. Přidejte k bílé trochu barevných nápaditých moderních dekorací nebo vylepšete bílou dětský pokoj pomocí vytapetování stěny s kouzelným pohádkovým motivem.

 

Fototapeta detské ihrisko

Barva slunce - zářivá žlutá barva

Žlutá barva rovná se větší koncentrace a lepší paměť. Světlá, zářivá funny barva vyzařuje mnohem větší energii pro zvládnutí domácích úkolů jako tmavé odstíny. Avšak mnoho žluté barvy může způsobit problémy dětem, které těžko usínají nebo jsou ranní ptáčata a probouzejí se s prvními ranními paprsky. Hodně žluté barvy v pokoji v nich může evokovat příliš mnoho denní atmosféry a už nedokážou více usnout. Žlutá barva dokonale funguje jako akcentující barva v souladu s šedou, modrou a zelenou barvou.

 

žltá a sivá farba na stenu do detskej izby  Fototapeta XXL so zvieratkami

 

Energická oranžová barva

Oranžová je velmi pozitivní barva. Děti, které se hrají v pokoji s oranžovými schématy jsou sebevědomější, extrovertnější a i více komunikativní. Nemají strach komunikovat a nemají problém se socializací mezi jinými dětmi. Ale příliš mnoho oranžové může mít zcela opačný efekt, proto i oranžová barva se doporučuje jen jako akcentující barva. Vyzkoušejte ji s jemnými tóny zelené, relaxační levandulové či s neutrálními krémovými barvami.

 

Levandule či šeřík? Relaxační fialová barva

Obecně fialová barva patří spíše do dívčích dětských pokojů. Mladé slečny inspiruje k duchovnosti, k citlivosti a k empatii. Pokud máte doma příliš citlivé dítě, tak fialovou raději vynechte zcela nebo ji používejte pouze jako akcentující barvu, protože může vést k mrzutým myšlenkám a k špatné náladě. Pro rozjasnění fialové je nejlepší používat ji v kombinaci s bílou, se světle zelenou nebo i se světle růžovou.

 

fialová farba na stenu do detskej izby  

 

Moderní nebeská modrá barva

Modrá barva je velmi oblíbenou barvou v dětském pokoji. Preferují se spíše jemné odstíny modré jako výrazná křiklavá modrá či pochmurná tmavě modrá.

Nebeskou relaxační barvou je jednoznačně populární pastelově modrá barva. Barva klidných nebes. Obecně na děti působí uklidňujícím dojmem, dokonce snižuje srdeční frekvenci, zpomaluje dýchání rozrušených dětiček. No i při modré barvě platí méně je více. Dětský pokoj vymalovaný celý modře, časem začne působit chladno, stísněně a depresivně. Přidejte k modré veselou oranžovou nebo zářivou žlutou barvu.

 

 

farby do detskej izby, farba aquamarine  Obraz na korku mapa sveta pre deti

 

Dalším oblíbeným odstínem modré je barva aquamarine. Barva nekonečného moře a oceánu. Po bílé barvě řadíme barvu aquamarine k univerzálním moderním barvám pro každý dětský pokoj. Dokonalou synchronizaci s modrou aquamarine docílíte i se zelenou, jemnou korálovou, sladkou růžovou či zářivou žlutou barvou.

 

Elegantní i sofistikovaná béžová barva

Jemná, nenápadná písková barva patří k neutrálním barvám, které dokáží vždy navodit pocit tepla domova. Béžová je barvou zemitosti, stability, spolehlivosti. Je jednoduché ji kombinovat s jinými barvami.

 

béžová detská izba  Obraz maľovanie podľa čísiel lesné zvieratká

 

Dívčí světle barva

Jemná pastelová růžová barva je specifická pro pokoje, které obývají malé princezny. Růžová barva je barvou klidu, lásky a tepla. Nové studie dokonce ukázaly, že jemná růžové barva mě uklidňující efekt i pro chlapce. Dívčí světle růžová barva podporuje empatii a ohleduplnost, ale na druhé straně se zvykne mnohem rychleji zunovat. Některé dívky, které vyrůstaly v pokoji plné růžové barvy, k ní začaly projevovat odpor. Doporučujeme růžovou barvu využívat spíše při dekoracích v pokoji jako vymalovat celý pokoj na růžovo.

 

ružová farba na stenu do detskej izby detská izba s posteľou a farebnými dekoráciami 

 

Barva života - světle zelená barva

Uklidňující zelená barva rozjasní a opticky zvětší i malé dětské pokojíčky. Pokoj se zelenou stěnou působí na dítě optimisticky, konejšivě, svěže. K zelené barvě nemáme žádné výhrady, jen jednu připomínku. Vybírejte světlé odstíny zelené! Tmavozelenou (borovicovou) nechme pěkně v lese, děti potřebují spíše jasnou příjemnou mátovou či pastelovou zelenou barvu.

 

Fototapeta sloníky

 

Neutrální šedá barva alias nenápadná myška

Specifická šedá barva může působit příjemně s bílou, se slabě růžovou nebo i s tyrkysovou či pastelově modrou barvou. Jinak šedá barva, na velké ploše, působí fádně, smutně a může způsobovat deprese.

 

Obraz maľovanie podľa čísiel zebra a leopard

 

Červená barva je barvou vášně, ohně a také agresivity

Červená barva se do dětského pokoje velmi nedoporučuje, u některých batolat může vyvolat agresi. Pokud je červená vaše oblíbená barva a vy ji v dívčí pokojíčku musíte mít, tak jen jako akcentující barvu v místnosti. Do interiéru pokoje ji můžete zakomponovat v podobě dekorací pro dětské pokoje.

 

Fototapeta podmorský svet

 

 

Černá tabulová barva

Jde o obrovský trend pro dětské pokoje. Mnoho dětí (hlavně když je vševidoucí rodičovské oko nevidí) rádo kreslí po stěnách, tak proč z kreslení po stěnách neudělat zábavu, která vaše ratolesti zaměstná na pár hodin. Černá není jen barvou zármutku, žalu a negativity, naopak v dnešní moderní době při správném použití působí efektivně, sofistikovaně až luxusně. Doporučujeme natřít černě jen určitou menší plochu, aby se prostor opticky nezmenšoval a nepůsobil frustrující.

 

čierna tabuľa pre deti

 

Náš tip: Znáte barvy duhy? Bydlíte v bytě, kde si nemůžete dovolit mít dětský pokoj i pro vaši holčičku a také pro chlapečka? V takovém případě je někdy složité barevně sladit společný dětský pokoj. Co řeknete na oblíbenou dětskou barvu - barvu duhy. Unikátní barva, kterou si vyfantazírovali naše malé ratolesti. Musíme uznat, že barva duhy má něco do sebe, je jedinečná, originální a nekonečně magická. Pokuste se v dětském pokoji vyčarovat pohádkový ráj pro děti, zapojte vaši fantazii. Pokud jste dostatečně kreativní, namalujte si duhu na stěnu sami nebo můžete využít různé šablony, samolepky na zeď či tapety, kde by se motiv duhy nacházel.

 

farby dúhy, dúha v detskej izbe, hračka v podobe dúhy

 

Rada na závěr: Při výběru barev do dětského pokoje mějte na paměti, že všechny děti myslí intuitivně a nikoli podle pravidel feng-shui. Pro dětský pokoj obecně platí: Vše s mírou, aby to nakonec nebylo kontraproduktivní.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku