Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak si zařídit a zpříjemnit dočasný home office?

Jak si zařídit a zpříjemnit dočasný home office?

Lucia Plasa V pondělí 22. 02. 2021 Tipy a inspirace

Práce z domu, tzv. home office se v dnešním hektickém období stává stále větším trendem. Zařídit si doma ze dne na den pracovní prostor efektivně a produktivně, není procházka růžovou zahradou.

I vy patříte k lidem, kterým zaměstnavatel nařídil pracovat z domu? Nezoufejte, pomůžeme vám připravit si ideální home office, vaše dokonalé pracovní místo, kde bude vaše kreativita přímo praskat ve švech.

 

home office počítač a pracovný stôl

 

Jak si udržet pozornost a nesnižovat produktivitu práce

Home office pro někoho představuje vysněnou práci, pro jiné peklo na zemi, zejména pokud se o svou pracovní zónu musíte dělit s jinými členy domácnosti. Pro udržování pozornosti v domácím prostředí kde jsou přítomni i jiní členové rodiny, je nezbytné určit si hranice. Vymezit si prostor. Vytvořte si vlastní pracovní bublinu, kde se izolujete od ostatních. Zavřete dveře nebo pokud vám to při práci nepřekáží, založte si sluchátka na uši. Hudba léčí, pomáhá, dobíjí, dokáže opravdové zázraky. Při home office je hudba důležitým komponentem.

 

Tajemství úspěchu jak pracovat z domova komfortně a produktivně

Vaše firma od vás bude i během práce z domova vyžadovat stejnou produktivitu práce, to znamená stejné výsledky. Pro úspěšný home office je třeba dodržovat určité pracovní a i osobní zvyklosti. Vytvořte si příjemné pracovní prostředí s ideálními podmínkami pro vás.

 

home office

 

Pro nesnižování produktivity práce je důležité dodržovat určité pracovní zvyklosti:

  • Každý pracovní den se chovejte jako byste šli do práce. Vstaňte, nasnídejte se, převlékněte se a pracujte.
  • Nepracujte v pyžamu. Katastrofální kombinace je pracovat v pyžamu a ještě i na gauči.
  • Vyhraďte si prostor pro komunikaci s kolegy. Pokud jste čerstvým nováčkem a zároveň ne velkým fanouškem práce z domu, mohou se dostavit negativní emoce. Samota a izolace umí s vámi pěkně zatočit. Může vzniknout pocit deprese, úzkosti a demotivace, proto každý den komunikujte se svými kolegy. Zapomeňte na dlouhé nekomfortní telefonáty, vyzkoušejte sílu 21. století, například videohovor.
  • Při tvoření vaší pracovní zóny myslete na dostatečný příjem přirozeného světla. Pracovní koutek by se měl nacházet na taktickém místě s dostatkem slunečního světla.
  • Pokud pracujete z domu a máte u sebe své malé ratolesti, v tom případě je klíčová improvizace. Snažte se nenechat rozhodit domácím prostředím, dětským křikem, a jinými "bojovými" podmínkami.
  • Váš improvizovaný pracovní prostor důkladně a často větrejte. Čerstvý vzduch vždy pomůže nastartovat mozkové buňky a zároveň priveje pozitivní energii.

 

Jak si zařídit home office?

Jako prakticky a stylově zařídit pracovní prostor, aby vás vedl k produktivní práci?

Pokud máte možnost zřídit si v domě nebo v bytě celý jeden pokoj a přeměnit jej na pracovnu, máte vyhráno! Bojové podmínky nastávají pro ty "homeofisáky", kteří si mohou dopřát jen menší pracovní koutek. Komfortní a efektivní profesionální pracovní prostory v mnoha případech představují výzvu.

 

Co by nemělo chybět ve vaší provizorní kanceláří?

Vaše dočasná kancelář by měla zahrnovat hned několik důležitých, pro práci nezbytných komponentů.  

 

home office

 

Komfortní pracovní židle

Sedavé práce si po čase vybírá svou daň na páteři. Dříve nebo později se k bolavým zádům přidruží bolesti křížů, krku a také hlavy. Nejlepší pracovní židle je ergonomická otočná a výškově nastavitelná židle.

Lampička

Stolní lampička je nezbytná i když se věnujete pracovní činnosti během dne a ne večer. Nikdy nevíte jaké bude počasí a kdy budete potřebovat náhlou injekci světla. Do lampičky volte LED žárovky, jsou šetrnější k vašim očím i k životnímu prostředí.

Pracovní psací stůl

Prim pro práci z domova představuje pracovní prostor, jehož největší část tvoří pracovní stůl. Při vybírání stolu je již na váš či zvolíte moderní trendy kousek, který vám perfektně zapadne do celého interiéru nebo budete praktický a upřednostníte funkčnost. Každopádně pracovní stůl by měl být nejméně 50 cm hluboký.

Odkladací- úložný prostor

Při práci potřebujete řád. I když jde o dočasnou kancelář, nesmíme nechat zvítězit chaos. Nezbytností je úložný prostor na odkládání pracovních smluv, faktur, na šanony, spisy či pořadače. Nezapomínejte ani na menší kancelářské potřeby jako pero, nůžky, sešívačky a děrovačky.

Korková tabule

Ať pracujete z domu nebo na svém firemním pracovišti vždy je důležitá příprava, organizace a dodržování časového harmonogramu (nejen pracovního, ale i toho domácího).

 

zápisník, počítač, home office

 

Ve vašem home office vám s organizací pomůže i jednoduchá korková tabule nebo magnetická nástěnka na úlohy. Pomohou vám dodržovat denní rozvrh či deadline termíny. Můžete je využít k sepsání a uspořádání úkolů, které byste denně měli zvládnout.

Kvalitní wifi připojení

Bezdrátové připojení wifi je pro home office samozřejmost a nezbytnost. Myslete na to, že ne v celém bytě je vždy perfektní pokrytí signálu.

V případě, že potřebujete napojit i tiskárnu a jiná elektronická zařízení, nesmí ve vaší pracovní zóně chybět prodlužovačka.

Oblíbená bytová dekorace

Naše mysl není vždy na 100% koncentrovaná. Určitě jste se i vy přistihli přitom, jak se soustředíte při práci na něco úplně jiného. Home office proto vyžaduje vysokou koncentraci a věřte či ne, není to ideální typ práce pro každého, i když by se to na první pohled mohlo jevit úplně jinak. Potřebujete nad sebou kontrolu, a proto pracovní stůl nesmí být zatížení zbytečnostmi. Nicméně fotodárek od manžela nebo jiná srdcovka v podobě bytové dekorace, co vám v těžkých chvílích pohladí srdce a vykouzlí úsměv na tváři je vítaná.

 

korkový obraz mapa sveta korkový obraz mapa sveta, pracovňa, home office

 

Tipy jak si zpříjemnit home office

  • Pracujte při vaší oblíbené hudbě, která vás dokáže nabudit a pozitivně naladit.
  • Vychutnejte si oběd, který se v práci stává stresující záležitostí. Při práci z domu si ho můžete vychutnat v klidu a dokonce při vašem oblíbeném seriálu.
  • Nezapomínejte na zeleň - motiv přírody pozitivně ovlivňuje myšlení člověka, domácí pokojové květiny perfektně zapadnou a dotvoří pozitivní pracovní atmosféru. Nenáročné pokojové květiny, které nepotřebují dennodenní péči jsou fíkus, kapradiny, dracény, břečťany a i famózní monstera.
  • Zařiďte si pracovnu ve vašich oblíbených barvách. Barvy v sobě ukrývají neskutečnou sílu, dokážou ovlivňovat psychiku, pocity a i náladu.

 

home office

 

Pro optimální zdravý životní styl je nesmírně důležité, abyste si celý den naplánovali a rozdělili na pracovní část a relaxační. Pokud vám to druh práce a dohoda se šéfem dovoluje, je k nezaplacení po 4 hodinách práce, procházka na čerstvém vzduchu. Dobijete baterky a po dobrém obědě se můžete pustit znovu do práce. Večer si zkuste nechat jen a jen pro sebe a vaše aktivity.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku