Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Květy a pokojové rostliny, pýcha moderního interiéru

Květy a pokojové rostliny, pýcha moderního interiéru

Lucia Plasa V pondělí 25. 04. 2022 Tipy a inspirace

Nekonečná symfonie barev, překrásná zeleň a jedinečná vůně květin. Hotová idylka pro zdravý a harmonický interiér. Květy a pokojové rostliny vyniknou v každé jedné místnosti. Možností je tolik, ale výběr je jen na vás. Hledáte něco do tmavších místností nebo něco k čištění vzduchu? Potřebujete vnést do interiéru přirozenost a barevnost? A co takhle trochu exotiky? V následujících řádcích se dočtete o užitečnosti pokojových rostlin. O tom, které pokojové květiny nejsou vhodné do kuchyně a dětského pokoje. A naopak vám prozradíme, které pokojové rostliny dokonale doplní a oživí obývací pokoj a ložnici.

 

izbové rastliny izbové rastliny

 

Rozmanitý obývací pokoj s květinovým nádechem

Květy a pokojové rostliny v interiéru neplní jen dekorační funkci. Naopak existuje pár pádných důvodů, proč byste měli do vašeho domova zahrnout co nejvíce zeleně. Benefity, které pokojové květiny a rostliny nabízejí:

 • zpříjemní den a dokážou vám vykouzlit úsměv na tváři,
 • přirozeně filtrují vzduch,
 • mají pozitivní vliv na produktivitu a kreativního ducha,
 • rozjasní a oživí interiér,
 • snižují úroveň stresu,
 • uvolní atmosféru a vnesou do domova pozitivní vibrace.

 

izbové rastliny izbové rastliny

 

Přeneste kousek lesa a nefalšované zeleně přímo do vašich domovů. Originální, rafinované a nekonvenční. Mechové obrazy. Novodobý trend, který si v nadčasovém interiéru našel své čestné místo. Do obývacího pokoje, jako nejprostornější místnosti v interiéru, můžete zvolit i „stromeček“ jako je famózní tropická Pachira známá také jako strom peněz nebo oblíbený Fikus.

 

  obývačka v sivej farbe

 

Do top 5 rostlin určených zejména do obývacího pokoje patří:

 • nenáročný zelenec chocholatý,
 • tropická trvalka Anturie s romantickými červenými květy,
 • okouzlující kapradina jako Nefrolepka,
 • rostlina ZZ (Zamiokulkas),
 • palmy jako palma areková. Tato téměř dvoumetrová zelená kráska kromě exotického vzhledu zvlhčuje vzduch a v noci produkuje kyslík.

 

palma v obývačke izbové kvety

 

Náš tip: Akvárium jako interiérová dekorace? Jednoznačně ano. Pompézní akvárium představuje obrovský hit moderních domácností. Roztomilé rybičky, závan oceánu, jemný písek a barevné korály. Které rostliny se do akvária hodí? Nenáročné rostliny jsou vždy vítány. Mezi nejznámější rostliny do akvária patří bakopy, anubiasy, sagittarie a ludwigie.

 

akvárium akvárium

 

Zaplavte kuchyni zelení a barvami

Které rostlinky tvoří nedílnou součást „srdce“ každého domova? Na první místo jednoznačně patří bylinky jako bazalka, máta, rozmarýn, pažitka a jiné. Těsně za nimi jsou čerstvé řezané květiny ve váze. Pokud však hledáte něco trvanlivého, vyzkoušejte nezničitelné pokojové rostliny jako jsou sukulenty, kaktusy nebo Aloe Vera. Mít populární rostlinu Aloe Vera doma, je jako mít nonstop přístup do lékárny. Je plná minerálů a vitamínů, čistí vzduch a šťáva z jejích listů pomáhá při popáleninách.

 

kaktusy kaktusy

 

Další nesmrtelnou kráskou je „bájná rostlina“ Aspidistra známá také jako „domácí štěstí“. Je to nenáročná vyšší rostlina, kterou i několik let nemusíte přesazovat, vydrží kolísavé teploty i extrémně málo světla. Kuchyňské parapety rozzáří nenáročný květ Geránium. Je to skvělá volba pro kuchyně, které potřebují barevnou injekci. V kuchyni se vyhýbejte aromatickým květům jako hyacinty nebo lilie. Pestrobarevné květiny patří do středu jídelního stolu, bylinky na parapetu nebo balkon a ostatní pokojové rostliny na police nebo do závěsných květináčů.

 

 

tulipány na stole bazalka na balkóne

 

Ložnice plná harmonie a relaxu

Pokud jste si mysleli nebo jste slyšeli, že květiny do ložnice nepatří, mýlíte se. Pokojové rostliny v přiměřeném množství jsou v ložnici vítány. Přirozeně čistí a zvlhčují vzduch. Navodí v ložnici příjemnou klidnou atmosféru a zároveň vdechnou místnosti svěžest a přírodní charakter.

 

 spálňa spálňa

 

Tchýnin jazyk je pro ložnice jako stvořený. Je to nenáročná rostlina, která jako jedna z mála rostlin dokáže i v noci produkovat kyslík. Zároveň filtruje vzduch. Výborně se jí daří na světle i ve stínu. Pro uvolnění mysli a klidný spánek využijte neocenitelné schopnosti levandule. Alergikům a astmatikům doporučujeme břečťan, který dokáže za 12 hodin odstranit až 94% nečistot ze vzduchu. Romantický nádech s elegantním podtónem v ložnici dosáhnete i díky květinovému vzoru na závěsech, dekoračních polštářcích nebo ložním prádle.

 

 izbové rastliny 

 

Dětský pokoj ve znamení květin a zeleně

Děti milují barevnost a zvláštnost. Co víc rozvíří dětskou fantazii a probudí dětskou zvědavost, ne-li netradiční pokojové květiny? Slyšeli jste už o květu zvaném Živý kámen (Lithops)? Je to vzácná a velmi neobyčejná rostlina, která vzhledem připomíná kámen, avšak živý kámen rozkvete v krásný květ. Na udržování je nenáročná a bez vody vydrží opravdu dlouho.

 

 

 

Do dětského pokoje vybírejte nenáročné, netoxické a zajímavé pokojové květiny bez trnů. Při výběru mějte na paměti i věk dítěte. Do pokoje, kde jsou batolata, pokojové rostliny nedoporučujeme. Barevné gerbery, vánoční kaktus a africká fialka pohladí každou dívčí duši. Chlapce určitě zaujmou masožravé pokojové květiny jako Mucholapka Podivná, která představuje dokonalou past na mouchy a jiný dotěrný hmyz.

 

fialka rastlina mucholapka

 

Náš tip: Jsou krásné, zajímavé a nenáročné. Běžně u mnoha z vás zdobí a zvelebují interiér. Ovšem ne všechny pokojové rostliny či květiny jsou bezpečné. Nenechte se oklamat jejich vzhledem. Mezi populární jedovaté pokojové rostliny patří:

 • Difenbachie,
 • Tchýnin jazyk,
 • Lopatkovec,
 • Dracena,
 • Pryšec ohnivý,
 • Filodendron.

Pokud jste zvědaví jak ohrožují vás a vaše zdraví, a jak postupovat při otravě jedovatou pokojovou rostlinou, přečtěte si článek: Pokojové rostliny, na které je třeba si dávat pozor.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku