Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Stylové tapety v geometrických tvarech

Stylové tapety v geometrických tvarech

Nikola Mihalisková V pátek 20. 03. 2020 Tapety a materiály

Fototapet v geometrických tvarech se už bát nemusíte! Jsou oblíbenou volbou při zařizování interiéru. Pozitivní vlastností při tapetách v geometrických tvarech je jejich jednoduchá kombinovatelnost s dekoračními prvky, nábytkem a ostatním vybavením. Už dávno nejsou vzorované tapety jen fototapety, které znázorňují geometrické tvary jako trojúhelníky, obdélníky, kruhy, čtverce, kostky, ovály, mozaiky a další. Pro děti jsou typické tapety hvězdiček a bublinek. Kromě původních geometrických tvarů existují i nové vzory, které se také staly velkým trendem. Jde o klasické tvary kombinované s jinými prvky, respektive původní vzory v složitějším provedení. Fototapety přinesou do vaší domácnosti moderní vzhled. Můžete je aplikovat do každé místnosti! Dokáží vás vzory inspirovat k vytvoření stylového interiéru? Představujeme vám pár tipů.

 

Tapeta v geometrických tvarech - mozaika  Tapeta v geometrických tvarech - bublinky

 

Klasické vzory jsou o to zajímavější, pokud jsou upraveny o grafické prvky. Inovace je podle designérů nezbytná i v tomto směru. Dobrou volbou jsou tapety, jejichž vzory jsou asymetrické. Vyvolávají totiž pocit, že se tvary na stěně pohybují a také dodávají interiéru určitou dynamiku. Pokud máte raději jednoduchost, vsaďte na takzvané čisté vzory, například kostky na bílém podkladu. Pomocí kostek vytvoříte iluzi zvětšeného prostoru. Fototapetou kostek uděláte velký dojem na vaši návštěvu a to i přesto, že tapeta kostek vypadá tak jednoduše!

 

Tapeta v geometrických tvarech - asymetrické trojúhelníky  Tapeta v geometrických tvarech - čistý vzor kostek

 

Geometrický CHEVRON vzor tapety

Chevron vzor je geometrický vzor do tvaru V. Sestává z diagonálních pásů, které se spojují. Chevron vzor je nadčasovým vzorem ve světě designu. Navíc je velmi oblíbený v černobílém provedení! Ve zkratce můžeme říci, že jde o znásobený vzor V. Vzor dominuje hlavně díky své jednoduchosti a eleganci. Samozřejmě můžete zvolit i výraznější barvy tapet. Kromě klasického vzoru známe ještě Chevron vzor, ​​který vypadá jako proplétaný cop. Pokud chcete umístit do vaší domácnosti tapetu se skrytým geometrickým vzorem, právě toto je pro vás to ideální řešení. Fototapety rozzáří prostor a dodají místnosti dynamiku. Chevron vzor je vhodné kombinovat s přírodním materiálem jako je dřevo nebo ratan. Pokud vás tento vzor zaujal, o tapetách s imitací přírodních materiálů v kombinaci s Chevron vzorem jsme psali v tomto článku. Chcete docílit organický či přirozený efekt? Dále už hledat nemusíte!

 

Tapeta v geometrických tvarech - chevron vzor  Tapeta v geometrických tvarech - chevron proplétaný vzor

 

Tapeta s GRAFICKÝMI TROJÚHELNÍKY 

Tato neobyčejná tapeta malých barevných trojúhelníků dokáže změnit prostor k nepoznání. Viděli jste už roztomilejší tapetu? Nemyslíme si. Kromě barevné kombinace je používáno i černobílé provedení s černými trojúhelníky. Grafické trojúhelníky přinášejí do interiéru teplo, hravost a dynamičnost. Proto je fototapeta s malými trojúhelníky vhodná i do dětských pokojů. Tapeta je charakteristická tím, že jsou trojúhelníky rozmístěny v různých směrech. Pokud chcete něco víc uspořádány, zkuste trojúhelníky umístěné v jednom nebo ve dvou směrech

 

Tapeta v geometrických tvarech - grafické barevné trojúhelníky  Tapeta v geometrických tvarech - grafické trojúhelníky

 

Skandinávské GEO TROJÚHELNÍKY

Skandinávský styl je populární, mnoho vzorů má původ právě v severských zemích. Nelze se divit, že i geometrické tvary jsou součástí jejich designu. GEO trojúhelníky jsou symetrickým vzorem opakujících se obrazců ve tvaru připomínajícím diamant. GEO trojúhelníky jsou inspirovány retrem, přesto jsou velmi moderní. Nejpoužívanější kombinací jsou GEO trojúhelníky v žluto-šedé barvě. Tapety geometrických tvarů se perfektně hodí do každé místnosti obzvláště předsíně, obývacího pokoje a ložnice.

 

Tapeta v geometrických tvarech - šedé geo trojúhelníky  Tapeta v geometrických tvarech - barevné geo trojúhelníky

 

Tapeta KLASICKÝCH TROJÚHELNÍKŮ

Z trojúhelníkových tapet, které jsme vám představili je tato tapeta nejvíce podobná klasickému geometrickému tvaru. Opakující se tvary tapet jsou uspořádány symetricky nebo se prolínají přes sebe. Vzory připomínající papírového draka můžete využít nejen ve své domácnosti. Perfektně se hodí do muzeí! Pokud chcete ozdobit tapetou všechny stěny v malé místnosti, doporučujeme zvolit tapetu klasických trojúhelníků v světlejších odstínech. Ty totiž místnost opticky zvětší!

 

Tapety v geometrických tvarech - tmavší klasické trojúhelníky  Tapety v geometrických tvarech - světlejší klasické trojúhelníky

 

Monochrómna pruhovaného tapeta

Monochrómna pruhovaná tapeta se řadí mezi ty odvážnější vzorované tapety. Má stylový design, který vytváří široký černý a bílý proužek. Tyto proužky se zpravidla střídají. Pruhované fototapety jsou velmi univerzální. Pokud jste kreativní, můžete je umístit podle své potřeby ať už vertikálně nebo horizontálně. Tapety tohoto druhu se stávají stále více oblíbenými, protože působí velmi moderně. Pruhy nemusí být jen jednobarevné. Pruhované tapety jsou k dispozici v několika barevných provedeních nebo vzorech na pozadí. Barevné pruhované tapety dodávají interiéru trošku luxusu, nemyslíte?

 

Tapety v geometrických tvarech - monochromní pruhy  Tapety v geometrických tvarech - barevné pruhy

 

Tapeta se vzorem ZEBRY

Mysleli jsme i na milovníky zvířecích vzorů. Proč si nepřinést trošku Tanzanie k vám domů? Nejoblíbenějším motivem zvířecích tapet je zebří vzor. Klasická černobílá kombinace je nanejvýš trendová. Samotný vzor dodává prostoru eleganci. Co když klasický vzor trošku více zmodernizujeme? Moderní vzhled fototapety s motivem zebry dosáhnete když zaměníte bílou barvu za pestřejší, například modrou, fialovou nebo růžovou barvu. Tak co máte rádi zvířecí vzory? Líbí se vám více klasický černobílý zebří vzor nebo ten modernější?

 

Tapety v geometrických tvarech - modrý zebří vzor  Tapety v geometrických tvarech - fialový zebří vzor

 

Tapeta se vzorem PAMPELIŠKY

Fototapeta tohoto vzoru je novým prvkem, avšak právě ten vytvoří v interiéru atmosféru jako žádný jiný. Tapeta představuje vyobrazení pampelišky v zajímavé formě. Nejoblíbenějšími barvami, které se dají dobře kombinovat se zbytkem interiéru jsou barvy safíru, růžové, bordó, fialové, béžové, stříbrné a černé. Vzor pampelišky skvěle ladí s podkladem v geometrických tvarech, například s pruhovaným pozadím. Jemně ilustrované vzory jsou dokonalým doplňkem každého prostoru. V interiéru se budete cítit jedinečně, snadno a volně. Při tomto vzoru doporučujeme volit zbytek příslušenství a nábytku v podobné barvě a stylu.

 

Tapety v geometrických tvarech - pampeliška s pruhovaným pozadím  Tapety v geometrických tvarech - pampeliška v béžové barvě

 

Nejstylovější geometrický tvar - ŠESTIÚHELNÍKOVÁ tapeta

Minulé roky byly oblíbené tapety převážně těchto geometrických tvarů: čtverců, kruhů, trojúhelníků a diamantů. Aktuálně dominují právě šestiúhelníkové tapety! Tento vzor je mnohem komplikovanější než tvary, které se běžně při tapetách používají. Z toho vyplývá, že jsme mnohem odvážnější a občas nám jednoduchost nestačí. Chceme být přece odlišní a jedineční! I přes své složitosti je šestiúhelník univerzální tapetou. Hodí se perfektně do minimalistického interiéru. Dá se však snadno kombinovat s jiným prvky a ostatním příslušenstvím. Některé tapety využívají šestiúhelníkový rám a vytvářejí tak 2D prostor, jiné zas vytvářejí 3D perspektivu. Šestiúhelníky jsou hitem právě díky své složitosti a rafinovanosti!

 

Tapety v geometrických tvarech - šestiúhelník  Tapety v geometrických tvarech - realistický šestiúhelník

 

Věříme, že jsme vám přinesli inspiraci prostřednictvím geometrických vzorů. Je už jen na vás zda si vyberete klasické tvary nebo něco složitější. Myslíte si, že šestiúhelník je nejstylovějším geometrickým tvarem právem? Které vzory vás nejvíce zaujaly? Jsme zvědaví, dejte nám vědět!Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku