Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Tapety s imitačními motivy

Tapety s imitačními motivy

Nikola Mihalisková Ve čtvrtek 19. 03. 2020 Tapety a materiály

Určitě jste si v poslední době všimli, že se rozšířil trend s imitačními motivy tapet! Pod samotnými motivy si můžete představit tapety, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. S oblibou se využívají tapety dřeva, kamene, cihly a betonu. Prostřednictvím imitací přírodních materiálů je možné dosáhnout požadované výsledky!

 

Tapeta s imitací dřeva

Tapeta dřeva je velmi populární, prostřednictvím je totiž možné dostat část přírody do samotného interiéru. Doporučujeme fototapetu aplikovat převážně na hladké povrchy. Tapety s efektem dřeva se výrazně hodí do rustikálních nebo průmyslových místností. Chcete-li vytvořit klidnou atmosféru, fototapetou s nádechem dřeva určitě zabodujete! Tapeta s imitací dřeva dokonce různé podoby. Můžete se rozhodnout pro efekty stromů, například zvolit tapetu břízy případně jiných druhů. Pokud chcete něco tradičnější, klasické tapety obložení dřeva nebo dřevěného obkladu budou pro vás to správné. Zbytek prostoru dolaďte kontrastními barvami. V naší nabídce naleznete i rozličné 3D místnosti ze dřeva, případně tapety dřevěných vzorů. Je ve vašich rukou či pomocí tapety jen jemně doladíte prostor nebo danou tapetou ozdobíte celou místnost.

 

Tapeta s imitací dřeva - březový les  Tapeta s imitací dřeva - dřevěné obklady

 

Tapety s imitací dřeva jsou nanejvýš účelové. Využijte svou fantazii a vytvořte například obloženou dřevěnou knihovnu, rustikální chalupu, venkovskou chatu případně jiné obydlí. Fototapety dřeva vás určitě nadchnou. Kromě praktické stránky jsou oproti instalaci "pravého" dřevěného obložení nízkonákladové. Tapety s imitací dřeva nevyžadují tolik péče, navíc se dají jednoduše a kdykoliv odstranit!

 

Skandinávská tapeta s imitací dřeva

Věděli jste, že tapetami s imitací dřeva můžete docílit skandinávský vzhled vašeho domova? Určitě je to možné. Moderní a elegantní vzhled obkladů dřeva s propojenými vzory skutečně připomíná skandinávský styl, nazývaný také jako Hygge styl. V kombinaci s šedou barvou vytváří atmosféru přímo jako ze Skandinávie.

 

Tapeta s imitací dřeva ve skandinávském stylu  Tapeta s imitací dřeva s duhovými skandinávskými vzory

 

Industriální tapeta s imitací dřeva

Tapety s imitací dřeva mohou mít také průmyslový nádech. Industriální fototapety připomínají naplavené dřevo ze ztroskotaných člunů. Charakteristickým prvkem industriálních tapet jsou vymyté červené, modré nebo šedo-zelené barvy. Může se vám zdát, že tapety tohoto druhu nepůsobí poutavě, ale opak je pravdou! Za vybledlými barvami se skrývá dokonalá rovnováha mezi odvážným a takovým tím krásně starým. Symbolem průmyslových tapet s imitací dřeva je oslava krásy dřeva. Nemusíte se bát! Tento styl můžete ihned použít! Kromě nadčasovosti se fototapeta hodí do každé místnosti. Celkový design je laděný do světlých barev. Tak co říkáte? Zaujal vás tento netradiční styl?

Tapeta s imitací dřeva - industriální staré dřevo  Tapeta s imitací dřeva - staré dveře

 

Květinová tapeta s imitací dřeva

Květinové vzory jsou oblíbené hlavně u žen, pokud si však přejete přinést do domácnosti určitou jemnost, právě květinovými fototapetami docílíte danou atmosféru. Tento design je možné vytvořit prostřednictvím otřepaných květin, které jsou umístěny na dřevěném podkladu. Základem jsou dřevěné desky, které jsou především v světlejších odstínech například v bílé, šedé, modré či béžové barvě. Vybledlé květy jsou v typických barvách květin, jako je červená a růžová. V prostoru fungují květinové tapety s imitací dřeva perfektně! Vždyť posuďte sami.

 

Tapeta s imitací dřeva - květiny jablka  Tapeta s imitací dřeva - květiny ve vintage stylu

 

Tapeta s imitací kamene

Kámen je přírodním materiálem. Velmi rychle dokáže upoutat vaši pozornost. Problém nastává tehdy, když chcete kámen umístit do interiéru. Kameny jsou dost nepraktické a velmi těžké na údržbu, proto je ve více případech není možné umístit do prostoru. Co dělat v tom případě, kdy chcete aby byl přesto kámen součástí vaší domácnosti? Odpověď je jednoduchá, použijte tapetu s imitací kamene! Kámen je přece jen stavebním prvkem, proč by nemohl být i dekorací bytu? Fototapety představují imitaci drobných ale i velkých kamenů. Tapeta s imitací kamene může být aplikována v celé místnosti nebo jen v její části. U nás v nabídce najdete i tapety s kamenným rámem. Je jen na vás, co si vyberete.

 

Tapeta s imitací kamenného rámu  Tapeta s imitací kamene

 

Tapeta s imitací cihly

Nejvhodnějším materiálem při imitaci cihlové tapety je vliesová tapeta, kterou jsme vám představili v tomto článku. Cihla se stává stále více oblíbeným prvkem při dekorování interiéru. Nabízí množství vzorů a je jen ve vašich rukou, kde cihlovou tapetu umístíte. Pokud jsou vaše prostory laděné do moderního, rustikálního, venkovského nebo vintage stylu, cihlová tapeta vám tento design zcela podtrhne! Zajímavé je, že se využívá i v prostorách poskytujících služby. Designéři je s radostí používají při konstituování kaváren, restaurací a barů. Cihlová tapeta v červené barvě je vhodná do interiéru v industriálním stylu. Naopak tapeta s imitaci cihly v bílé barvě prosvětlí vaši místnost. Studentské pokoje využívají takzvaný 3d brick graffiti motiv, což znamená že podkladem je samotná cihlová imitace na níž jsou graffiti nápisy nebo kresby. Vyhledávané jsou také cihlové tapety v šedé barvě. Fototapety s cihlovou imitací se nehodí jen do místností sloužících na relax, ale i do kuchyně například za kuchyňskou linku. Cihlové tapety přinášejí do prostoru určitou modernost a nezkrotnost.

 

Tapeta s imitací červené cihly  Tapeta s imitací cihly - 3d brick graffiti motiv dovido

 

Skandinávská tapeta s imitací cihly

Cihlové tapety v bílé barvě docílí ten pravý skandinávský vzhled místnosti. Prostor působí lehce a moderně! Cihla imituje texturálnu kvalitu skutečného zdiva. Jak jsme již psali, právě bílá barva zesvětlí pokoj a vy se v ní budete cítit příjemně. Skandinávské cihlové tapety jsou vhodné i do kanceláří.

 

Rustikální tapeta s imitací cihly

Chcete přinést do vaší domácnosti trošku rustikálního nádechu? Můžete tak učinit pomocí cihlových tapet! Rustikální styl vytvoříte nedokonalou imitací cihly a tedy její směsí barev.

 

Tapeta s imitací bílé cihly  Tapeta s imitací cihly v rustikálním stylu

 

Tapeta s imitací betonu

Pokud chcete přinést do vaší místnosti industriální styl a promyšlenost, prostřednictvím tapety betonu to docílíte jednoduše! Fototapety s imitací betonu se hodí do každého prostoru. V případě, že toužíte po drsném interiéru, betonové tapety to hravě zvládnou. Imitace betonu se využívá i v reprezentativních a komerčních prostorách nebo v kavárnách.

 

Tapeta s imitací betonu  Tapeta s imitací betonových tvarů

 

Doufáme, že vás článek zaujal. V případě, že se vám některá z uvedených imitací tapet líbila, napište nám do komentáře!Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku