Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Tipy na obrazy, které se hodí do obývacího pokoje

Tipy na obrazy, které se hodí do obývacího pokoje

Andrea Longauerova Ve čtvrtek 06. 08. 2020 Obrazy

Obývací pokoj zařízen, ale stále to není zcela podle vašich představ. Něco mu chybí! Na prázdné stěny nad sedačkou a televizí se už nemůžete ani podívat. Chce to něco speciálního. Chcete se odlišit a při vstupu do obývacího pokoje mít pocit, že nikdo jiný se takovým pokojem pochlubit nemůže? Přemýšlíte, jaké obrazy se hodí do obývacího pokoje? Odpověď na tuto otázku najděte spolu s námi!

 

Obývák spojuje odpočinek s funkčností

V obývacím pokoji trávíme nejvíce volného času. Každý si po příchodu z práce potřebuje vyložit nohy, zapnout televizor a na chvíli si odpočinout. Toto je neformální stránka tohoto pokoje. Obývák plní i mnohem náročnější funkci. Přijímá návštěvy a reprezentuje. Spojit tyto dva úkoly do jednoho celku je někdy dost náročné. Moderní obrazy nad sedačku obýváku přidají na výjimečnosti a podtrhnou váš osobitý styl. Je to bytový doplněk, který nezabere mnoho místa, ale pokoji dodá zcela nový rozměr. Není to jen o efektu! Obraz dotváří celkovou atmosféru.

 

Obraz tajomstvo lesa v čiernobielom prevedení

 

Nechte se vést pocity

Je to váš obývací pokoj. Váš výběr. Vy budete mít obraz, který do obýváku zavěsíte každý den na očích. Obrazy nemusí podléhat aktuálním trendům. Při výběru se spoléhejte na intuici a pocity, které ve vás obraz vyvolává. Umění je o emocích. Když ve vás obraz žádnou nevyvolá, není ten pravý. Líbí se vám, ale nic z něj nejde? Vybírejte dál! Správný obraz do obývacího pokoje na vás teprve čeká.

 

Obraz ticho pri jazere

 

Obrazy jsou nádherné, ale více vás oslovily tapety do obývacího pokoje a už nyní přesně víte, jak tapetě, kterou jste si vybrali v obýváku všechno přizpůsobíte? Přesně o tom to je. Vyhrál pocit a emoce. I tapety je dokáží vzbudit!

 

Opravdu ho chcete pověsit právě tam?

Než si obraz vyberete, pořádně si promyslete, kde ho zavěsíte a jak velký obraz vám na stěnu vejde. Chcete jeden větší obraz na jednu stěnu nebo více menších? Jakou emoci ve vás má vyvolat? Předpokládáme, že v obývacím pokoji toužíte po klidu a pohodě. Tyto pocity vyvolávají obrazy s motivem přírody a krajiny.

 

Dominanta nebo doplněk?

Vyměnit obraz není fyzicky náročné, ale předpokládáme, že každý půlrok ho měnit nebudete. Obraz nekupujete proto, aby na něj sedal prach. Obraz je nadčasový prvek, který najde uplatnění v různých stylech. Může být prvkem, kterému zařízení obývacího pokoje přizpůsobíte, ale i prvkem, kterým ho dotvoříte. Záleží jen na vás, jak se k obrazu postavíte. To, čím se obraz ve vašem obýváku stane si dobře promyslete.

 

Ručne maľovaný obraz karneval

 

Rozhodli jste se, že to hlavní v obýváku bude obraz? Výborně. Můžete si vybrat něco výraznější. Něco, co udeří do oka, jakmile do obýváku vstoupíte. Nábytek a ostatní doplňky vybírejte v jemnějších barvách. Nechte obrazu prostor. Více výrazných prvků do jednoho pokoje nedávejte. Perou se navzájem a to kazí celkový dojem.

Pokud obraz berete pouze jako doplněk a nechcete jím rozbít celkový ráz pokoje, na výrazné obrazy nedívejte. Vyberte obraz ve stejném tónu, jako je zařízení pokoje. Obraz ho jen příjemně doplní.

Obraz na stěnu zavěste přibližně do výšky očí tak, aby na něj bylo dobře vidět z každé strany. Neskrývejte ho! Máte se čím pochlubit. Když ho zavěsíte oproti oknu počítejte s tím, že odraz z denního světla obraz deformuje a motiv, na kterém výběru jste si dali tak záležet, nevynikne. Ideálním místem je středový bod stěny nad sedačkou, televizí nebo krbem. Pořádně si to přeměřte, aby vás obraz na stěně nevyrušoval. Do velkého pokoje můžete pověsit velký obraz s velkým rámem. V malém pokoji takový obraz nevynikne a ještě jej i opticky zmenší.

 

Obraz maľovanie podľa čísiel ulica v Londýne

 

Obraz přizpůsobte stylu, ve kterém je obývací pokoj zařízen. Při moderním zařízení si můžete dovolit Abstraktní a vzorované obrazy i pop-art. Když rádi experimentujete, zkuste to i s replikou známého umělce, ručně malovanými obrazy nebo originálem od lokálního malíře. Pozor na to! Výsledný efekt může ohromit nebo celý pokoj zcela rozvrátit. Vybírejte s vkusem. V minimalistickém stylu uplatnění najdou realistické obrazy.

Představte si, jak bude obývák vypadat, když na stěnu obraz zavěsíte. Obraz se vám sice líbí, ale do celkového zařízení obývacího pokoje se nehodí. Nekupujte ho. Každý den vám připomene ten první pocit, který ve vás obraz vyvolal.

 

Obraz na korku štýlové fotorámiky

 

Co tak kombinace obrazů v stejně laděných rámech s podobnými motivem? Na takové seskupení potřebujete více místa, abyste kompozici obrázků mohli dobře rozehrát. Dejte jim určitý tvar a ohraničte je kusem nábytku. Pohrajte si s nimi. Ukládejte je, dokud nevytvoří přesně to, co chcete. Může to trvat déle, ale výsledek bude rozhodně stát za to.

Výběr obrazu do obývacího pokoje je specifická záležitost. Obývák je odpočinkový a reprezentativní pokoj zároveň. Vybrat správný obraz dá někdy pořádně zabrat. Musíte vědět, kde ho chcete pověsit a jakou atmosféru ním vytvořit. Směle do toho! Při výběru fototapet a obrazů do obývacího pokoje se nemáte čeho bát.

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku