Barvou roku 2023 je Viva Magenta! Co byste o ní měli vědět?

Barvou roku 2023 je Viva Magenta! Co byste o ní měli vědět?

Nikola Zemková V pátek 20. 01. 2023 Novinky

Americká společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku. Zatímco mezi barvy roku 2022 patřila Very Peri, letos se bude nést v jedinečném odstínu Viva Magenta. Ten je odvážný a energický, ale zároveň má za cíl spojovat lidi, podněcovat kreativitu a dobrosrdečnost.

 

 

 

Jak vznikla samotná Viva Magenta?

Odborníci ze společnosti Pantone, kteří volí barvu roku, se tentokrát rozhodli inspirovat přírodou. Barva Viva Magenta se přirozeně nachází na některých druzích květin. Vzniká spojením hnědé, růžové a červené barvy, přičemž výsledný odstín má kódové označení 18-1750.

 

  

 

Samozřejmě, Viva Magenta má hlubší myšlenku. Rok 2022 s sebou přinesl spoustu agrese a společenských problémů. Úkolem barvy roku 2023 je spojovat, navozovat optimismus, energičnost a pocity štěstí. Zároveň je symbolem lepší budoucnosti a digitální doby. Nachází své uplatnění v grafických designech a počítačových hrách.

 

Kde všude se s ní setkáme? 

Prohlášení barvy roku sledují největší světové módní značky, pozornost mu věnují výrobci rozličných produktů, ale i interiéroví či exteriéroví designéři. Viva Magenta se proto v následujících měsících stane stále používanější a setkávat se s ní budeme velmi často. Ať v módě, grafice nebo v produktovém a interiérovém designu.

 

 

 

Barva roku 2023 v interiérovém designu

Možná byste to neřekli, ale Viva Magenta výborně vynikne i v interiérovém designu. Především, ve formě různých doplňků. Máte-li dostatek odvahy, použít ji můžete také jako dominantní odstín na větší plochy. Domácnosti či kanceláři dodá jedinečnou pozitivní emoci, energii a charisma.

 

 

 

Kombinace s jinými odstíny

Barva Viva Magenta je soběstačná a může se používat jako dominantní, aniž by byla doplněna o další odstíny. Nicméně, dá se také snadno kombinovat s jinými barvami. Velice dobře si rozumí například se smaragdovou zelenou.

Viva Magenta se však dá jednoduše doplňovat i konzervativnějšími odstíny – bílou či černou. Také ji můžete snadno zkombinovat s pastelovými barvami, které se dnes stále těší velké popularitě.

 

 

 

Viva Magenta jako součást tapet a obrazů

Přemýšlíte nad způsoby, jak vnést barvu Viva Magenta do vaší domácnosti či kanceláře? Ideální volbou mohou být právě kvalitní tapety, zarámované plakáty nebo obrazy! Ty umíte použít na ozdobení stěn v obýváku, kuchyni, ložnici, pracovně, dětském pokoji, ale například i chodbě. Některé obsahují barvu roku 2023 ve větším zastoupení, jiné jen jako doplněk k jiným odstínům.

 

Obrazy s motivem Viva Magenta

V naší nabídce naleznete široký výběr horizontálně i vertikálně orientovaných obrazů s různými motivy – přírodními, dětskými, vintage, městskými, abstraktními, pop-art, černobílými či vesmírnými.

 

 

 

Jedinečné tapety

Můžete jimi překrýt celé stěny, nebo jen jejich části. Kvalitní tapety dokonale oživí interiér vaší domácnosti, jednoduše se myjí a přinášejí i praktické benefity – poskytují zvukovou i tepelnou izolaci.

 

 

 

Plakáty na zeď

Zarámované plakáty na zeď jsou zajímavou moderní alternativou klasických obrazů. Zaujmou vás svou výraznou barevností, které je dosaženo vysokou kvalitou tisku. Také mohou zobrazovat různé zajímavé motivy a barevné kombinace, i s odstínem Viva Magenta.

 

  

 

Tak neváhejte a dodejte i vy svému interiéru jedinečné charisma díky obrazům, plakátům či tapetám s barvou roku 2023!Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku