30% sleva jen pro prvních 100 objednávek s kódem: DOVIDO30 🙏🏻Stihnete to?
Dětský pokoj se svěžím designem pro malého i velkého školáka

Dětský pokoj se svěžím designem pro malého i velkého školáka

Lucia Plasa V pondělí 19. 07. 2021 Tipy a inspirace

Máte rádi výzvy? Jednu tu pro vás máme! Zařídit dětský pokoj pro školáka je skutečný oříšek. Proměňte dětský pokoj na útulnou dětskou studovnu. Když přijde ten den a z vaší malé ratolesti se stane malý student, dětský pokoj musí projít určitými změnami. Místo plné hraček se změní na pracovní prostor, kde se dítě učí odpovědnosti a samostatnosti.

 

detská školská taška

 

Jak zařídit dětský pokoj pro školáka?


Promysleně si rozdělte prostor v dětském pokoji na tři základní části:

 • pracovní
 • hrací
 • odpočinkovou

Hrací a odpočinkovou část už dítě velmi dobře zná. Neprobádaným územím se pro něj stává pracovní zóna, respektive studijní prostor, který bude potřebovat při psaní domácích úkolů. Vaše ratolest si dosud jen kreslila, stříhala nebo modelovala zvířátka z plastelíny, ale začátkem nového školního roku přichází nová dobrodružná cesta plná nezapomenutelných zážitků, nových přátel, ale také i nových školních povinností.

 

biela detská izba pre školáka

 

Dětský pokoj pro školáka by měl obsahovat:

 • psací stůl pro školáka,
 • pohodlnou, nejlépe rozkládací postel,
 • přírodní světlo, ale i kvalitní umělé osvětlení,
 • množství úložného prostoru.

 

Praktický psací stůl pro školáka

Pro dobré výsledky a maximální soustředěnost je důležité vyhradit prostor pro psaní domácích úkolů a učení se. Psací stůl je důležitou součástí v životě školáka. Digitální doba postupuje a dítě už při učení nevyužívá jen knihy, ale i moderní technologii. Praktické jsou proto stolky, které disponují úložným prostorem, místem pro počítač a tiskárnu.

 

písací stôl pre školáka moderná študentská izba

 

Na psacím stole nesmí chybět lampička, stojan na pera a tužky nebo stolní organizér, který pomáhá udržovat pořádek.

 

Dětský pokoj pro malé i velké

Nevíte jak všechno vejít do malé dětského pokoje? Univerzálnost a multifunkčnost jsou klíčové. Nábytek v dětském pokoji by měl být kvalitní, všestranný, se snadnou údržbou a co nejdelší životností. Z pohledu bezpečnosti se doporučuje nábytek, který má zaoblené hrany.

 

detská izba pre školáka dievčenská detská izba

 

Menší pokoje ocení efektivitu multifunkčního nábytku. Multifunkční postel s úložným prostorem, se šatní skříní a s psacím stolem je pro malé dětské pokoje to pravé ořechové. Pokud je v dětském pokoji dostatek prostoru, dospívající děti ocení postel klasických rozměrů 90x200 cm s možností přistýlky, kterou mohou využít jejich kamarádi v případě nečekaného přenocování.

 

Posviťte si na domácí úkoly

Moderní technologie, sledování televizoru, nedostatečné osvětlení při psaní domácích úkolů, to vše představuje nepřítele pro dětský zrak. Chraňte dětské oči! Flexibilní stolní lampička s úspornou LED žárovkou a s doporučenou intenzitou 500 lx dětský zrak chrání.

 

študentská izba s modernou tapetou konečného vesmíra

 

Při psaní úkolů nebo čtení knih je důležité, aby si dítě nestínilo, proto by měl mít pravák lampičku na levé straně a levák na pravé. Stolní lampička by měla osvětlovat stůl z výšky přibližně 30 cm. Podrobné informace o osvětlení v dětském pokoji naleznete v článku: Jak osvětlit dětský pokoj.

 

dievčenská detská izba

 

Úložný prostor hraje první housle

Zapomeňte na rozházené oblečení, časopisy nebo sešity po celém pokoji. Myslete prakticky a vybavte dětský pokoj s dostatečným množstvím úložného prostoru! Zakomponujte do interiéru dřevěné nebo barevné úložné boxy, nápadité organizéry nebo moderní úložné kontejnery.

 

úložný priestor v detskej izbe - farebné úložné kontajnery

 

Dětský pokoj školáka potřebuje knihovnu a efektivní rozložení úložného prostoru na psacím stole. Využijte své kutilské schopnosti a vášeň pro interiérový design. Zmajstrujte svůj vlastní originální organizér na stěnu. Nápaditý organizér na stěnu šetří místo na stole a nabízí "domov" pro všechny školní potřeby a pomůcky.

 

písací stôl, zábavný plagát na stenu s foto psa úložný priestor pre písacie potreby

 

Inteligentní design

Mapa světa by v dětském pokoji neměla chybět. Obraz mapy světa na korku nebo samolepící tapeta s mapou světa jsou určeny malým i velkým badatelům a budoucím cestovatelům. Mapy světa v poutavém designu pomohou každému studentovi poznávat svět a geografii jednoduchou hravou formou. Učení se díky obrovské nápadité mapě stane pro začínající školáky zábavnější a zajímavější.

 

   Obraz mapa sveta s dominantami

 

Vybarvěte dětský svět

Dětský pokoj pro školáka by měla hýřit barvami. Je vědecky známo, že barvy dokážou ovlivnit naše nálady, myšlení a emoce. Dětský pokoj potřebuje barevnou injekci. Zelená, modrá nebo růžová? Při zařizování pokoje pro školáka je úplně jedno jestli se jedná o chlapecký nebo holčičí dětský pokoj. Obecně zelená barva pomáhá při soustředění, oranžová zlepší náladu, červená stimuluje kreativitu a světle modrá uklidňuje. Přidejte barvy pomocí bytových dekorací, oživte stěny, ale nábytek vždy vybírejte v univerzálních a neutrálních barvách.

 

farebné izbové dekorácie v detskej izbe, plagát s lamou plagát na stenu s motívom leňochoda

 

Vítejte v říši dětské fantazie

Máte doma malého dobrodruha, nadanou tanečnici nebo budoucího muzikanta? Ptáte se jak přetransformovat dětský pokoj podle představ malého studenta? Rafinované a praktické řešení představují tapety.

 

moderná fototapeta s chlapcom na bicykli Fototapeta cesta do Paríža

 

Tapety do dětského pokoje přinášejí hned několik výhod:

 • tapety nabízejí atraktivní design interiéru, díky originálním pestrobarevným motivům,
 • snadno se aplikují, a pokud dokonce použijete samolepící tapety dokážete je i rychle odstranit,
 • tapety jsou ideálním řešením, jak ozvláštnit interiér dětského pokoje,
 • můžete je bez problémů vyčistit - pokud nedáte dopustit na nové trendy, samolepicí tapety jednoduše vyměníte za aktuální trend.

Nabídka je vskutku pestrá. Přizpůsobte styl pokoje a motiv tapety zálibám dítěte, jeho oblíbeným kresleným postavičkám nebo sportovním aktivitám.

 

detská izba s tapetou motýľa  chlapčenská detská izba s tapetou hudby

 

Děti nepotřebují pokoj podle nejnovějších trendů s extravagantním designem. Každé dítě naopak upřednostní stimulující prostředí, kde může být samo sebou, tvořit, snít a rozvíjet se. Objevte kouzlo v jednoduchosti a efektivitě. Kreativitě se meze nekladou a pro zesílení pouta mezi vámi a vašim školáčkem tvořte spolu, vybírejte psací stůl nebo tapetu na stěnu společně. Komunikujte, dělejte kompromisy a především při zvelebování království vašeho malého studenta oba pobavte a užijte si to. Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku