Happy children's day🧸Extra 10% sleva s kódem: KIDS2024 *jen do neděle
Feng Shui radí: přidejte do interiéru více zeleně

Feng Shui radí: přidejte do interiéru více zeleně

Lucia Plasa Ve čtvrtek 23. 09. 2021 Tipy a inspirace

Jste fanoušky Feng Shui? Věříte v sílu jeho umění? Toužíte po harmonickém bydlení plném zeleně? Rostliny a květiny podle staročínského umění neslouží jen jako estetický doplněk, v interiéru plní několik důležitých funkcí. Do bydlení dokáží vnést harmonii, štěstí, zdraví, hojnost, ale také negativitu. Existují pokojové květiny, které Feng Shui v interiéru doporučuje a naopak jsou i takové, které staročínské umění zakazuje. Jak umístit květiny v bytě podle Feng Shui? Které pokojové květiny od Feng Shui dostali zelenou?

 

predsieň obývačka

 

Feng Shui a květiny

Květiny a rostliny představují živou proudící energii. Čerstvé řezané květiny dokáží nabít prostor příjemnou harmonickou atmosférou, pokojové květiny mají sílu změnit, zlepšit nebo i zhoršit energii, proto je důležité umístění květin. Feng Shui upřednostňuje živé čerstvě řezané květiny před umělými. Nezapomínejte na pravidelnou výměnu zvadlých květů. Důležité je uvadlé květiny okamžitě vyhodit a ozdobit interiér novými nařezanými "kráskami".

 

lotosový kvet

 

Jak umístit květiny podle Feng Shui

  • Pokud toužíte po kariérním růstu, umístěte vázu s květinami nebo hrnkové květiny, jako je orchidej do pracovní zóny v severní části prostoru místnosti.
  • Neumísťujte rostliny mezi dvoje dveře nebo mezi okno a dveře, které jsou v jedné přímé linií.
  • Umělé květiny do harmonického bydlení nepatří, čím dříve se jejich zbavte.
  • Pokud prožíváte krásné romantické období plné lásky s novým partnerem umístěte vázu s květinami do jihozápadní části obytného prostoru.
  • Umístěte pokojové rostliny i do pracovny nebo dětského pokoje. Dbejte na bezpečnost dětí a vybírejte jen doporučené Feng Shui rostliny, které nejsou nebezpečné pro děti a samozřejmě nejsou jedovaté.

 

balkón  rastlina svokrin jazyk 

 

Zeleň je v ložnici vítaná

Časy, kdy se hodně psalo o tom, že pokojové květiny nejsou vhodné do ložnice, jsou dávno pryč. Dokonce existují pokojové rostliny, které čistí v pokoji vzduch a ochraňují vás. Feng Shui v ložnici vítá pokojové květiny jako lipka africká, ibišek čínský, monstera nebo čerstvé řezané květiny, například růžovou pivoňku.

 

kvety ružové pivonky

 

Pro ložnici platí nepsané pravidlo, čím méně květů, tím lépe. Z ložnici zcela vylučte umělé a pichlavé květiny, jako je kaktus. Mezi květy, které nejsou vhodné do ložnice patří i aromatické a suché květiny. V tomto případě je nejlepší umístit je co nejdále od postele.

 

spálňa  spálňa

 

Orchidej má do ložnice vstup zakázán. Podle Feng Shui je orchidej v ložnici požíračem energie a způsobuje neklidný spánek, ale pokud ji umístíte do jižní části příbytku, nejlépe do obývacího pokoje, přinese vám orchidej hojnost.

 

kaktusy  biela orchidea v črepníku na stole

 

Feng Shui kuchyň s pozitivními vibracemi

Zbožňujete příjemnou atmosféru během nedělních obědů? Potřebujete stimulovat chuť k jídlu? Staročínské umění Feng Shui pořadí, které pokojové květiny výzbroje království každé hospodyňky pozitivními vibracemi.

 

čerstvé bylinky

 

Čerstvé bylinky v kuchyni nesmí chybět. Vůně čerstvé bazalky, rozmarýnu nebo máty vám omotat všechny smysly a probudí chuťové pohárky. Feng Shui nejvíce doporučuje zdraví prospěšný petržel a pažitku. Nabijte kuchyni žlutou a oranžovou barvou v podobě dekorací. Pro vytvoření domácí atmosféry a harmonického prostředí použijte čerstvé květiny jako pivoňky, slunečnice, žluté růže nebo sedmikrásky, díky kterým k vám zavítá klid, jangová energie a pocit radosti.

 

kytica ruží biele pivonky

 

Náš tip: Vyburcujte vašeho kreativního ducha. Vyrobte si vlastní květináče na bylinky. Pokud si potrpíte na zdravém životním stylu, domácí paletová zahrádka je pro vás to pravé ořechové. Návod jak vyrobit paletové květináče najdete ve videu: Tipy od A po Z - domácí zahrádka z palety.

 

Věděli jste, že pradávné Feng Shui učení nedoporučuje plastové květináče? Využijte atraktivní design dřevěných a keramických květináčů, které doladí styl interiéru.

 

Podle Feng Shui umění jsou následující druhy květin důležitější než ostatní:

  • lotos - představuje tvůrčí sílu a krásu, ve Feng Shui je to symbol času (minulosti, současnosti, budoucnosti),
  • chryzantéma - přináší do rodiny nekonečnou harmonii,
  • růže - zosobňuje symbol prosperity,
  • narcis - pomáhá při kariérním růstu,
  • pivoňka - představuje symbol lásky a bohatství, rovněž je to symbol štěstí (růžové pivoňky), pokud nejste přívržencem pivoňky, vyzkoušejte voňavý jasmín.

 

biele chryzantémy žltá ruža

 

Znáte populární peněžní strom? Peněžní strom je oblíbená Feng Shui dekorace, např. i ze skla, která slouží k přilákání bohatství a hojnosti.

 

Obývák s Feng Shui energií


Pokud chcete dodržovat podstatu a principy Feng Shui, zařaďte zeleň i do obývacího prostoru. Které květiny jsou ideální pro Feng Shui obývací pokoj?

Obývák je obvykle nejprostornější pokoj v domácnosti. Palmy, kapradiny, fíkus, monstera, fíkovník, tradiční tchýniny jazyky nebo populární dracena perfektně v prostorném interiéru vyniknou. Palmy a kapradiny pomáhají čistit ovzduší. Fíkovník kaučukový a fikus se starají o vaše zdraví a podporují životní sílu. Tchýniny jazyky jsou sice ostré, ale Feng Shui jim udělil výjimku kvůli jejich důležité ochranné funkci, kterou jsou obdarovány.

 

moderná obývačka obývačka

 

Místo byste měli najít i pro bambus. Feng Shui do obýváku doporučuje i pomerančovník, který do domácnosti přiláká hojnost nebo oblíbený nenáročný bonsai, který symbolizuje štěstí. Doporučené Feng Shui hrnkové květiny umístěte na moderní nástěnné police na květiny, které vám ve společenské místnosti šetří prostor.

 

kvety kvety

 

Obecně platí, že kterékoliv zdravé pokojové květiny s kulatými listy Feng Shui vítá. Přizpůsobte Feng Shui vlastnímu vkusu. Pokud má Feng Shui fungovat správně a vytvářet harmonický interiér, je důležité, aby se vám pokojové květiny, které staročínské umění doporučuje i líbily. Nezapomínejte se o vaše barevné "skvosty" dobře starat. Dodržujte podmínky, které potřebují ke zdravému růstu a ony se vám odvděčí pestrým a harmonickým bydlením.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku