Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Námořnický styl bydlení

Námořnický styl bydlení

Andrea Longauerova V úterý 29. 03. 2022 Styly bydlení

Pěkných slunečných dní si v našich končinách moc neužijeme. Někdy je zima nekonečná a po teplých paprscích slunce a odpočinku na pláži toužíme stále více. S námořnickým stylem bydlení přenesete hřejivou dovolenkovou atmosféru i pod svoji střechu. Prozradíme vám, jaké možnosti vám tento styl bydlení nabízí.

 

Nadčasová modrá a bílá

Interiérový design námořnického stylu z ostatních stylů využívá nejjasnějších barev a díky doplňkům působí nejpestřeji. Charakterizuje jej kombinace modré a bílé. Modrá barva ve všech odstínech připomíná moře a uklidňuje. Bílá symbolizuje čistotu, prosvětluje a opticky zvětšuje prostor a výraznou modrou tak přirozeně zjemňuje. Tuto nadčasovou barevnou kombinaci rovněž dobře využijete v malých i prostorných místnostech. Spojte ji s barvou plážového písku a kamínků a vytvořte si tu pravou atmosféru mořského pobřeží. Sluníčkovou žlutou si šetřete mě doplňky.

 

 

 

Námořnická modrá a bílá se nejčastěji pojí s červenou a zelenou, ale to neznamená, že máte na ostatní barvy úplně zanevřít. Mnohé dámy upřednostní doplňky v metalických barvách a doma si vytvoří prostředí luxusní výletní lodi. Pastelové barvy jsou něžné a působí romanticky. Modrá opravdu nemusí být všude.

 

 

 

Načerpejte sílu a odpočiňte si

Námořnický styl bydlení využijte v místnostech, které vás mají dobít energií. V ložnici při ní dobře zrelaxujete, v obývacím pokoji si příjemně odpočinete, na terase si vychutnáte okouzlující západ slunce. Nemusí vypadat jako ze krabičky. Právě naopak. Drobné chybičky krásy jsou v tomto případě výhodou. Působí originálně. Nábytek není opotřebovaný. To jen sluneční paprsky a mořský vánek na něm zanechaly svoji stopu. Popraskaný lak a výrazná patina jsou módním doplňkem. Přesně tak to má vypadat.

 

 

 

Na terase jako na pláži

Proplétaný ratanový nábytek najde uplatnění zejména na terase. Nemusí to být jen stůl a židle. V závěsném houpacím křesle, houpací síti, či plážovém lehátku se na písečné pláže v myšlenkách přenesete nejrychleji. Připravte si chutný letní drink, zavřete oči a sněte.

 

 

 

Světlo ve dne i v noci

V bytě se snažte využít všech slunečních paprsků, které den nabízí. Večer se bez umělého osvětlení neobejdete. Hlavní osvětlení vyberte silnější a chladnější. Doplňkové světlo v podobě bodového osvětlení nebo lampy vsaďte na teplejší a měkčí světlo, abyste to hlavní zjemnili. Které světlo kdy zasvítíte je jen na vás. Někdy ho potřebujeme víc, jindy méně.

 

  

 

Na dřevěnou podlahu v barvě písku položte pruhovaný modrobílý kobereček s třásněmi. Stěny vymalujte vybledle působící malovkou se zrnitou texturou. Když jste zastáncem elegantnějšího stylu, povrch stěn nechte hladký a namalujte jej na bílo. Na největší stěnu nalepte například tapetu s motivem moře a pláže. Romantický západ slunce, mořský příliv nebo tropický ráj. Přizpůsobte ji svým představám o dovolené a další výběr doplňků vám půjde pěkně od ruky.

 

Námořnický styl ve světě doplňků

S doplňky z přírodních materiálů se u moře setkáváme nejčastěji. Dřevo, len, jutu, rybářskou síť a bavlnu spojte s kovem a sklem, i když vám mnozí řeknou, že k námořnickému stylu nepatří. Moderní bydlení si je doslova ptá. Spojte je s bytovými doplňky v teplejších pastelových barvách a pokoj bude působit tepleji a útulněji, ale zachová si mořskou vzdušnost a volnost.

 

 

Zdroj: idealhome.co.uk

V obývacím pokoji umístěte pohodlnou modrobílou pruhovanou pohovku nebo křeslo. Bílá sedací souprava, která touží jen po tom, abyste se na ni po příchodu z práce svalili je také fajn. Zpestřete ji polštářky s motivem kotvy, majáku, plachetnice či mořských živočichů. Vyberte si řadu polštářků, která se bude příjemně doplňovat. Měkká deka má ke správné atmosféře také co říci. Večer se do deky určitě rádi zabalíte.

Bytové doplňky inspirované mořským světem vám pomohou vytvořit opravdu pěkné bydlení. Fotorámečky, mušle, hvězdice, korály, kameny, kotvy, láhve naplněné pískem, majáky, makety staré lodi v námořnickém stylu bydlení nesmí chybět. Přineste si je z dovolené, jako suvenýr nebo si je vyrobte sami.

 

 

 

Šnorchlovat a pozorovat rybičky na dně moře doma nebudete, ale nic vám nebrání vytvořit si vlastní podmořský svět. Akvárium nemusí být velké. Zelené řasy, barevné rybičky, mušle, kamínky a ostatní doplňky do akvária naaranžujte tak, jak se vám líbí. Osvětlení je třešničkou na dortu, které obyvatele akvária pěkně zvýrazní. Pohled do akvária uklidňuje. Proč si ho nedopřát?

 

Doplňky, které v žádném jiném stylu nevyužijete

Starý lodní kufr, pirátská truhla a správně zakomponovaný starý dřevěný lodní stožár s pozůstatky lodní plachty a lany jsou doplňky pro odvážné. Do prostředí je třeba je zakomponovat s citem. Spojení s vintage stylem je v tomto případě více než vítané. Pomůže vám vytvořit pěkné bydlení v zajímavých kombinacích. Oba tyto styly si zakládají na maličkostech, ale nemusíte to s nimi přehánět.

 

 

 

Květy patří do každé domácnosti. Laděné do námořnického stylu také. Třtina, lekníny, palmy, citrusy, ale i obyčejné stálezelené pokojové rostliny tento styl zpestří. I na dovolené si toužíte odpočinout ve stínu zelených stromů. Hřejivé sluneční paprsky, jemný teplý vánek, slaná mořská voda a zelené stromy vytvoří tu pravou dovolenkovou atmosféru.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku