Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Nadčasová modrá barva v interiéru

Nadčasová modrá barva v interiéru

Andrea Longauerova V pondělí 21. 06. 2021 Tipy a inspirace

Modrá barva se v našich interiérech nevyskytuje velmi často. V minulosti jsme se s ní nejvíce setkávali na kuchyňských linkách. Lesklou červenou, žlutou nebo modrou měl v kuchyni snad každý. Dnes modrá nabízí mnohem pestřejší možnosti. Její bohatá škála odstínů se s ostatními barvami kombinuje nejlépe. Představíme vám pár kombinací, ve kterých se s modrou setkáváme nejčastěji. 

 

 

Modrá v interiéru na několik způsobů

Modrá působí chladně, ale když zvolíte správný odstín a bytové doplňky, získáte z modré přesně to, co potřebujete. Klid, svěžest, harmonii. Můžete při ní nerušeně pracovat, protože podporuje soustředění, ale i relaxovat, protože zklidňuje. Využijte sílu dřeva. Pomůže vám vytvořit příjemný kontrast a bydlení zútulní. Spojení modré a její odstínů s ostatními barvami může být různé. Modrá se s ostatními barvami kombinuje snad nejlépe

 

 

Královsky modrá tajemná elegance

Využijte královskou modrou a vytvořte si elegantní bydlení. Nebude působit pochmurně ani tmavě. Zvýrazněte jí jen jednu stěnu a postavte k ní světle šedou pohodlnou sedačku. Stejnou barvou natřete i ostatní stěny. Nechte modrou královsky zazářit. Využijte bytové doplňky zlaté, měděné a bronzové barvy, abyste obývák příjemně zútulnili a dodaly mu originální ráz. Když si na královsky modrou stěnu netroufáte, orientujte ji na doplňky. Ze sedací soupravy a závěsů proveďte královsky modrý dominantní prvek a vytvořte si stylový obývák s nádechem tajemna.

 

 

 

NÁŠ TIP: tmavší pokoj vám pomohou zútulnit a rozzářit i svícny a svíčky

 

Nesmrtelná modrošedá kombinace

Modrou často spojujeme s šedou a je zcela jedno, který odstín šedé to bude. S modrou vždy vypadá dobře. Někdy stačí opravdu málo. Velká modrá designová váza, obraz na stěnu, či modré polštářky. Atmosféru dotvářejí detaily a detaily vám pomohou odlišit váš pokoj od všech ostatních.

 

 

 

Spojení přírodních prvků a jejich barev

Čistou a na pohled příjemnou kombinací je modrá s dřevem. Spojení dvou přírodních materiálů je čisté a má osobité kouzlo. Dřevěný obklad z podlahy "vytáhněte" na jednu stěnu. Pokoj se opticky prodlouží a vyvolá pocit nekonečna. Třešničkou na dortu může být umístění velké zelené pokojové rostliny do kouta místnosti. Vytvoříte netradiční spojení barev, se kterými se v přírodě setkáváme nejčastěji. Pěkně při ní vyniknou bytové doplňky z přírodních materiálů, zejména hrubé tkané prostírání, tkané koberce a ovčí kožešiny. Proto je modrá často součástí venkovského stylu bydlení.

 

 

 

Slunce, voda, vzduch

Svěžest dovolenkového rána u moře získáte spojením světlemodré s bílou. Tato kombinace je určena těm, kteří milují slunce a spoustu přirozeného světla. Je to jedna z nejromantičtějších kombinací, se kterými se při zařizování domácnosti setkáváme. Mnoho lidí ji pokládá za sterilní, ale zdání klame. Vstupte do modrobílého pokoje prozářeného sluncem a na sterilitu si ani nevzpomenete. Velká kytice květin ve váze atmosféru ještě více umocní. Takto zařízený prostor potřebuje volnost a vzdušnost. Ocení ho zejména lidé, kteří v bydlení upřednostňují minimalismus.

 

 

Modrá a žlutá není pro každého

Kombinace modré a žluté je hravá a svěží. Žlutá patří mezi kontroverznější barvy. Lidé ji milují a dávají ji všude nebo ji raději zcela vytěsní. Žlutou do bydlení zakomponujte jen tehdy, když patříte do první skupiny lidí. Jinak by vám mohla začít velmi rychle překážet. Když se pro tuto kombinaci rozhodnete, se žlutou to nepřehánějte. Zvolte si doplněk, kterému dá žlutá neopakovatelný výraz a po vstupu do místnosti hned každému padne do oka.

 

 

Pěkné bydlení v kombinaci s azurovou

Barva připomínající průzračný mořský záliv se momentálně těší velké popularitě. Nejlépe si rozumí s šedou barvou v interiéru ve všech jejích odstínech. Azurová barva je dost výrazná. Když se rozhodnete prostor oživit tapetou, na doplňky stejné barvy raději zapomeňte. Působilo by to rušivě a tapeta by nepřinesla kýžený efekt. Šedá sedací souprava a dřevěné doplňky vám pomohou vytvořit dokonalý celek. Zalíbila se vám tyrkysová sedací souprava? Žádný problém. Udělejte z ní základní prvek celého pokoje a vše ostatní její podřiďte. Využijte sílu kamene, betonu či cihly a nechte ji zazářit přesně tak, jak si zaslouží.

 

NÁŠ TIP: díky obrazům s motivem moře a pláže se budete jako na dovolené cítit každý den

 

Kombinace různých odstínů modré

Nejde o to, abyste do zařízení zapojily všechny odstíny modré, na které si vzpomenete. Propojte maximálně tři odstíny a pokuste se vytvořit harmonický celek. Pohrajte si s doplňky a spojte je tón v tónu. Bude to náročnější a při zařizování strávíte více času, ale za odměnu získáte zajímavé bydlení, které bude působit příjemně a svěže.

 

Kde se vám s modrou bude dařit nejlépe?

  • Modrá se zelenou osvěží každý dětský pokojíček. Modrá při učení a dětských hrách zlepšuje koncentraci, zelená uklidňuje.
  • Zlepšuje spánek.
  • Pokud toužíte ubrat na váze, vymalujte kuchyni! Modrá prý snižuje chuť k jídlu.
  • V kanceláři působí decentně a zlepšuje schopnost soustředění a komunikace.

 

 

 

Modrá je v zařizování pěkného bydlení plná překvapení. Zmínili jsme kombinace s kterými se v interiérovém designu setkáváme nejčastěji. Buďte originální a vytvořte si svou vlastní kombinaci! Fantazii se meze nekladou. Modrá barva v interiérovém světě nabízí nespočet možností. 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku