Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Trendy šedá barva v interiéru

Trendy šedá barva v interiéru

Lucia Plasa V pondělí 24. 05. 2021 Tipy a inspirace

Výběr barvy při zařizování nového bydlení bývá mnohdy těžký oříšek, avšak existuje několik neutrálních barev, které dokonale zapadnou do každého stylu bydlení.

Je neutrální, univerzální a nadčasová. Designéři, industriální i skandinávský styl ji milují a moderní bydlení by bez ní bylo fádní a nudné. Šedá barva v interiéru je každým rokem stále více žádoucí, dokonce v roce 2021 je označována jako barva designu. Šedá představuje nadčasový trend, který se těší velké popularitě po celém světě. Představujeme vám trendy šedou v moderním bydlení.

 

sivá farba v obývačke

 

Šedá barva v interiéru

Šedou si spojujeme se smutkem, špatnou náladou a pochmurnou šedou oblohou, avšak v interiéru se šedá barva zpráva zcela opačně. Šedá v interiéru představuje výběr zlaté střední cesty mezi "ostrou" bílou a "těžkou" černou barvou. V barevném spektru je šedá neutrální barva, která se perfektně kombinuje s každou barvou

 

sivá spálňa v škandinávskom štýle

 

Šedá a pastelové barvy nebo šedá a zemité barvy? Šedé se meze nekladou! Šedá barva je vítaná v každé podobě a také v každém stylu bydlení. Je to dokonalá kulisa pro moderní bydlení plné elegance, čistoty a hladkých linií. Vytvořte moderní interiér v "50 odstínů šedi".

 

Atraktivní barevné kombinace do obýváku


Univerzálnost a efektivita jsou pro stylové bydlení klíčovými. Moderní interiér vyžaduje moderně zařízené bydlení s esteticky dokonale propracovaným designem.

Obývák často představuje dominantu celého interiéru. Místo, kde trávíte s rodinou a přáteli nespočet hodin vyprávěním, relaxací a zábavou. Prostorný moderní obývák je nabitý minimalismem. Světlešedé stěny rozjasní a opticky zvětší celý prostor. Efektivní využití různých odstínů šedé poskytuje moderní interiér s dramatickým vzhledem.

 

sivá farba v interiéri modernej obývačky v kombinácii s bielou farbou  sivá pohovka s tyrkysovými vankúšmi

 

Jste fanouškem severských stylů bydlení? Synonymum k šedé je populární skandinávský styl. Pokud zvolíte severský styl bydlení, barevné kombinace v obýváku by měly být zemité a neutrální. Skandinávský styl totiž nezná extravaganci a křiklavé barvy. Pokud toužíte vytvořit severský obývák zvolte šedou pohovku se žlutými, modrými nebo klasickými bílými polštáři, světlý koberec, případně hřejivou bílou kožešinu. Nezapomínejte na svíčky, přírodní prvky, moderní krb a doplňky v šedých odstínech.

 

škandinávsky štýl bývania

 

Šedá je pro každý obývák jako magnet. Můžete ji použít ve formě šedých doplňků, rafinované šedé betonové zdi nebo v nápaditých šedých detailech na nábytku. Zvolené barevné kombinace do obývacího pokoje by ve finálním výsledku měly tvořit jeden harmonický celek. V obýváku dejte prostor šedé a její různým podobám a následně doplňte moderní interiér obývacího pokoje s kontrastními barvami. Ranou na jistotu je kombinace se žlutou, tyrkysovou, korálovou, béžovou nebo i tradiční bílou barvou.

 

sivá moderná obývačka

 

 

Elegantní šedo-bílá kuchyň

I šedá barva umí být jemná a zahřát u srdce. Světlý tón šedé je nenápadný, ale za to velmi příjemný. Šedá s bílou tvoří dokonalý pár. Šedá barva bílou tlumí a bílá naopak šedou zvýrazňuje. Dohromady tvoří dokonalou souhru.

 

sivá zlatá modrá moderná kuchyňa

 

Vyzkoušejte něžný provensálský styl přenesen na kuchyňský nábytek smíchaný s šedým až antracitovým obkladem nad linkou. Celá kuchyň se promění na moderní království, které si zamiluje každá hospodyňka.

 

sivá provensálska kuchyňa

 

Šik ložnice v odstínu šedé

Královna barev - šedá má eso v rukávu i pro něžné romantické duše. Co řeknete na příjemnou korálovou barvu v ložnici? Vynikající spolupráce šedé a korálové vytvoří magické, harmonické místo stvořené na regeneraci a odpočinek po těžkém pracovním dni. Přidejte do interiéru dřevo, zelené pokojové rostliny, zlaté a mosazné doplňky a ložnice snů je na světě.

 

Obraz kaviareň v Krakove Plagát nežné kvety v hmle

 

Moderní koupelna v šedé

Šedá barva je všestranná a dokonale zapadne i do konceptu moderní koupelny. Nesmrtelná kombinace pro trendy koupelny je jednoznačně šedá barva v kombinaci se dřevem. Šedá přidává na hodnotě a dřevěný obklad vytváří sofistikovaný vzhled s jistou dávkou luxusu.

 

bielo sivá kúpelňa elegantná sivá kúpelňa

 

Naše rada: Šedou nedoporučujeme zařadit do dětského pokoje. Šedá je tlumená až uklidňující barva a dětský pokoj vyžaduje prostor nabitý energií a kreativitou. Šedou v dětském pokoji akceptujeme pouze jako doplňující barvu, v podobě dekorací nebo šedého nábytku.

 

Univerzální kombinace barev s šedou

V životě je potřebná rovnováha. Rovnováha by měla platit v přírodě, ale i v interiéru. Při tvoření domova snů je důležité mít na paměti, že všeho moc škodí. Je důležité předem promyslet kombinace barev, které v interiéru chcete použít. Obecně platí, že v místnosti musí panovat rovnováha mezi teplými a studenými barvami. "Rozbijte" tlumenou šedou zářivými kontrasty žluté, oranžové nebo tajemné smaragdové barvy.

 

sivá spálňa s plagátom čiernobielej ženy

 

Trendy kontrasty s šedou

Šedou řadíme k neutrálním, tlumeným, zemitým barvám, takže splňuje všechny atributy pro vytvoření atraktivního bydlení s lákavým moderním interiérem.

Šedá barva perfektně ladí k:

  • příjemně zelené až smaragdové,
  • barvě oceánu - modré,
  • výrazně žluté,
  • romantické korálové,
  • hravé růžové,
  • nadčasové bílé,
  • uklidňující béžové až hnědé barvě.

 

obývačka v antracitovom odtieni

 

Šedé se nemusíte bát. Má obrovský potenciál, proto dlouhodobě kraluje v žebříčku oblíbených barev pro interiér. Co řeknete, oslovila vás trendy šedá v interiéru? Vyzkoušíte její rafinovat a efektivitu i ve vašem novém bydlení?Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku