Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Skandinávský styl bydlení

Skandinávský styl bydlení

Andrea Longauerova V pátek 16. 10. 2020 Styly bydlení

Přeneste do svého bydlení jemnou eleganci a čistotu Skandinávie. Vytvořte si jednoduché a funkční bydlení plné světla, ve kterém se budete cítit dobře. Prozradíme vám prvky, které v skandinávském stylu bydlení nesmí chybět, ale jejich výběr a kombinaci necháme na vás. Zaměřte se na detaily, ty o vašem vkusu a cítění prozradí nejvíce.

 

Obraz nočná krajina v Nórsku

 

Pryč s okázalostí královských pokojů

Skandinávský styl bydlení se poprvé objevil v 50. letech 20. století na výstavě Triennale di Milano. Odtud se postupně dostal do celého světa a oblíbený je dodnes. Je inspirovaný přírodou a okolní krajinou. Základem je dřevo, kožešina, vlna a kůže. Charakterizuje ho minimalismus a drsná skandinávská země a klima. Obyvatelé severských zemí se snažili využít každý paprsek denního světla ve svůj prospěch. Začali zařizovat vzdušně, jednoduše a útulně. Skandinávský styl je především funkční a praktický. Vše, co do bytu umístíte používáte skoro denně. Nic v něm není jen tak.

 

Ideální řešení pro malé byty

Tento styl je díky svým minimalistickým prvkům velmi oblíbený zejména v menších bytech. Barvy, do kterých je laděn ho opticky zvětší, odlehčí a provzdušní. Skandinávský styl preferuje velká okna a skleněné stěny. Nelze je uplatnit při každé stavbě domu a už vůbec ne bytu. Okna nezakrývejte záclonami, závěsy a žaluziemi. Když si to bez nich neumíte představit, použijte lehký vzdušný materiál.

 

Čím více světla, tím lépe

Jeden lustr na osvětlení v interiéru nestačí. Jednoduchý lustr doplňte zajímavou lampou nebo svícnem a nezapomeňte na svíčky. Mnoho svíček! Skandinávci je milují. Stroze působícímu zařízení dodávají teplo a útulnost.

 

Čisté, jednoduché a pěkné

Stěny pokojů natřete bílou nebo odstíny šedé a hnědé. Nebojte se zapojit i černou! Pokud netúžte po černé zdi, zkuste černobílý obraz. Dodá strohému skandinávskému bydlení kontrast, ale pokoj tím nerozhází. Při výběru barev se držte hesla hlavně nenápadně. 

 

Obraz čiernobiela pop art abstrakcia

 

Jak uplatnit skandinávský styl v obýváku

Skandinávský nábytekčisté linie a zaoblené hrany, které mu dodávají určitou jemnost. Skandinávský obývák preferuje dřevo v přírodní barvě nebo natřené na bílo. Sedačka je většinou v odstínech šedé, ale modrou, bílou a krémovou nic nezkazíte. Barvy celé místnosti dodávají doplňky. Na sedačku položte polštáře a přehoďte deku. Na dřevěnou podlahu dejte koberce a kožešiny. Nezakrývejte ji celou. Koberečky a kožešiny jsou dekorací, která vám skandinávské bydlení pomůže zútulnit. Vlněné a mohérové deky v zimních měsících příjemně zahřejí a obývák či ložnici nenápadně oživí.

 

Obraz jazero pod kopcami

 

Barevné doplňky ano, ale ne mnoho

Při doplňcích v skandinávském stylu vsaďte na pastelové barvy. Odstíny zelené a starorůžové nic nepokazí. Když toužíte po něčem barevnější, vyzkoušejte hořčičnou žlutou. Na doplňcích je nejlepší to, že je můžete střídat. Ne každý den. Přizpůsobte je ročním obdobím. V skandinávském stylu jich není mnoho. Nebude to tak náročné. Držte se pravidla 2 - 3 barvy a dost. Bydlení si zbytečně nekomplikujte. Nechte ho dýchat. Nebojte se geometrických vzorů a abstraktních prvků. Obraz na stěně zvýrazní zařízení místnosti a zařízení místnosti dovolí obrazu vyniknout.

 

Obraz strom života

 

Sladké sny v ložnici se skandinávským nádechem

Do ložnice umístěte vestavěnou skříň od podlahy až po strop. Získáte úložný prostor a dokonale splníte požadavek na funkčnost skandinávského stylu. Pokoj pomůže zvětšit dobře umístěné zrcadlo. Ložnici opticky zvětší a prosvětlí. Rám postele je v tomto stylu jednoduchý dřevěný nebo kovový. Rámu postele přizpůsobte i ostatní zařízení ložnice. I zde se vyhrajte s doplňky. Lucerny a svíčky k skandinávskému stylu patří a ložnici dodají romantický nádech. Ložnici, oázu klidu vám pomůže dotvořit pletená deka a přehoz a barevné polštářky.

 

Skandinávský styl a jeho uplatnění v kuchyni

Bílá a šedá v kombinaci se dřevem je moderní stále. Kontrast bílá a černá v kuchyni vynikne nejvíce. Velký lustr a bodová světla její přinesou dostatek světla. Chladně působit nebude. Čalouněné židle na dřevěných nožkách jsou pěkné a funkční zároveň. Skandinávci vědí co dělají! I zde vede pohodlnost a funkčnost. Stůl je bílý, židle černé. Spodní část kuchyňské linky je bílá, vrchní část je černá. Bílá kuchyně a černý lustr s doplňky. Kombinací je mnoho!

Skandinávský styl je díky své jednoduchosti variabilní, nadčasový a neopakovatelný. Vytvořte si originální bydlení, které nikde jinde neuvidíte.

 

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku