Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Andrea Longauerova V pátek 20. 08. 2021 Styly bydlení

Skandinávský styl nás svou jednoduchostí a uvolněností láká stále víc. Pomaličku proniká i do dětských pokojů. Police přeplněné hračkami, které děti okouzlí jen na chvíli nás přestávají bavit. V přeplněných pokojích je stále nepořádek a chybí jim volnost. Základním znakem skandinávského stylu je minimalismus. Pojďme se spolu podívat, jestli se dokáže uplatnit i v dětských pokojích.

 

 

Jeden pokoj, mnoho rozdílných činností

Dětský pokoj je místem, kde vaše děti v prvních letech objevují a překonávají různé překážky a vlastní limity, rozvíjejí se. S přibývajícím věkem přicházejí školní povinnosti, ale stále by měl v pokoji zůstat i prostor na hraní. Nelze zapomenout, že děti se v dětském pokoji musí i dobře vyspat. Propojit tyto rozdílné atributy může být dost náročné, ale ve skandinávském stylu nic nesplnitelné. Barvy a zařízení, které zvolíte, dokáží podpořit kreativitu a tvůrčí energii, ale i uklidnit, když je to potřeba.

 

 

Jak na dětský pokoj ve skandinávském stylu


Skandinávcům chybí denní světlo, proto se ho snaží využít na maximum. Velká okna, bílé stěny a jednoduchý nábytek prostor pomohou opticky zvětšit a přinesou mu svěžest a vzdušnost, po které Skandinávci během nekončící se tmy tak touží.

Dětský pokoj zařiďte nejjednodušeji, jak se dá. Dřevěný sektorový nábytek do dětského pokoje oblých tvarů, dětská postel, psací stůl, koberec na hraní a několik úložných boxů na hračky. Na první pohled to bude působit stroze a nudně, ale nenechte se odradit.

 

 

Pomocí vhodně zvolených doplňků vytvoříte jedinečný a útulný dětský pokoj, ve kterém se budou vaše děti cítit dobře. Při výběru doplňků vsaďte na nadčasovost a kvalitu. Výhodou skandinávské jednoduchosti je i to, že doplňky můžete kdykoliv vyměnit. Dětský pokoj bude růst spolu s vaším dítětem. Sektorový nábytek o skříňku dvě kdykoliv doplníte a při několika obyvatelích pokoje vám pomůže rozdělit ji na více částí. Aby každé dítě mělo svůj koutek a své soukromí.

 

 

Nábytek se v skandinávském stylu drží čistých tvarů a rovných linií v neutrálních barvách. Vytvořte praktický a jednoduše zařízený dětský pokoj, který snadno přizpůsobíte změnám. Děti rostou a jejich nároky se mění, ale to neznamená, že musíte každé dva roky vyměnit zařízení dětského pokoje úplně. Jeho snadná údržba vás připraví o kopec dětského křiku a zbytečných hádek.

 

Kombinace jemných odstínů

Oblíbenou barvou tohoto stylu je bílá, ale nemusíte se zaměřit pouze na ni. Zkombinujte ji s béžovou, světle hnědou a světle šedou. Minimální změna odstínu pokoj příjemně zútulní a na světlosti její neubere. Chlapecký dětský pokoj může být bílý s modrými pastelovými pruhy. Dívčí s růžovými. Když hledáte něco méně nápadné a neutrálnější, zmíněnou béžovou, světle hnědou a světle šedou nic nezkazíte. Pokoj vám na chlapeckou a dívčí část pomohou rozdělit i plakáty do dětského pokoje. Pastelové barvy do dětského pokoje přinesou něžnost. Doplňky mohou mít i výraznější barvy, ale netřeba to s nimi přehánět, abyste jimi nakonec nepokazili celkový dojem. Nebojte se využít ani kombinaci bílé a černé. Je to dost výrazný kontrast, ale miminka ho prý vnímají nejlépe. I proto se hodně skandinávských hraček vyrábí právě v této barevné kombinaci.

 

 

 

Když světlo, tak všude!

Velké kusy nábytku nechte v jiném pokoji. Moderní dětský pokoj je nepotřebuje. Zbytečně jej nezaplňujte. Nechte v něm jen to, bez čeho se děti v dětském pokoji neobejdou. Nezapomínejte na to, že důležitý je dostatečný přísun světla. Když to denní nedokáže, musíte si pomoci s umělým světlem. Nespoléhejte se pouze na sílu centrálního osvětlení. Čím více druhů osvětlení různé intenzity a tepla, tím lépe. Stolní lampa je důležitá při psaní úkolů. S noční lampou lépe uvidíte při večerním čtení. LED pásy a světelné řetězy přinesou trochu netradičního světla a pokoj příjemně oživí. Pokud si nevíte poradit s osvětlením v dětském pokoji, přečtěte si následující článek: Jak osvětlit dětský pokoj.

 

Pár hraček jako dekorace

Nikdo nemusí vědět, kolik má vaše dítě hraček. Na obdiv je nevystavujte všechny. Pár kusů v poličkách úplně vystačí. Uložte do nich ty, se kterými se dítě nehraje často. Využijte je jen jako dekoraci. Bez hraček to v dětském pokoji nejde, ale vše s mírou. Ostatní dejte do úložných boxů. Boxy se zvířátky a různými geometrickými tvary v dětském pokoji nebudou překážet. Dodají mu nový, trochu netradiční rozměr. Když vás barevné boxy nepřesvědčily, poohlédněte se po ratanových, ale počítejte s tím, že jejich údržba je mnohem náročnější.

 

 

Minimalismus propojený s přírodou

V dětském pokoji by měly převládat kvalitní přírodní textilie, jako len, vlna a bavlna. Pohrajte si s jejich strukturami. V různé struktuře vyzní každá barva úplně jinak. Jinak bude působit světle modrá vlněná deka a světle modré prostírání na postel z bavlny. Jsou to detaily, které si všimnete, až když je spojíte. Polštářky na posteli mohou mít různé tvary a velikosti.

 

 

Skandinávského stylu se ve spojení s dětským pokojem nemusíte bát. Přináší různé možnosti a je jen na vás, jak je využijete. Prostor, který svým dětem vytvoříte je nikdy nepřestane bavit. I malá přeměna dokáže hodně změnit.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku