Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Praktické tipy jak opticky zvětšit a otevřít interiér

Praktické tipy jak opticky zvětšit a otevřít interiér

Lucia Plasa V pátek 20. 05. 2022 Tipy a inspirace

Malé pokoje, spousta nábytku, oblečení a jiných „drobností“? Jak zařídit interiér tak, abyste se cítili i v malém bytě útulně a prostorně? Připravili jsme si pro vás pár skvělých tipů, jak opticky zvětšit interiér. Rozzařte malý interiér a předělejte ho pomocí jednoduchých a chytrých triků na vaše vytoužené bydlení snů.

Zbavte se zbytečností a drobných dekorací

Vsaďte na jednoduchý design. I malý byt může působit velkolepě, vzdušně a prostorně. Avšak pro maximalizování prostoru, budete muset minimalizovat počet kusů nábytku a zbavit se zbytečných dekorací. Čím více nábytku, vzorů, dekorací a neprodyšných materiálů, tím více se budete v malém prostoru cítit stísněně, jako v kleci. Zařiďte si byt v minimalistickém duchu.

 

moderná obývačka spojená s kuchyňou

 

Pracovní deska v kuchyni by měla zívat prázdnotou. Myslete kreativně! Využijte prostor mezi skříňkami a pracovní deskou. Znáte magnetický držák nebo magnetické háčky? Oba poslouží jako organizéry k uspořádání nožů a jiného kuchyňského "nářadí". Spotřebiče, hrnce a pánve skryjte například do kuchyňských skříněk.

 

minimalistická kuchyňa s jedálenským kútom minimalistická kuchyňa s jedálenským kútom

 

Nemusíte se hned vzdávat všeho, co je vašemu srdci blízké. Máte rádi umění? Pompézní obraz dokonale vynikne i v malém bytě. Do malého interiéru zapadne jeden větší obraz, který je předurčen k zavěšení ve vodorovné poloze. Pro lepší efekt doporučujeme obraz v příjemných světlých barvách.

sivo-zelená spálňa s obrazom lucerničky

 

Jak opticky zvětšit interiér pomocí barev?

Přidejte bílou! Bílá barva na zeď je sázkou na jistotu. Bílá místnost rozzáří a "otevře". Je to nadčasová barva na zeď, která byla, je a vždy bude na předních místech v moderních interiérech. Těm, kterým bílá barva připomíná sterilní nemocniční prostředí, nabízíme následující řešení. Pro efekt vzdušného a otevřeného prostoru můžete stěny vymalovat také béžovou, bleděmodrou, světle šedou, světle zelenou nebo krémovou barvou.

 

béžová minimalistická kuchyňa spojená s obývačkou moderná minimalistická obývačka

 

I když jsou tmavé barvy jako černá, grafitová nebo tmavě zelená v moderním interiéru v kurzu, vyhýbejte se kontrastům a tmavým barvám! Světlé barvy odrážejí intenzitu propuštěného přirozeného světla, proto je pro optické zvětšení interiéru důležité interiér sladit ve světlých jemných tónech.

 

biela minimalistický malý byt

 

Zrcadlo na zeď v hlavní roli

Zrcadla tvoří nedílnou součást menších bytů. Jsou to mistři iluzí a optických klamů. Dokážou prostor opticky zvětšit, rozjasnit a zdvojnásobit. Nejideálnější jsou velká vertikální zrcadla bez rámu. Umístěte zrcadlo na zeď vedle okna! Díky tomu docílíte optimálního prosvětlení místnosti.

 

veľké okrúhle zrkadlo v predsieni veľké okrúhle zrkadlo v bielej mramorovej kúpeľni

 

Rafinované osvětlení pro otevření prostoru

Pohrajte si s osvětlením, a nejen s tím umělým. Klíč jak opticky zvětšit interiér představuje dostatečný příliv přirozeného světla. Pro zvýšení intenzity přirozeného světla využijte zrcadlo zavěšené na stěnu a okna bez závěsů. Pokud zavěsíte osvětlení vertikálně, zdůrazníte vertikální prostor v místnosti a podtrhnete tak pocit otevřeného prostoru.

 

ako opticky zväčšiť priestor - malá obývačka prepojená so spálňou moderná biela obývačka

 

Bydlíte v prvním patře a chcete si udržet soukromí pod zámkem? V tom případě použijte lehké látkové rolety známé také jako rolety den a noc nebo závěsy z lehkého prodyšného materiálu, například z lnu. Závěsy zavěste rovnou ze stropu. Strop bude působit výše a místnost to opticky prodlouží.

 

Futon, novinka pro menší interiér

Zařizování malého bytu je často těžký oříšek. Jaký nábytek koupit, aby v prostoru vynikl, ale zároveň se i do něj vešel? Do interiéru skoupeného na prostor, vybírejte lehký nábytek ve světlejších barvách s "odkrytým" nohama. Odkryté nohy na nábytku přidávají místnosti vizuální výšku. Skvělým řešením pro "stísněný" interiér představuje stůl se skleněnou deskou, multifunkční, skládací či rozkládací nábytek. Pokud je to možné, netlačte nábytek přímo na zeď, ale nechte mezi nábytkem a stěnou mezeru.

 

minimalistická obývačka moderná minimalistická kuchyňa prepojená s obývačkou

 

Slyšeli jste o futonu? O futonové posteli nebo futonovém sezení do obývacího pokoje? Futon pochází z Japonska. Je to skládací matrace z přírodního materiálu, kterou v noci rozložíte a spíte na ní a přes den ji složíte nebo použijete jako futonové sezení. V našich končinách ještě futon není tak populární, ale jeho vyhlídky do budoucna jsou více než příznivé. Futonove sezení je praktické, originální a moderní sezení ideální pro menší interiéry. V obchodech je dostupný speciální rozkládací dřevěný rám, na který si futon rozložíte. Jednou z mnoha výhod futonu je i možnost použít jej bez rámu a položit jej složený jako sezení přímo na zem.

 

futonové sedenie v obývačka s použitím dreveného skladacieho rámu

 

Nenechte se odradit od koupi menšího bytu. Díky trikům, které jsme vám v článku nabídli, dokážete opticky zvětšit jakýkoli interiér lakomý na metry čtvereční na překrásné království. Útulné, prostorné bydlení, ve kterém naleznete klid a pozitivní vibrace.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku