Pospěšte si!🎅🎄Objednávky do 17.12. půlnoci garantujeme DORUČENÍ DO VÁNOC • Platí při výběru produktů SKLADEM.✨
Kouzelný svět zrcadel v moderním interiéru

Kouzelný svět zrcadel v moderním interiéru

Lucia Plasa Ve středu 23. 06. 2021 Tipy a inspirace

Zrcadlo, tajná zbraň interiérového designu. Interiér bez designových doplňků a pokojových dekorací je jen prázdné bezduché místo. Pokud si myslíte, že zrcadlo slouží jen na každodenní líčení a úpravy zevnějšku, mýlíte se. Zrcadlo velké, malé, s rámem nebo bez rámu v interiéru disponuje obrovskou mocí. I malé kulaté zrcátko vytvoří optický klam, který dokonale splete naše smysly. Zrcadlo v prostoru čaruje, vytváří iluze a je jen na vás jak s jeho mocí naložíte. Inspirujte se spolu s námi a ponořte se do kouzelného světa zrcátek.

 

veľké okrúhle zrkadlo v obývačke

 

Pozitivní vlastnosti zrcadla:

 • zdvojnásobí prostor - zrcadlo, nejen na zdi, opticky zvětší místnost,
 • zvýrazní prostor a přidá mu originální dramatický vzhled,
 • prosvětlí místnost - zrcadlo je schopno využít jakékoliv denní světlo, i když je ven pochmurné a sychravé počasí,
 • je to designérský skvost, který interiérovému stylu dodá potřebnou dávku elegance, luxusu a pompéznosti.

 

Náš tip: Pokud chcete prostor prosvětlit, umístěte zrcadlo vedle okna nebo rovnou oproti okna a mějte na paměti, čím větší zrcadlo, tím světlejší interiér vytvoříte.

 

veľké okrúhle zrkadlo v drevenom ráme

 

Bez zrcadla to nejde!

Rafinovaný koupelnový doplněk, který plní několik funkcí najednou. Zrcadlo do koupelny si zaslouží kapitolu jen pro sebe. Umíte si představit koupelnu bez zrcadla? Je to neodmyslitelná součást každého koupelnového ráje.

 

kozmetické zrkadlo

 

Koupelnové zrcadlo se světlem

Menší panelákové koupelny jsou na prostor i intenzitu světla skoupé, proto jsou do koupelny nejideálnější zrcadla s umělým osvětlením. Novinkou pro moderní koupelnu je efektivní zrcadlo bez rámu se zabudovaným led světlem, které dámy ocení při líčení a páni bezpochyby při holení. Při úpravě zevnějšku umí být nápomocné i praktické kosmetické zrcadlo, které nezabere mnoho místa a kosmetické úpravy obličeje jsou díky kosmetickému zrcadlu bezchybné.

 

moderná kúpeľňa s okrúhlym zrkadlom na stene veľké okrúhle zrkadlo na stene v modernej mramorovej kúpeľni

 

Velké obdélníkové zrcadlo s led páskem umístěno na stěnu po šířce, prostor opticky zvětší. Atraktivní řešení pro moderní koupelny představuje i trendy oválné zrcadlo bez rámu. Naopak koupelny zařízené podle skandinávského, eko nebo hygge stylu nedají dopustit na zrcadlo s přírodním dřevěným rámem. Zrcadlo do koupelny prostě patří!

 

veľké obdĺžnikové zrkadlo v kúpeľni obdĺžnikové zrkadlo v kúpeľni

 

Náš tip: 2v1. Praktické řešení pro malé koupelny, kde je každý centimetr vzácný, jsou skříňky nad umyvadlo s již zabudovaným zrcadlem. Skříňka se zrcadlem poslouží jako úložný prostor, který při malém prostoru určitě využijete!

 

Moderní kulaté zrcadlo v obýváku

Obývák je ideální místo, kde se může projevit váš kreativní duch. Je to největší a nejdůležitější místnost v domácnosti, kde trávíte hodně času s přáteli a rodinou. Moderní a svěží interiér v obýváku prahne po designérských skvostech a po trendy dekoracích. Velké kulaté zrcadlo v rámu je jedna z možností jak jednoduchou společenskou místnost přetvořit na šik místo s dostatečnou dávkou elegance a luxusu.

 

dizajnové zrkadlo nad krbom

 

Upřednostňujete spíše nekonvenční a originální interiér? Umístěte velké zrcadlo v nápaditém designu s masivním rámem rovnou nad krb. Obývák je prostor nekonečných možností. Co tak pompézní zrcadlo vyrobené na míru? Zrcadlo na míru je finančně náročnější alternativa, ale "wau efekt", který stylové zrcadlo na míru docílí, je k nezaplacení.

 

moderná obývačka so zrkadlom na mieru svetlá obývačka s originálnym okrúhlym strieborným zrkadlom

 

Náš tip: Zrcadlo na stěnu s vyřezávaným rámem vyrazí každému dech! Je to jedinečná a originální pokojová dekorace, která v prostoru kraluje a zároveň rozzáří celou místnost.

 

Velké stojící zrcadlo

Jak prosvětlit tmavší prostory, jako je předsíň nebo šatník? Jednoduchým praktickým řešením je atraktivní stojící zrcadlo. Zrcadlo v šatníku hraje první housle, proto je důležité, aby bylo umístěno na viditelném místě. Stojící zrcadlo především slouží jako módní poradce při sestavování trendy outfitů do práce nebo do města. Pokud šatník nevlastníte, pořiďte si velké obdélníkové zrcadlo, které můžete přilepit na dveře šatní skříni.

 

veľké stojace zrkadlo v šatníku

 

Kulaté, hranaté, designové?

Při modernizaci interiéru buďte kreativní. Zrcadlo je všestranný doplněk mnoha "tváři". Nebojte se použít i jiné tvary zrcadel, například klasické obdélníkové zrcadlo. Přizpůsobte barvu, tvar i strukturu rámu vašemu stylu bydlení.

 

Romantické kulaté zrcátko

Kulaté zrcadlo na stěnu představuje novodobý trend nejen pro koupelnový svět, ale i pro interiér obývacího pokoje nebo předsíně. Velké kulaté zrcadlo s rámem perfektně zapadne do romantického boho stylu. Své uplatnění si najde i v moderním či elegantním stylu.

 

veľké okrúhle zrkadlo na stene

 

Nadčasové hranaté zrcadlo

Nesmrtelná klasika v podání obdélníkového zrcadla si najde čestné místo v každém stylu bydlení. Hranaté zrcadlo nejvíce vynikne v koupelně, předsíni nebo v šatníku. Jeho předností je tvar, který se i přes novým trendům v podání oválných či kulatých zrcadel, těší neustále velké popularitě.

 

veľké obdĺžnikové zrkadlo v obývačke

 

Náš tip: Hranaté zrcadlo ve výrazném černém nebo luxusním zlatém rámu působí uhlazeným elegantním dojmem, který místnosti dodá osobité kouzlo a punc originality.

 

Designové zrcadla

Zrcadlo ve tvaru slunce? Designéři velmi dobře vědí, že zrcadlo dokáže přetvořit prostor na moderní interiér. Nevšední originální design interiéru dodá překrásné zrcadlo ve tvaru slunce.

 

tmavá obývačka so žiarivým zlatým zrkadlom v tvare slnka

 

Pokud se nebojíte experimentování, vyzkoušejte zajímavý až extravagantní design atypických zrcadel. Seskupení několika menších zrcadel na zeď s originálními asymetrickými liniemi vdechnou místnosti jedinečný styl.

 

menšie dekoračné zrkadlá na stene Moderné asymetrické zrkadlá na stene

 

Zrcadlo a čínské umění Feng Shui

Fanoušci čínského umění Feng Shui by měly zbystřit pozornost! Zrcadlo je podle Feng Shui zdroj energie a je jen na vás, zda vaše bydlení obohatíte o pozitivní energii.

 

moderná jedáleň s veľkým okrúhlym zrkadlom

 

Čínské umění Feng Shui říká:

 1. Zkažené, prasklé nebo i špinavé zrcadla kradou energii.
 2. Zrcadlo v jídelně přináší rodině blahobyt.
 3. Velké podlouhlé zrcadlo umístěné v úzké chodbě Feng Shui vítá, protože díky zrcadlu je tok dobré čchi energie pomalý a plynulý.
 4. Chcete-li mít klidný a harmonický domov, podle čínského umění Feng Shui, by zrcadlo nemělo být umístěno naproti vchodovým dveřím, ale kolmo na ně, protože pozitivní energie, která vejde dovnitř, by se v zrcadle mohla odrazit a vrátit se zpět ven.
 5. Zrcadlo nevěšte ani v kuchyni ani v pracovně. Říká se, že zrcadlo umístěné v pracovně odráží a zdvojnásobuje vaše pracovní zatížení.
 6. I když moderní interiérový design oblibuje zrcadla zavěšené oproti sebe, Feng Shui to nedoporučuje. Dvě zrcadla oproti sebe vedou zuřivý boj a energie, která se mezi nimi odráží je znepokojující a nepříjemná.
 7. Ložnice je místo nerušeného odpočinku, klidu a regenerace. Zrcadlo v ložnici může přinést neshody a problémy v partnerském vztahu.


Co preferujte vy? Umístit zrcadla prakticky a funkčně nebo se budete řídit starověkým čínským uměním Feng Shui? Dejte nám vědět do komentáře.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku