Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Efektivní umístění zrcadel podle Feng Shui

Efektivní umístění zrcadel podle Feng Shui

Lucia Plasa Ve čtvrtek 08. 07. 2021 Tipy a inspirace

Zrcadlo je velmi důležitý, moderní a interiérový doplněk bez kterého si ranní úpravu zevnějšku neumíme představit. Zároveň, co jste možná ani netušili, představuje určitý zdroj energie. Věříte v sílu Feng Shui? Toužíte po klidném a harmonickém životě? Pokud se řídíte pravidly Feng Shui a nevíte kam umístit zrcadla, tak aby ve vašem bydlení proudila pozitivní energie, inspirujte se následujícími řádky.

 

jedáleň podľa feng shui

 

 

Zrcadla podle Feng Shui

Feng Shui, v překladu vítr a voda, je staročínské umění, které se zabývá prouděním jinové a jangové energie v prostoru. Zásady Feng Shui přinášejí do domovů pozitivní čchi a chrání lidi před negativními vibracemi.

Cílem Feng Shui je vytvořit harmonický soulad mezi člověkem, jeho životním stylem a prostorem. Díky pravidlům Feng Shui dokážete vytvořit klidný a šťastný domov nabitý pozitivní energií. Využívá se především při dispozičním řešení interiérů a zahrad.

 

feng shui jedáleň s veľkým okrúhlym zrkadlom okrúhle zrkadlo

 

Síla zrcadel podle uznávaného čínského umění Feng Shui je jedinečná. I malé zrcadla v interiéru dokážou velké zázraky. Zrcadlo v interiéru disponuje obrovskou mocí. Odráží přicházející energii, dokáže ji zdvojnásobit nebo dokonce rozptýlit do blízkého okolí. Pro klidné bydlení je správné umístění zrcadla velmi důležité. Víte jaké je nejlepší umístění zrcadla podle Feng Shui?

 

obdĺžnikové zrkadlo

 

5 nejdůležitějších pravidel o zrcadlech podle Feng Shui

 1. Zrcadlo nejen na stěnu musí být vždy čisté a nepoškozené. Zkažené a špinavé zrcadlo krade dobrou energii. Čisté zrcadlo na stěnu přináší do domova klid, štěstí a smích.
 2. Zrcadlo by mělo být umístěno dostatečně vysoko! Je důležité, aby i nejvyšší člen rodiny viděl celou svoji postavu. Moderní mozaikové zrcadla nebo zrcadla, kde se vidíte jen do půl pasu, narušují duševní rovnováhu a vyvolávají pocit neúplnosti. Cítili byste se, jako byste byli rozbití na kousky.
 3. Feng Shui nedoporučuje umístit dvě nebo více zrcadel oproti sebe. Zrcadla zavěšené oproti sebe svádějí mezi sebou neustálý boj a energie, která se v nich odráží je chaotická, až dokonce nepříjemná.
 4. Staré zrcátka, jejichž původ a minulost neznáme, Feng Shui radí z interiéru úplně odstranit. Tato cenná řada vychází z přesvědčení, že zrcadla si dokáží pamatovat, to co "viděli". Pokud tedy mají za sebou nelichotivou minulost, mohli by narušit klid a harmonii ve vašem interiéru.
 5. Aktivujte energii čchi! Feng Shui zrcadlo, které je umístěno naproti oknu dokáže vpustit do domu pozitivní vibrace. Ideální místo pro takové zrcadlo je obývák. Zavěste zrcadlo na stěnu, tak aby se v něm odrážela příroda, stromy, zahrada, hory, domácí pokojové rostliny nebo obloha. Dejte pozor, aby se v zrcadle neodrážel jiný dům, fabrika nebo pustina! Mohlo by to do vašeho bydlení přinést nepříznivou energii.

 

zrkadlo podľa feng shui  okrúhle zrkadlo

 

Nejvhodnější místo pro zrcadlo je jídelna

Feng Shui radí jídelna za nejideálnější místo pro umístění zrcadla v interiéru. Jídelna je podle čínského umění prostor, který má za úkol chránit vaše bohatství. Je to pomyslný trezor, který ochraňuje hojnost a prosperitu domova. A právě velké zrcadlo na stěnu, může podle Feng Shui zdvojnásobit hojnost u vás doma. Zrcadlo v jídelně umocní bohatství, pozitivní energii a dokonce zlepší celkovou kvalitu života. Pro udržení dobrého čchi vybírejte zrcadla s rámem.

 

zrkadlo v jedálni

 

Zdvojnásobte dobrou energii Feng Shui!

Zrcadlo podle Feng Shui zdvojnásobuje vše, co odráží. Umístěte zrcadlo takticky. Pro dobrou energii, dbejte na to, aby se v zrcadle odrážely předměty, které vás dělají v životě šťastnými a spokojenými, například uspořádaná knihovna, oblíbené umělecké dílo nebo fotografie.

Dávejte si pozor, aby se v zrcadle neodrážel:

 • nepořádek,
 • odpadky,
 • hromada papírů na pracovním stole,
 • rozházené prádlo.

okrúhle zrkadlo  obývačka s okrúhlym zrkadlom

 

Feng Shui ložnice bez duchů

Pokud zvažujete umístit zrcadlo v ložnici, rychle se s danou myšlenkou rozlučte. Podle Feng Shui je ložnice nejdůležitější místnost v domácnosti. Měla by být zařízena stroze, se světlým nábytkem, který by měl být co nejdále od postele. Ložnice by podle čínského umění neměla disponovat žádným zrcadlem!

 

svetlá moderná spálňa spálňa s korkovým obrazom mapy sveta

 

Ložnice je tedy oáza klidu, místo, kde čerpáme sílu a energii na další den. Zrcadlo v ložnici představuje rušivý element, který ovlivňuje negativně nejen na kvalitu spánku, ale i na partnerský život. Dokonce se od nepaměti traduje, že pokud se během noci vzbudíte, mohli byste v zrcadle vidět ducha - svého ducha. Ve skutečnosti to znamená, že pokud nejste pořádně probuzení, mohli byste se zaleknout svého odrazu v zrcadle.

Náš tip: Pokud v ložnici přece jen potřebujete zrcadlo, umístěte ho tak, aby se v něm neodrážela postel. Nejideálnější tedy na vnitřní stranu šatní skříně.

 

Neztraťte dobrou energii!

Zrcadlo v předsíni je velmi praktické, moderní a efektivní. Předsíň je obvykle menší a tmavší prostor bez oken. Díky zrcadlu se místnost prosvětlí a opticky zvětší. Pokud se držíte pravidel Feng Shui, zrcadlo na stěnu nesmí být zavěšeno oproti vchodovým dveřím, protože pozitivní energie, která vejde dovnitř, by mohla okamžitě v zrcadle odrazit a vytratit ven.

 

predsieň s veľkým okrúhlym zrkadlom čiernobiela predsieň podľa feng shui

 

Koupelna bez zrcadel?

Umíte si představit koupelnu bez zrcadla? Je to nereálné a absurdní. Zrcadlo do koupelny prostě patří! Feng Shui umění má na to, ale jiný názor. Podle tohoto starého čínského umění představuje koupelna místo, kde se zbavujeme negativního čchi. Je to místo pro každodenní očistu. Jediné vhodné řešení je umístit zrcadlo na dveře. Připevněte zrcadlo na vnitřní stranu dveří do koupelny a nezapomínejte mít koupelnové dveře vždy zavřené.

Pokud chcete mít koupelnu přece jen s tradičním umístěním zrcadla (nad umyvadlem), dbejte na to, aby zrcadlo neodráželo:

 • toaletu,
 • špinavé prádlo (koš na prádlo),
 • vanu.

 

 kúpeľňa feng shui

 

Jsou zrcadla Bagua efektivní?

Znáte Bagua zrcadlo známé jako Pa Kua zrcadlo? Zrcadlo Bagua odráží negativní energii a ochraňuje celý domů a lidí, kteří v něm žijí. Je to kulaté osmihranné zrcadlo, které pro Feng Shui představuje nepostradatelný nástroj v boji proti špatnému čchi. Jediné vhodné umístění zrcadla Bagua je podle Feng Shui nad vchodovými dveřmi. Pamatujte, že nikdy ho nevěšíme v interiéru. Ohledně zrcadla Bagua je množství diskusí. Odborníci na Feng Shui polemizují, jestli je to komerční tah prodejců nebo bylo opravdu toto zrcadlo v minulosti používáno. Vyzkoušejte a sami posuďte zda se i pomocí tohoto zrcadla negativní čchi vašemu domovu obloukem vyhne.

 

 

Zrcadlo tvoří neodmyslitelnou součást interiéru. Je jen na vás jestli ho umístíte podle nejnovějších trendů nebo se budete řídit staročínského uměním Feng Shui. Za zkoušku nic nedáte! Možná se právě díky pravidlům Feng Shui konečně dobře vyspíte a po probuzení budete nabitý příjemnou, pozitivní energií.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku