Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Zdravý spánek podle Feng Shui

Zdravý spánek podle Feng Shui

Nikola Mihalisková V pátek 28. 01. 2022 Feng Shui

Skoro třetinu života prospíme. Dobrý spánek ovlivňuje kvalitu našeho života, přesto mu nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. Tradiční čínské umění feng shui z vaší ložnice vytvoří harmonický prostor. Je jen třeba vědět, jak na to. Prozradíme vám, jak má ložnice podle feng shui vypadat, abyste se v noci pořádně vyspali a ráno se vzbudili svěží a plní energie.

 

 

 

Feng shui. Co to vlastně je?

Základem starověkého čínského umění feng shui je spojení lidí s prostředím, ve kterém se vyskytují nejčastěji. Pozitivní energie čchi ochraňuje lidi před negativními vlivy z okolí. Správné rozložení nábytku v místnosti umožňuje životní energii volně proudit a negativní energie pomáhá eliminovat. Voda a vítr harmonizuje jinové a jangové energie tak, abyste si každou noc mohli dopřát plnohodnotný a nerušený minimálně 8 hodin trvající spánek. Když energii čchi zastavíte, odrazí se to na vašem fyzickém i psychickém zdraví. Ve spánku má tělo zregenerovat tak, abyste každý den byli fyzicky fit.

 

 

 

Ložnice není skladiště!

Ložnice je pokoj, který při zařizování domu většinou odsouváme na vedlejší kolej. Vždyť se do ní jdeme „jen“ vyspat. Návštěvy do ložnice nechodí. Často se z ní stává skladiště, ve kterém se nachází opravdu všechno. Zapomínáme však, že v ložnici si máme odpočinout. Při nedostatečném spánku jsme podráždění a nervózní již od samého rána a to nepříznivě ovlivňuje naše rodinné, pracovní i společenské vztahy. Změňte přístup k ložnici a změní se vám celý život.

 

 

 

Který pokoj by měl být ložnicí?

Ložnicí by se měl stát pokoj umístěný co nejdál od vchodových dveří, ale to neznamená, že jej máte skrýt do podkroví se šikmou střechou. Šikmá střecha mění proudění vzduchu a energií a není to prospěšné. Okno z pokoje nemá směřovat na ulici. Ve velkém městě tomu nelze zcela zabránit, na ulici mohou směřovat okna v každém pokoji. Snažte se rušivé elementy alespoň zmírnit. Neumisťujte ložnici vedle koupelny, kterou používají všichni členové rodiny. Feng shui si zakládá na čistotě, pořádku a vzdušnosti. Nepořádek vás před tím, než si lehnete do postele, zbytečně rozruší. Kromě toho narušuje i vaši vnitřní rovnováhu a klid.

 

 

 

Barva, která vám s odpočinkem pomůže

Stěny natřete pastelovými barvami. Zelená uklidňuje a dobrý spánek podporuje. Modrá možná působí chladně, ale je také barvou relaxace. Použít můžete i tlumené odstíny šedé, béžovou, světle hnědou, fialkovou či světle růžovou. Příliš zářivé a výrazné barvy použijte v jiných místnostech. Podporují aktivitu, nedovolí vám usnout a ruší spánek.

 

 

 

S postelí a její polohou si pořádně pohrajte

V ložnici nesmí chybět pořádná, nejlépe dřevěná postel s kvalitní matrací. Ten je pro zdravý spánek velmi důležitý. Dřevo izoluje a spícího uzemňuje. Kov vytváří škodlivé energetické pole. Postel umístěte úhlopříčně od dveří tak, aby se za jejím záhlavím nacházela stěna. Vzbudí to pocit ochrany a jistoty i během noci. Naproti posteli má být stěna bez dveří a oken, ale měla byste na ně z postele dobře vidět. Pro každý případ. Nohy spícího nemají směřovat kolmo ke dveřím. Nohama napřed se vynášejí mrtvý. Proto se tomu říká poloha mrtvého.

 

 

 

Nad postelí nemá být žádná police či skříňka. Můžete se totiž bát, že vám z ní na hlavu něco spadne a ublíží. Způsobuje takový podvědomí tlak a ten během spánku nepotřebujete. Úložný prostor v postelích je k nezaplacení, ale skrýváte do něj věci, které běžně nepoužíváte a tím prostor a energii čchi zbytečně zatěžujete. Do postele uložte jen to, co se spánkem souvisí. Polštáře, přikrývky, ložní prádlo. Ať je posteli jasné, na co ji v ložnici vlastně máte. Lehněte si. Když na postel směřují ostré hrany nábytku nebo stěny, postel posuňte. Ostré hrany představují jedovaté šípy, které způsobují špatný spánek a oslabují tu část těla, na kterou směřují.

 

Není světová strana jako světová strana

I světové strany mají k proudění energií co říci. Postel nesměřujte na severovýchod a na jih. Energie z těchto stran je příliš ostrá a rušivá. Z jihozápadu proudí velmi pomalá energie. Když vám chybí motivace a životní rovnováha, postavte postel na sever, západ, východ a jihovýchod. Podpoříte tím tvořivost, optimismus a vnitřní klid.

 

Podpořte svůj partnerský vztah

Postel si podle feng shui pamatuje. Novou postel si mají pořídit novomanželé i rozvedení manželé. Novou životní etapu by měly začít s čistým štítem. Manželé mají mít matraci vcelku. Aby je v noci nerozdělovala. Do ložnice umístěte obrazy a sošky v párech. Vsaďte na zamilované dvojice, na noční stolek postavte svou společnou fotografii, na které je zachycena jedna z nejšťastněji strávených společných chvil. Každý pohled na ni vám připomene, jak by to mělo vypadat. Vytvořte si intimní prostor, který bude patřit jen vám.

 

 

 

Nábytek ano, ale s mírou

V ložnici mnoho nábytku nepotřebujete. Postel musí být. To je jasné. Skříň, komoda, noční stolek na každé straně postele, toaletní stolek pro dámy s taburetkou nebo křeslem. Nic víc. Knihovnu zařiďte v obýváku. Na nočním stolku nechte jen knihu, kterou aktuálně čtete. Televizor a elektronika nemá v ložnici co dělat. Nenarušuje jen energii čchi, ale také manželské vztahy. Zrcadlo v podvědomí způsobuje stres neklid a podráždění. Když si to v ložnici bez zrcadla nedokážete představit, zakryjte ho na noc plachtou, dekou nebo závěsem.

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku