Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Jak vymalovat ložnici podle umění Feng Shui?

Jak vymalovat ložnici podle umění Feng Shui?

Lucia Plasa Ve středu 02. 02. 2022 Tipy a inspirace

Rozhodli jste se modernizovat ložnici? Co řeknete na ložnici podle Feng Shui? Ještě nejste zasvěceni do tajů staročínského umění Feng Shui? Feng Shui nabízí ověřené rady, jak nastartovat sílu čchi i ve vaší ložnici. Výběr barvy do ložnice je podle Feng Shui velmi důležitým aspektem. Chtěli byste se konečně sladce vyspat nebo přilákat nového partnera? Jaké barvy jsou podle Feng Shui pro vaši ložnici jako stvořené?

 

spálňa podľa Feng Shui v zemitých farbách

 

Moderní ložnice podle Feng Shui

Zvykli jsme si, že obývací pokoj tvoří dominantu a v interiéru kraluje, ovšem pro Feng Shui je nejdůležitější místností v domácnosti jednoznačně ložnice. V ložnici nejenže odpočíváte, ale potřebujete i načerpat sílu a novou energii na další pracovní den. Feng Shui považuje ložnici za místo, kde jste silně propojeni s čchi.

 

moderná biela spálňa podľa Feng Shui

 

Ložnice hraje v interiéru dvě existenčně důležité role. Je to jedinečné místo k odpočinku a klidu. Váš osobní přístav, kde existujete jen vy a kde se můžete zcela ponořit do sebe a vašich myšlenek. Jaká je druhá funkce ložnice? Ložnice je také hnízdečko lásky a jako jediná místnost v interiéru, byla stvořena pro romantické milostné hrátky. Co je a co není v ložnici podle Feng Shui dovoleno?

Feng Shui ložnice zakazuje:

 • jakýkoli druh elektroniky (počítač, smartphone, televizor,..),
 • ostré hrany nábytku,
 • pichlavé, špičaté, umělé nebo i vysušené květiny,
 • umístit postel proti dveřím (postel musí být umístěna co nejdál od dveří, ale s výhledem na ně),
 • zrcadla naproti, vedle nebo nad postelí.

 

Jak nastolit v ložnici energickou rovnováhu?

V ložnici se prolínají dvě navzájem podporující se energie. Jinová a jangová. Klid, stabilita a vzrušení s touhou. Jin, ženská klidná energie a jang, dynamická mužská energie. Je důležité nastolit jejich rovnováhu a správné proudění. I pár malých změn v ložnici, může zcela přeměnit proudící energii v této místnosti. Jak můžete aktivovat pozitivní čchi (energii životní síly) ve vaší ložnici? Například správným výběrem barev.

 

spálňa podľa Feng Shui, biela farba s modrými doplnkami biela spálňa, obraz motív stromu vo všetkých ročných obdobiach

 

Vyzbrojte ložnici jinovou energií!

Pohodová ložnice podle Feng Shui by měla být nabitá více jinovou klidnou energií než jangovou. Jangová energie je ideální do obývacího pokoje. Jin, černá barva a Jang, bílá. Dva protiklady, které se navzájem doplňují a potřebují. Vaším úkolem je docílit vyvážení barev pro vytvoření harmonické ložnice. Jak na to?

 

moderná spálňa s Dovido obrazom - motív harmonický kruh Jin a Jang

 

Vytvářejte kontrasty! Praktické a efektivní řešení je malování stěn světlými barvami, které představují jangovou (světlou, „živou“) energii. Přidáním tmavších odstínů s jinovou tlumenou energií docílíte dokonalé harmonické oázy klidu. Tmavé barvy zakomponujte do interiéru pomocí moderních bytových doplňků. Šedá ložní prádlo, tmavě modré polštářky, černý dřevěný nábytek nebo i obraz s černým pozadím.

Rada od Feng Shui mistra: Dokonalé propojení černé a bílé barvy. Šedá je klidná, neutrální, nadčasová i elegantní barva. Představuje zlatý dobrý střed a podle Feng Shui umění je to perfektně vyvážená barva, vhodná do klidné ložnice.

 

spálňa podľa Feng Shui sivá, biela a drevené doplnky

 

Barvy do ložnice podle Feng Shui

Výběr barvy do ložnice umí být opravdu tvrdý oříšek. Chcete do ložnice přilákat více sexuálního vzrušení nebo toužíte po dokonalé oáze klidu? Barvy ovlivňují náladu, psychickou pohodu a emoce. Feng Shui není jen o jedné barvě, naopak soustředí se na vytváření harmonických a vyvážených kombinací více barev.

 

farebné vankúši na posteli v spálni

 

Buďte při vnášení barev do ložnice kreativní a tvořiví. Malování stěn je prvotní způsob jak do ložnice vnést trochu života a energie. Barevnost však můžete přidat také pomocí barevných akcentů na nábytku, obrazů nebo bytových dekorací. Jaké barvy podle Feng Shui do ložnice zvolit?

 

spálňa podľa Feng Shui šedá stena, drevo, hnedé doplnky

 

Výběr barvy do atraktivní Feng Shui ložnice

Chcete do ložnice přilákat vášeň nebo klidný spánek? Líbí se vám tmavší barvy nebo inklinujete spíše ke svěžím pastelovým odstínům? Červená, zelená nebo bílá? Pro lepší rozhodování byste měli znát význam barev, které Feng Shui do ložnice doporučuje, avšak zemité barvy na plné čáře vyhrávají.

 

biela spálňa podľa Feng Shui

 

 • Bílou barvu Feng Shui spojuje se zimním obdobím, kdy Země odpočívá. Univerzální bílá je barvou klidu, čistoty a důvěry.
 • Zemité barvy, béžové až krémové odstíny jsou pro harmonickou ložnici s relaxačním podtónem tím správným šálkem kávy. Zemité barvy podle Feng Shui patří do barevného schématu elementu Země. Země nám dává pocit stability. Ložnice v zemitých barvách navodí pocit bezpečí a rovnováhy.

 

Feng Shui spálňa v zemitých farbách

 

 • Růžová je barvou partnerství a lásky. Ve Feng Shui interiéru se používají jemné růžové akcenty k přilákání lásky a nového vztahu.

 

spálňa podľa Feng Shui s ružovým akcentom

 

 • Žlutá představuje barvu Země a symbolizuje pokoru, stabilitu a vitalitu.
 • Zelená, barva obnovení, vitalitu, svěžest a energii. Pro příznivější aktivaci efektů Feng Shui energie můžete využít více odstínů zelené.

 

spálňa podľa Feng Shui

 

 • Modrá zosobňuje prvek vody. Bledé pastelové odstíny jasné oblohy, zeleno-modrá barva klidného oceánu. Modrá ve světlých odstínech má uklidňující charakter. Díky tlumeným pastelovým tónům, v ložnici předejdete emocionálnímu výbuchu a podle Feng Shui máte možnost hlubšího duchovního propojení s vaším partnerem.
 • Oranžová, barva nezadaných, Feng Shui posuzuje podle zvoleného tónu barvy. Díky kombinaci červené a jasné žluté můžete oranžovou přiřadit k elementu ohně, ale také Země. Oranžová barva je skvělou náhradou za dravou červenou.

 

spálňa podľa Feng Shui s oranžovými doplnkami

 

 • Červená představuje element ohně. Je to barva romantiky, sexuální touhy a vášně. S červenou v ložnici opatrně! Je to silně emocionální barva a příliš červené v interiéru je více na škodu, než na užitek. Pokud toužíte váš milostný život okořenit, dynamickou červenou barvu Feng Shui doporučuje všemi deseti, ale jen jako doplňující barvu. Věděli jste, že v indickém a čínském pojetí je červená barva - barvou manželství a štěstí?
 • Fialová zosobňuje prosperitu, hojnost a respekt. Víte, jak fialová barva vzniká? Jedinečným mixem chladné uklidňující modré a ohnivé červené barvy, a právě proto je to dokonale vyvážená barva, ideální do ložnice. Jemná levandulová barva je pro vaši Feng Shui ložnici to pravé ořechové.
 • Hnědá, tradiční zemitá barva. Element Země. Hnědá je barvou stability a vyrovnanosti. Pokud preferujete ložnici s hnědým nádechem, hnědé dřevěné podlahy nebo hnědý dřevěný nábytek je k tomu jako stvořený.
 • Černá je podle Feng Shui barvou sebepoznávání a moudrosti. Černá jako doplňující barva, vytváří nadčasový interiér s elegantním nádechem.

 

moderná spálňa s čiernou, sivou a bielou farbou

 

Staročínské umění radí: Pro lepší spánek vymalujte pokoj krémovými, jemnými pastelovými nebo klidnými zemitými barvami.

 

Pokud se rozhodnete zvelebit ložnici a přidat její barevnost pomocí Feng Shui obrazů pamatujte, že:

 1. Obraz umístěný nad čelem postele by měl mít přírodní charakter. Lesy, květiny, motýli, západy slunce. V žádném případě si do ložnice nevěšte obraz s agresivními zvířaty nebo pochmurným lesem.
 2. Mistři Feng Shui do ložnice nedoporučují ani "vodní" motivy jakými jsou rozbouřené moře, tekoucí vodopády nebo divoké řeky. Mohou narušit harmonický tok čchi v ložnici.
 3.  Pro nejlepší proudění dobrého čchi umístěte obraz naproti postele nebo nad čelo postele.
 4. Ložnice podle Feng Shui by měla být zatraktivněna motivem pivoněk, majestátných stromů, přírodou s romantickým nádechem, abstrakcí a dvojicí lidí – mužem a ženou.

 

Feng Shui spálňa s obrazom so Zen motívom spálňa podľa Feng Shui s bielou a tyrkysovou farbou

 

Žádné barvy podle Feng Shui nejsou pro ložnici zakázány. Existují jen vhodné barvy do ložnice a barvy, u kterých se řídíme heslem: méně je někdy víc. Nezapomínejte, že barvy nedokážou změnit váš život. Nemohou změnit kvalitu vašeho zdraví nebo partnerského vztahu. Barvy vytvářejí vizuální podněty, mohou navodit příjemné pocity a pozitivně ovlivnit vaši náladu. Barevná paleta dotváří celkový pocit z místnosti. V interiéru se obklopte jen barvami, které vás ovlivňují pozitivně a uklidňujícím dojmem. Jakými barvami hýří vaše ložnice?Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku