Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jako oáza klidu

Monika Vrťová V pátek 10. 07. 2020 Tipy a inspirace

Co si představíte, když se řekne slovo ložnice? V mysli se vám jako první vynoří ta vaše. Je v ní postel. Co ještě? Skladiště plné věcí, které není kde uložit. O oáze klidu můžete akorát tak snít. Chce to změnu! Do ložnice se máte těšit. Je to místo, kde začínáte a končíte svůj den. V noci musí přinést úlevu. Vytvořte si pokoj, do které se budete rádi vracet. Jak na to?

 

Fototapeta XXL prechádzky parížskymi ulicami

 

Ne každý pokoj je ten nej

Ložnice má být nejchladnější pokojem v domě. Nejlépe se vám bude spát při teplotě 17 až 19 ° C. Orientujte ji na sever nebo na severovýchod či severozápad. Ne vždy se to podaří. To je jasné. Ložnici před spaním pořádně vyvětrejte, aby se v ní chládek udržel co nejdéle. Nesměřujte ji do ulice. Mít přehled o tom, kdo právě prošel kolem a co vyprávěl nepotřebujete. V noci to spíše vyrušuje.

 

Od světla až po vysněnou postel

Pokoj, ve kterém bude ložnice jste již vybrali. Je třeba ji "jen" zařídit. Nějakou představu už máte. Na světlo, podlahu a nábytek, (pokud není součástí ložnicové sestavy) se zaměřte ještě dříve, než do ložnice postavíte novou postel.

 

Jeden lustr na osvětlení celé pokoje?

Stropní světlo nahraďte několika bodovými. Ložnice dostane romantický nádech a můžete si vybrat, kdy které světlo zapálíte. Patříte mezi knihomoly? Nezapomeňte na stolovou lampu, abyste v posteli na písmenka dobře viděli.

 

Fototapeta tropická pláž

 

 

Skříň, kterou si v ložnici (skoro) nevšimnete

Nábytkem si to v ložnici zbytečně nekomplikujte a nepřeplňujte ji. Čím je ložnice volnější a prostornější, tím lépe a svobodněji se v ní budete cítit. Zaměřte se na vestavěnou skříň a vytáhněte ji od podlahy až po strop. Využijte každý cm, který vám pokoj nabízí. Získáte velký úložný prostor, na skříň nebude sedat prach a vy ho nemusíte pracně utírat. Super, co říkáte?


To hlavní je postel

V ložnici se chcete především dobře vyspat a načerpat síly do dalšího dne. S dobrou postelí a kvalitní matrací se vám to určitě podaří. Nejoblíbenějším materiálem pro výrobu postelí je dřevo. Vám se nelíbí? Nemusí. Co tak kov a výrazná postel s ornamenty? Kombinace dřevo a kov je také docela zajímavá, co říkáte? Vyhrála čalouněná postel s výrazným čelem? Vytvořte si ložnici podle vlastních představ. Postel je v ložnici nejdůležitější. Vyberte si ji jako první. Vše ostatní její přizpůsobíte.

 

Co musí dobrá postel splňovat?

Standardní rozměr manželské postele je 180 cm (šířka) x 200 cm (délka). Setkáte se i s většími postelemi, ale mnoho jich nebude. Máte netradiční požadavky? Dejte si postel vyrobit na míru. Samostatné postele jsou široké 90 cm, ale nic vám nebrání vybrat si 120, 140 či 160 cm širokou postel. Jde o vás a váš kvalitní spánek. Výška postele is matrací se pohybuje od 45 - 55 cm. Zuby nehty se těchto čísel nedržte. Přizpůsobte ji své výšce. Aby se vám do ní dobře lehal a ještě lépe z ní vstávalo. Pevná a kvalitně vypracovaná postel vám nebude vrzat. To za dobrý spánek stojí, co říkáte?

Máte málo místa? Víte, kolik toho pokladete do postele s úložným prostorem? Nemusíte se zbavit věcí, které milujete a nebudou vám v pokoji zabírat místo.

Noční stolek je často součástí ložnicových sestav. Je stejně vysoký jako postel a vejde se na něj lampa a kniha. Je určen na věci, které nutně potřebujete. Nenakládejte něj zbytečně mnoho.

 

Fototapeta zlatá záhrada

 

Nejlepší kamarád matrace

Postel, to není jen stylový rám, je sice nádherný, ale plnohodnotný spánek vám nepřinese. Její nedílnou součástí je matrace. Na trhu najdete pěnové, pružinové, latexové a kombinované matrace. Neberte hned první, která vám padne do oka. S matrací se dobře seznamte. Jaké má výhody? Upřednostňujete měkkou, či tvrdou matraci? Proč byste si měli vybrat právě tuto? Na prvním místě je kvalita. Strávíte na ní cca 8 hodin denně. Ať to za to stojí. Nezapomeňte ani na rošty (polohovatelné, nepolohovatelné), které jsou důležitou součástí každé kvalitní postele.

 

Jedna velká nebo dvě malé? Co je lepší?

Při manželské posteli máte na výběr jednu velkou, (společnou) matraci nebo dvě, (rozdělené) matrace. Co si vyberete? Při společné matraci počítejte s tím, že budete cítit každé partnerovo otočení, každý pohyb. Při rozdělené máte jistotu, že to je jen vaše matrace, vaše zóna, do které vám bez vašeho vědomí nikdo zasahovat nebude.

 

Stylový doplněk v podobě ložního povlečení

Pokud jste si vybrali svou vysněnou postel a k ní i kvalitní matrace pro klidný a pohodlný spánek, neměli byste zapomenout ani na moderní ložní povlečení. Vybírejte své oblíbené barvy. Vhodné jsou všechny pastelové odstíny barev, ale do ložnice se nedoporučuje červená pro její temperamentnosť. Oblíbené jsou také povlečení s motivem květů či zajímavých ornamentů.

 

Fototapeta svet v hnedých odtieňoch

 

Nábytek, kterým v ložnici nic nezkazíte

V našich končinách kosmetický stolek nepatří mezi základní výbavu ložnice. Nejčastějším důvodem je nedostatek místa. Když ho v ložnici mít chcete, postavte ho co nejblíže k oknu, abyste při zkrášlování dobře viděli. Není součástí nábytku, který jste si vybrali? Nevadí. Kupte si úplně jiný, v nejlepším případě originální kousek, který ložnici oživí. Má dost úložného prostoru a velké zrcadlo? Skrytě do něj všechny své tajemství. Je to vaše místečko.

Mnozí tvrdí, že zrcadlo do ložnice nepatří. Co si o tom myslíte vy? Zrcadlo pomůže pokoj opticky zvětšit. Kde se ráno oblékáte? V ložnici? Umíte si představit, že to zvládnete bez něj, abyste na sebe občas podívali a nezkontrolovali, zda v tom, co jste si vybrali vypadáte opravdu dobře?

 

Chce to něco pestřejší?

Minimalismus je skvělý, ale v ložnici vám chybí barvy? Co řeknete na obraz na stěnu? Na oživení stačí jeden. Výběr necháme na vás. Nabídka je pestrá. Při jeho výběru nezapomínejte vycházet z celkového ladění pokoje. Obraz berte jako třešničku na dortu, bude vám totiž dělat radost každý den.

 

Fototapeta planéta motýľov

 

Není to jen taková obyčejná pokoj

Do ložnice se chodíme vyspat. To je fakt. V minulosti by se jí nikdo nezabýval. Dnes to není zcela tak. Ložnice vám pomůže na chvíli uniknout od denních starostí. Udělejte si v ní svůj vlastní relaxační koutek. Zapalte si svíčku. Pusťte si oblíbenou hudbu. Přečtěte si knihu. Odpočiňte si. Je to váš pokoj. Pokoj, který vás na čas odtrhne od okolního světa.

 

Fototapeta púštne mesto v Dubai

 

Pryč s nepotřebnými věcmi

Ložnice je malá. Zde pomůže jen zázrak. Víte, co ji zmenšuje nejvíce? Množství věcí, které se do ložnice snažíte nacpat. Vyhoďte z ní vše, co nepotřebujete. K některým věcem se vážou vzpomínky a vyhazují se těžko. Chápeme. Kolik věcí v ložnici skrýváte, ale už rok - dva jste je neviděli? Prioritou č. 1 je maximální pohodlí pro kvalitní spánek. V přeplněné pokoji vám bude pohodlí chybět a o kvalitě spánku také raději pomlčíme. Co do ložnice nepatří?

  • Práce. Nedávejte do ní nic, co vám ji připomíná. Kdo chce na práci myslet, když usíná a věnovat její první myšlenky hned po probuzení?
  • Žehlicí prkno, vysavač a domácí práce. Ne! Do ložnice si jdete odpočinout.
  • Běžecký trenažér, ze kterého se rychlostí blesku stane němý sluha a zavěsíte na něj všechno, co vám pod ruce přijde.
  • Rodinné fotky jsou pěkným doplňkem a na příjemné chvíle vzpomínáme všichni rádi, ale co když je na nich někdo / něco, co nám způsobuje smutek? Na chodbě nebo v obývacím pokoji jim bude lépe.
  • Počítač ani televize nemají v ložnici co hledat. Stále je na prvním místě relax a odpočinek. Nenechte se televizí a počítačem rušit. 

Co z toho se ve vaší ložnici nachází? Odstraňte z ní vše, co vás rozptyluje a navozuje negativní myšlenky a spát se vám bude lépe. Vyzkoušejte to.


Tma vzniká nedostatkem světla

Chcete v ložnici úplnou tmu? S roletami nebo pořádnými závěsy vám se do ložnice žádný paprsek světla nedostane. Závěsy a rolety vyberte z kvalitních přírodních materiálů, aby pokoj působil příjemně a vzdušně.

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku