Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Zelená barva v interiéru ve všech svých odstínech

Zelená barva v interiéru ve všech svých odstínech

Andrea Longauerova V pondělí 04. 04. 2022 Barvy v interiéru

Zelenou barvu v interiéru využíváme stále častěji. Důvodem je její původ v přírodě a naše snaha o přirozenost a ekologičnost. Při zařizování upřednostňujeme přírodní materiály a přírodní tóny. Snažíme se uniknout před stresem, který je naším každodenním společníkem, ale do přírody se bohužel každý den nedostaneme. Doma si chceme vytvořit prostor, do něhož se budeme po náročném dni rádi vracet. Zelená barva a její odstíny vám s vytvořením prostoru s nádechem přírody pomohou. My vám v následujících řádcích prozradíme jak na to.

 

 

 

Inspirujte se přírodou

Při myšlence na zelenou barvu si představíme v první řadě stromy, květiny, přírodu. Zelená nás ve skutečném světě obklopuje z ostatních barev asi nejvíce. Uklidňuje. Proto se v interiérech vyskytuje tak často. Zvolte si odstín zelené, který se vám líbí nejvíc. Trávovou, hráškovou, olivovou nebo jemnou barvu zeleného jablka. Spojte ji s barvou, kterou u ní v přírodě vidíte nejčastěji. Hnědou, pískovou, šedou, ale také zelenou v odlišném odstínu.

 

 

 

Zelená na bytových doplňcích

Zelenou milujete, ale v případě zařízení domácnosti se jí hodně bojíte. Riskněte to. Začněte doplňky. Kombinace zelené na polštářcích, závěsech, prostírání, květináčích a ostatních bytových doplňcích. Zelená je barvou jara. Obnovy. Nového začátku. V lidech vyvolává příjemné pocity, podporuje, navozuje pocit jistoty a pomáhá vám udržet pozitivně naladěnou mysl.

 

 

Natřete stěny bílou a zavěste na ni obraz na zeď s výrazně zeleným motivem. Případně vsaďte na tapety! Nalepte je jen na jednu stěnu, pokud se na takový zásah necítíte. Natřete zelenou komodu, židle či konferenční stolek. Křídová barva v zelenkavém odstínu vám pomůže dát starým věcem druhou šanci. Postupně budete odvážnější a se zelenou budete experimentovat stále víc.

 

 

 

Zelená a množství odstínů, které nabízí

Je to barva, která nepohlcuje a neodráží světlo. Prostor opticky nezvětšuje ani nezmenšuje. Přesto se na syté odstíny zelené zaměřte, když máte prostor s dostatkem denního světla a u menších místností vsaďte na světle zelené odstíny. Jemné zelené tóny působí chladně, ale klidně. Její chlad zjemníte správně zvolenými doplňky v neutrálních světlých barvách a barvě přírodního dřeva. Teplejší tóny zelené jsou zdrojem energie, podporují motivaci a kreativitu. Velmi tmavé tóny působí pochmurně, ale v kombinaci s metalickými barvami vytvoříte elegantní a velmi příjemný interiér.

 

 

 

Limetková zelená je svěží a hravá, ale mnoho lidí ji pokládá za příliš výraznou. Při tmavší zelené můžete mít pocit, že příliš táhne oči. Pořádně si rozmyslete, který odstín zelené ve které místnosti použijete.

 

 

 

NÁŠ TIP: Spojte více odstínů zelené a vytvořte atmosféru poněkud tajemného, ale velmi klidného lesa. V lese je tolik odstínů zelené, že je ani spočítat nedokážete a z každého uhlu vypadá jinak.

 

Podpořte ní prostor

Odstíny zelené se osvědčily v kancelářích a dětských koutcích. Na místech, kde je energie, kreativita a motivace doslova žádaná. Při pohledu na zelenou barvu se uvolňují endorfiny a zatoužíte něco změnit. Otevřete se novým možnostem a začnete jednat.

 

 

 

V kavárnách a často navštěvovaných prostorách, ve kterých vládne vřava a hluk uklidňuje a utlumuje okolní ruch, ale záleží na tom, který odstín zelené si vyberete. Povzbudivě působí světlejší odstíny s nádechem do žluta, chladné a tmavší odstíny utlumují. O pozitivních účincích zelené barvy vědí také lékaři. Rádi jí natírají stěny v ambulancích a čekárnách. Nebojte se jí! Zelená pozitivně ovlivňuje nervový systém a normalizuje krevní tlak.

 

Barvy, se kterými jí to sluší nejvíc

Zelená barva na zeď se často používá jako podkladová právě proto, že se dobře kombinuje s ostatními barvami. V kombinaci s bílou působí střídměji, ve spojení s béžovou a šedou je elegantnější. Zajímavá je kombinace tmavé zelené se světlou růžovou nebo světlou fialovou. Působí romanticky a něžně. Smaragdová je exotická, sluší jí to s bílou, krémovou, šedou a béžovou. Mechové dodá energii oranžová a žlutá. Červená je v kombinaci se zelenou sice výrazná, ale vytváří velmi zajímavý kontrast. Při spojení zelené s výraznými barvami to s doplňky nepřehánějte! Jeden dominantní prvek na sebe stáhne veškerou pozornost a tak to má být. V opačném případě bude prostor i v nejlepším úmyslu působit levně.

 

 

 

NÁŠ TIP: Inspirace pro kombinování zelené s ostatními barvami hledejte v přírodě. Modrá, hnědá ve všech svých odstínech, bílá a nesmrtelná barva dřeva se vám bude se zelenou kombinovat nejlépe.

Zajímavost na závěr: Pastelová a olivová zelená se často využívá v rustikálním, vintage a provensálském stylu bydlení. Jemné tóny navozují pocit bezpečí a pohody. V kombinaci s bílou, dřevem a dalšími přírodními materiály působí zelená uklidňující a útulná.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku