Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Bílá v interiéru na několik způsobů

Bílá v interiéru na několik způsobů

Andrea Longauerova V pátek 25. 06. 2021 Tipy a inspirace

S bílou barvou se v interiéru setkáváme asi nejčastěji. Je univerzální a často po ní sáhnou lidé, kteří se s barvami bojí experimentovat nebo se neumí rozhodnout, jakou barvu si vybrat. Minimalisté po ní jdou cíleně. Je čistá a nikdy nic nepokazí, to ale neznamená, že se s ní budete nudit. Právě naopak. Ve spojení s ostatními barvami vám pomůže vyčarovat moderní a originální bydlení. Prozradíme vám, co všechno můžete použitím bílé barvy v interiéru získat.

 

 

 

Bílá barva a její (ne) výhody

Na bílé barvě vidět každou nečistotu. Pozitivní je, že zašpiněnú stěnu kdykoliv přemalujete a nemusíte se bát, že netrefíte správný odstín. Ano, i bílá má své odstíny, proto třeba často přemalovat celou stěnu. Aby rozdíl nebil do očí. Výhodou je, že spodní barva neproráží a jako nátěr často stačí pouze jedna vrstva.

Bílá barva prostor opticky zvětšuje. Malé pokoje a tmavší kouty pěkně rozjasní, ale při velkých světlých pokojích s ní může nastat problém. Zejména když zvolíte tu zářivou. Odráží světlo a je dost pravděpodobné, že vám bude táhnout oči a začne vás z ní bolet hlava. Můžete ji zjemnit odstínem žluté, šedé a béžové. Prostor bude působit útulnější a měkčí. Chladná bílá vznikne spojením s modrou. Bílou barvu vybírejte při denním světle, aby jí dopadající stíny nezměnily odstín. 

 

 

 

Bílá v interiéru patří mezi základní odstíny. Mnoho lidí na ni nedá dopustit, ale stejně mnoho lidí ji pokládá za chladnou a sterilní a doma ji nechce. Bílá otevírá prostor a je nositelkou čistoty, volnosti a vzdušnosti. S ostatními barvami se velmi dobře kombinuje a nechá vyniknout přesně ty prvky, které zvýraznit chcete. Spojte ji s barvou, kterou máte nejraději. Při jiné základní barvě se vám to podařit nemusí.

 

Bílá v interiéru v kombinaci s šedou a se dřevem

Zkombinujte bílou s dřevem. Krásně při ní vynikne jeho struktura. Do dřevěných obkladů investovat nemusíte. Využijte tapety s imitací dřeva. Jednou z nejoblíbenějších kombinací je bílá, dřevo a šedá. Toto nadčasové spojení se při zařizování interiérů již dlouho drží na předních příčkách. Působí harmonicky a bydlení příjemně zútulní. Dnes se na stěnách stále častěji také objevuje beton. Zvýrazněte ním jen jednu stěnu. Ostatní nechte bílé. Interiér zařiďte masivním dřevěným nábytkem. Chcete být přece stylový.

 

 

 

Bílá v kombinaci se dřevem se často objevuje v koupelně. Není dřevo jako dřevo. Obkladu do koupelny s imitací dřeva voda neublíží. Nemusíte se bát. Toto spojení je elegantní a jednoduché. Ani po letech vás neomrzí.

 

Bílá s různými barevnými kombinacemi

Bílá všude, kde se podíváte. Když se rozhodnete pro takové řešení, zaměřte se na různé struktury povrchů. Lesklá kuchyňská linka, matná pracovní deska nebo naopak. Na lesklém povrchu vidět každý otisk prstu. Zvolte ji v tom případě, že v kuchyni netrávíte hodně času, abyste se nestali její otrokem. Na podlahu dejte hrubý bílý tkaný koberec, stůl a židle namořené bílou barvou, aby se zachovala přirozená struktura dřeva. Bílý nábytek pěkně vynikne, když na zdi za ním dáte tapetu. Abstraktní, květinovou, s přírodním motivem. Je to jen na vás. Bílé a dřevěné otevřené police se na tapetě s barvami budou pěkně vyjímat.

 

 

 

NÁŠ TIP: Abstraktní obrazy s uměleckým nádechem na bílém podkladu vyniknou nejlépe.

 

Bílá sedačka je sice elegantní a pěkná a malý pokoj pěkně rozzáří, ale když v obývacím pokoji trávíte hodně času a máte malé děti, bílá dlouho nevydrží a udržovat se vám bude těžko, i když si vyberete sedačku z kvalitního a odolného materiálu. Obývací pokoj už dávno není určen jen na výjimečné příležitosti. Trávíme v něm většinu volného času. Potřebujeme se v ní cítit pohodlně a příjemně. Na bílou sedačku třeba dávat velký pozor. Opravdu si na to troufnete?

 

 

Kombinaci barev se meze nekladou. Experimentujte. Bílá kuchyně může být každý týden jiná. Vyměňte koberec a doplňky a kuchyň hned vypadá úplně jinak. Spojte bílou s jemnými pastelovými barvami a vytvořte si pěkné jemné a romantické bydlení, které bude vypadat uklidňující a svěží zároveň. Vyzkoušejte svislé pruhy levandulové, limetkové, citrónové, mátové, světle růžové nebo světle modré barvy střídat bílými. Pokoj bude působit opticky větší a pěkně při nich vynikne jednoduchý bílý nebo dřevěný nábytek s doplňky stejné pastelové barvy. U bílé je dovoleno vše, ale s barvami to netřeba přehánět. Více než 3 barvy spolu nespojujte. Bude to působit rušivě.

 

 

NÁŠ TIP: Jednou z nejoblíbenějších barevných kombinací je bílá a černá. Je zcela jedno, do kterého pokoje ji umístíte.

Když bílou chcete podtrhnout eleganci a luxus, spojte ji s doplňky metalických barev. Nekombinujte je bezhlavě. Jeden výrazný prvek a dost. Chcete bydlet luxusně, ne kýčovitě. Bílá si výborně rozumí i se zrcadly. Zrcadlo najde uplatnění v každém moderním interiéru. Prostor otevře a prosvětlí. Zrcadlo může být jako součást nábytku, nebo jej využijte jako originální designový prvek. S bílou v pozadí si to můžete dovolit.

 

 

V ložnici se bílé netřeba bát

Ložnice je vaše. Návštěvy do ní běžně nepouštíte. Ohled nemusíte brát na nikoho a na nic. Vytvořte si takový prostor, jaký se vám líbí. Když chcete ložnici bílou, bude bílá. Úplně celá. Barevná povlečení jí dodá zcela jiný rozměr. Závěsy a koberec také. Pro změnu atmosféry stačí opravdu málo. Bílou postel s vysokým čalouněným čelem ozdobte barevnými polštáři a přehozem. Na stěnu zavěste černobílý obraz nebo zajímavý moderní plakát.

 

 

Často se stává, že období, ve kterém upřednostníte bílou barvu na stěnách celého vašeho bydlení, vystřídá období, ve kterém zatoužíte po barvách. Změnit barvu stěn není nic náročné. Poprat se s bílým nábytkem je finančně náročnější, ale správně zvolenými bytovými doplňky se to dá zvládnout. Změn se nebojte. Nezapomínejte, že bydlení se má přizpůsobit vám.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku