30% sleva jen pro prvních 100 objednávek s kódem: DOVIDO30 🙏🏻Stihnete to?
Černá barva v interiéru

Černá barva v interiéru

Andrea Longauerova Ve čtvrtek 23. 09. 2021 Tipy a inspirace

Černá je jednou z nejoblíbenějších barev, ale v interiérovém designu se nepoužívá často. Máme vůči ní předsudky. Spojujeme si ji se smutkem a snažíme se jí vyhnout, což je škoda.

Černá barva nabízí různé možnosti, díky kterým vytvoříte netradiční, ale o to zajímavější moderní interiér. Pojďte se spolu s námi podívat, co všechno černá v interiéru dokáže.

 

 

Ve velkém prostoru vynikne lépe

Černá barva na zdi nejlépe vynikne ve velkých prostorách. Když se pro tuto elegantní barvu rozhodnete, natřete ní jen jednu stěnu. Tu, kterou chcete zvýraznit nejvíce. Celou místnost na černo nenatírejte. Použití černé barvy na jedné stěně nebo její části dodá pokoji dynamičnost, příliš mnoho černé působí depresivně a místnost může opticky zmenšit. Neutrální barvy ji dokonale vyváží. Nejlépe si rozumí s bílou, béžovou, smetanovou a barvou kapučína.

 

 

Není černá jako černá

Využijte černou ve všech jejích odstínech. Lesklá černá tapeta nebo matná černá barva na dřevo, která zvýrazní přirozenou strukturu dřeva. S kamenným obkladem a betonem bude černá ještě zajímavější. Nechte ji zazářit a zvýrazněte ní pouze to, co se vám nejvíce líbí. Dejte prostoru vlastní, originální rukopis. Někdy stačí opravdu málo.

 

 

Černá v obývacím pokoji. Ano, či ne?

Interiérový design tvoří i nábytek a bytové doplňky. Černá je sice univerzální a působí elegantně a honosně, ale při výběru obývací stěny se jí raději vyhněte. Prach sedá na všechno. Tomu se nevyhneme. Na černém podkladu vidět každé zrnko prachu. Dnes vám utírání prachu 5 krát týdně nepřekáží, ale později se obývací stěně začnete vyhýbat, abyste ten prach neviděli. Černou využijte jen při dekoracích. Vynikne skvěle na světlém podkladu, v kombinaci s bílou dosáhnete nadčasový vzhled.

 

 

NÁŠ TIP: Když přemýšlíte nad interiérovou dlažbou, zaměřte se na černo-bílou kombinaci. Získáte doplněk, který všechno ostatní zastíní. Pokoj zařiďte jednoduchým nábytkem čistých linií a moderní bydlení je na světě.

 

Jako základní dekorační prvek můžete využít černý konferenční stolek. Utíráte ho několikrát denně. Prach se na něm držet nebude a stolek vám pomůže vytvořit kontrast, po kterém jste vždy toužili. Černou sedací soupravu také nevidět často. Kožená sedačka je symbolem luxusu, ale větší uplatnění nachází v kancelářích. Když se pro černou sedačku rozhodnete, ozdobte ji barevnými polštáři a více černé do pokoje už nedávejte. Pohrajte si s materiály, aby to nevypadalo příliš formální. V obývacím pokoji trávíte nejvíce volného času. Zpříjemněte si ho.

 

 

Když patříte k extravagantnějším lidem a láká vás kombinace černé a zlaté, směle do toho. Černá sedací souprava a nad ní obraz v masivním zlatém rámu není žádným přežitkem. Nic víc k upoutání pozornosti v obývacím pokoji nepotřebujete.

 

Přirozené i umělé

Správné osvětlení dělá divy. Černé dokáže přidat na dramatičnosti, ale i ubrat z její síly. Spojte více druhů světla a osvětlení interiéru přizpůsobte situaci. Černý designový lustr může být přesně tou tečkou, která vašemu bydlení chyběla. Nebojte se s černou trochu zaexperimentovat. Je energická a přináší klid. Netradiční spojení, ale přesně o tom černá je. Třeba jen vědět, jak na to.

 

NÁŠ TIP: Nejtmavší z palety barev, černá, je neutrální a dá se kombinovat se všemi barvami. Pěkně vynikne i v kombinaci s přírodním dřevem. Více než 3 barvy v jednom pokoji nespojujte. Působí to rušivě.

 

 

Kdo řekl, že černá do kuchyně nepatří?

Kuchyňská linka je v černém provedení také zajímavým prvkem. Někomu se líbí vysoký lesk, jiní upřednostňují matné povrchy. Nechat vyniknout strukturu dřeva je také dobrým řešením. S kovovými prvky bude linka působit elegantnější. Co tak světlá linka na tmavém podkladu. Na černo namalujte celou zadní stěnu, nejen část mezi vrchní a spodní částí linky. Celou kuchyni to pěkně zvýrazní. 

 

 

 

I v kuchyni můžete vsadit jen na černé doplňky. Černý jídelní stůl s barevnými židlemi. Nebo velký bílý stůl s černými židlemi. Vyberte si kombinaci, která se vám líbí nejvíce.

 

 

Vodovodní baterie do kuchyně a dřez nemusí být jen funkční. Mohou také dobře vypadat a kuchyni příjemně oživit. Vyzkoušejte zlatou barvu. Baterie nemusí být zlatá celá. Nechte ji černou. Zlatá může být jen koncovka, ze které teče voda nebo kohoutek. Porozhlédněte se po obchodech a přijdete na to, že existují i jiné možnosti, jak nerez.

 

Dětský pokoj a ložnice v černé? Co vy na to?

Černou můžete použít i v ložnici a v dětském pokoji. Nic vám v tom nebrání! Je však pravdou, že v těchto pokojích se s černou velmi nesetkáváme. V ložnici můžete využít například černé interiérové žaluzie, dosáhnete tak dokonalou tmu a bude se vám skvěle usínat. V romantické černé kovové posteli se budete cítit jako královna. V dětském pokoji zkombinujte hravé barvy s černými doplňky. Výsledek vás překvapí. Pokud se toho přece jen obáváte, černá v kombinaci s přírodními barvami je sázkou na jistotu.

 

 

 Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku