DESIGN NA KAŽDÝ DEN • ⭐ (4,8/5) 1000+ Recenzí
Vize moderního bydlení v interiéru

Vize moderního bydlení v interiéru

Lucia Plasa V pondělí 19. 04. 2021 Styly bydlení

Co je to moderní bydlení? Čím se charakterizuje a jak se moderní design odráží v interiéru?

Moderní bydlení upřednostňuje výdobytky dnešní moderní doby. Zařízení má jednoduché hladké linie charakterizující trend minimalistického stylu. Moderní bydlení se řídí heslem: Pryč se zbytečnostmi! Klade důraz na prakticky a funkčně zařízený prostor. Fanoušci moderního stylu upřednostňují jednoduše a efektivně zařízený interiér. Vítaná je univerzálnost a neutrálnost. V moderním interiéru preferujeme zemité barvy, které perfektně fungují v každé pokoji.

 

moderné bývanie, obývačka spojená s kuchyňou

 

Zhluboka se nadechněte a rozprostřete křídla!

Moderní design pracuje s konceptem otevřených prostorů. Je existenčně důležité, abyste se ve svých příbytcích cítili komfortně a svobodně. Jednoduše, ale za to atraktivně zařízený moderní byt nebo dům by měl poskytovat dostatek prostoru pro váš osobní rozvoj a pro všechny rodinné aktivity.

 

biela moderná obývačka so sivou akcentujúcou farbou, krb a tehlový obklad

 

Charakteristické rysy moderního stylu v interiéru

Pokud zvažujete zařídit bydlení v populárním moderním designu nezapomínejte zahrnout následující charakteristické rysy typické pro moderní styl:

 • Fundamentálním prvkem je funkčnost zařízení a interiérových doplňků.
 • Využívají se přírodní prvky. Nejlépe v "syrovém" stavu jako neopracované dřevo, syrový beton, kovové detaily, například odkryté trubky či nosníky.
 • V textiliích jsou upřednostňovány přírodní vlákna jako bavlna, len a kůže.
 • Pokojové rostliny jsou nenahraditelným bytovým doplňkem.
 • Přirozené světlo v interiéru je výhodou.
 • V prostoru dominuje jednoduchost, elegance a prostornost.
 • Při malování volte zemité barvy nebo nadčasové černobílé kombinace.
 • V moderním bydlení je klíčové dřevo (dřevěný nábytek, dřevěná podlaha), ocel, plast a sklo.
 • Používání geometrických prvků v moderním interiéru je vítáno.

 

moderný štýl bývania v spálni nábytok pre moderné bývanie

 

Zbytečnostem vstup zakázán

Zbavte se zbytečných kýčovitých dekorací, které slouží pouze pro vizuální potěšení. Moderní bydlení je zařízeno stroze, ale rafinovaně. Zřízení moderního bydlení by mělo splňovat kromě estetické i praktickou stránku. Každá dekorace či interiérové doplňky musí mít své místo a hlavně konkrétní účel.

 

moderné bývanie - obývačka

 

Ochrana soukromí v exkluzivním provedení

Hitem moderních domácností je open space a velká okna, díky kterým do prostoru vniká příjemná sluneční energie. Nicméně jsou situace, kdy se zvědavým pohledům našich sousedů chceme vyhnout. Perfektní ochránci před nevítanými pohledy našeho okolí jsou efektivní vertikální žaluzie, atraktivní závěsy a moderní stínící rolety. Kdo je váš favorit?


Luxusní vertikální žaluzie

Oblíbené plně funkční stínící prvky ideální pro pokrytí velkých ploch. Atraktivní vertikální žaluzie se těší velké oblibě především v kancelářských prostorách, kde slouží i na předělení prostorných místností. Jejich využití je univerzální. Díky elegantnímu a efektivnímu způsobu stínění perfektně zapadnou do moderního stylu bydlení.

Mezi jejich superlativy jednoznačně patří:

 • možnost výběru látky a její barevnosti,
 • způsob ovládání - klasický manuální, ale i moderní elektrický,
 • použitelnost na velkých plochách,
 • schopnost přizpůsobit se atypickým místnostem.

 

vertikálne žalúzie

 

Novodobý trend - populární rolety den a noc

Moderní styl v interiéru vyžaduje funkční, komfortní a především originální řešení pro ochranu soukromí. Populární rolety den a noc představují ideální způsob stínění s jedinečným estetickým prvkem.

 

rolety deň a noc zelené v detskej izbe

 

 

Oblíbené stínící rolety den a noc nabízejí hned několik výhod:

 • jednoduchá montáž,
 • pestrý výběr ze široké palety barevných odstínů,
 • možnost volby látky nebo materiálu, který dokonale zapadne do moderního interiéru,
 • přizpůsobení intenzity stínění,
 • vhodné i pro menší plochy.

 

rolety deň a noc biele

 

Romantické vzorované závěsy

Klasické dlouhé závěsy kralují především v tradičnějších stylech bydlení. Závěsy, jak funkční doplněk v interiéru, upřednostňujeme ve venkovském, retro, klasickém, provensálském nebo boho stylu bydlení. Zvolit můžete elegantní jednobarevné závěsy. Pokud však rádi experimentujete vyzkoušejte vzory, pruhy nebo závěsy s abstraktními prvky. Vše záleží jen na vašem vkusu.

 

moderná obývačka so šedou sedačkou

 

Vytvořte si vlastní barevné schéma typickou pro moderní styl bydlení

Pro vytvoření harmonického a s grácií přetvořeného prostoru s prvky moderního bydlení zvolte neutrální barevné schéma. Použijte univerzální zemité barvy jako béžovou, krémovou, zelenou, modrou a šedou v nejrůznějších podobách a odstínech. V moderním interiéru je důležité nezatížit prostor výstředními barevnými variacemi, proto dominantní bílá barva v kombinaci se dvěma, případně třemi barvami vytvoří dokonalou souhru a skvost pro oči.

 

moderné bývanie, obývačka spojená s kuchyňou

 

Rafinované zdobení pokojů v moderním bydlení

Jednoduché bílé stěny ozdobte černobílými obrazy nebo originálními tapetami s dávkou abstraktního umění. Využijte samolepící tapety jako moderní prvek v interiéru. Pro moderní bydlení zvolte tapety na zeď s imitací dřeva, betonu, cihly nebo kamene

 

obývačka s modernou tmavou tapetou

 

Obloukem se vyhněte květinovému vzoru, ornamentům, etnickým dekoracím a extravagantním křiklavým barvám, které jsou pro moderní bydlení tabu. Samolepicí tapety dokonale fungují v moderní obývacím pokoji, v atraktivní moderní ložnici či koupelně. Nebojte se vykročit z davu a dodejte vašemu příbytku elegantní, originální a moderní vzhled.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku