Okouzli své blízké exkluzivním obrazem 🎁 Originální dárek, který potěší každého 🎄
Nepodceňujte péči o dřevěnou podlahu

Nepodceňujte péči o dřevěnou podlahu

Lucia Plasa V pátek 30. 09. 2022 Novinky

Plánujete refresh interiéru? Zařadíte mezi upgrade i výměnu podlahy? Co upřednostňujete? Koberce nebo podlahy? Trendy vinyl, cenově dostupný laminát nebo nadčasové dřevěné podlahy? Pokud je vaší jednoznačnou odpovědí dřevěná podlaha, přinášíme vám pár zaručených tipů, jak o dřevěné podlahy pečovat, jak je čistit a jak jim prodloužit životnost.

 

obývačka, drevená podlaha

 

Nesmrtelná dřevěná podlaha

Nadčasová klasika, která si vždy najde místo v každém interiéru. Jak už to samotný název napoví, podlaha je vyrobena ze dřeva. Čím starší dřevo se použije, tím je kvalita parket lepší. Dřevěná podlaha vnese do interiéru eleganci, originalitu a přirozenost. V žebříčku oblíbenosti stále vede dřevěná podlaha dub a jeho nejrůznější barevné odstíny. Dřevěná podlaha je považována za nejdražší podlahové krytiny na trhu. Cena jednoznačně odpovídá kvalitě.

 

drevená podlaha, obývačka vo vintage štýle sivá spálňa, drevená podlaha

 

Dřevěná podlaha a její výhody:

 • dlouhá životnost,
 • perfektně izoluje teplo a hluk,
 • nadčasový vzhled v interiéru,
 • pestrá nabídka barevnosti a také typu dřeva (výroba i z exkluzivních exotických dřevin),
 • obnovitelný povrch (možnost vícenásobné renovace),
 • elasticita,
 • nezatěžuje životní prostředí, protože je recyklovatelná,
 • minimální elektrická vodivost i hořlavost,
 • zaručí příjemný a útulný interiér s přírodním charakterem.

 

Nevýhody dřevěné podlahy:

 • vyšší pořizovací cena,
 • menší odolnost vůči poškrábání.

Náš tip: Znáte populární vzor rybí kost? Jedná se o oblíbený vzor nejen na podlahách, ale také na tapetách nebo obkladech do koupelny. Trendy vzor ve skutečnosti připomíná rybí kost a zároveň kopíruje písmeno V. Jako vzor na dřevěné podlaze vynikne ve vintage, industriálním, městském, skandinávském či rustikálním stylu. 

 

drevené parkety v štýle rybia kosť, obývačka s čiernobielym obrazom 

Jak pečovat o dřevěnou podlahu?

Nejen výběr, ale také samotná péče o dřevěnou podlahu je pro dlouhodobou životnost důležitá. Obecně platí vyhýbat se ostrým štětinám a tvrdému plastu, které mohou podlahu poškrábat. Dřevěná podlaha také při mytí vyžaduje speciální prostředky určené na dřevěné podlahy. Efektivní jsou čistící prostředky ve formě praktických rozprašovačů. Vysávání a mytí dřevěné podlahy doporučujeme zařadit do každodenních domácích prací.

Mikrovlákno v hlavní roli! Věděli jste, že mikrovlákno zachytí i nejdrobnější nečistoty a chlupy od vašich domácích mazlíčků? Pro suché každodenní čištění použijte hadřík z mikrovlákna. Pro mytí podlahy doporučujeme mopy z mikrovláken. Během mytí mop dostatečně vyždímejte, protože nadměrné množství vody je pro dřevěnou podlahu nepřítel č.1. Odborníci doporučují mýt dřevěnou podlahu jen s vlhkým mopem, ze kterého za žádných okolností nestéká voda.

 

drevená podlaha, moderná kuchyňa s prvkami dreva

 

Speciální péče o dřevěnou podlahu

Olejovaná nebo lakovaná dřevěná podlaha? Olejovaná dřevěná podlaha, díky matnému povrchu, pomůže skrýt menší škrábance. Lesklá lakovaná ohromí svým elegantním až luxusním vzhledem. Dřevěnou podlahu s olejovou úpravou vhodně ošetříte, použijete-li při „smývání“ speciální mýdlo na dřevěnou podlahu. Mýdlo vytvoří na podlaze ochranný filtr, díky čemuž jí prodloužíte životnost. Lakovanou dřevěnou podlahu jednou měsíčně naleštěte a refreshněte s leštěnkou na dřevěnou podlahu (dřevěné parkety). Pokud potřebujete, aby vaše dřevěné parkety omládly, stačí je jednou za pár let přebrousit a přelakovat.

 

starostlivosť o drevenú podlahu

 

Dalším nepřítelem dřevěné podlahy, kromě vody, je právě slunce. UV záření způsobuje pomalé blednutí barvy na podlaze. V místnosti, kde je dřevěná podlaha položena, používejte žaluzie nebo závěsy. Nezapomínejte dvakrát do roka podlahu navoskovat. Vosk vrátí podlaze ztracený lesk a zároveň dřevo chrání a izoluje od vlhkosti.

Náš tip: Je dřevo materiál, bez kterého si váš domov neumíte představit? Pravdou je, že je to přírodní materiál, který přemění chladný a bezduchý interiér, v útulné a pěkné bydlení. Chce to víc dřeva! Nebojte se kromě dřevěné podlahy zakomponovat do vaší domácnosti také tapety s imitací dřeva nebo dřevěný nábytek. Pokud potřebujete poradit s údržbou, všechny potřebné informace se dočtete v článku: Jak pečovat o dřevěný nábytek.

 

Renovujte, nevyhazujte!

Menší chybičky krásy na dřevěné podlaze dokážete snadno a rychle ošetřit. Nemusíte hned vyměňovat podlahu. Naopak, vyhrňte si rukávy, vyzbrojte se pevnými nervy a vhodnými prostředky k opravě. Pokud je podlaha pokryta jemnými až mírně viditelnými škrábanci, stačí škrábance přebrousit a naolejovat nebo je zamaskovat s retušovacím olejem.

 

Náš tip: K opravě škrábanců existuje i domácí babský recept. Smíchejte ocet s rostlinným olejem v poměru 1:3 (jeden díl oleje a tři díly octa). Jemně krouživými pohyby vetřete do škrábanců na podlaze a nechte jen působit. "Wau" efekt se dostaví téměř okamžitě.

Máte doma dřevěnou podlahu nebo dřevěné parkety? Jak se o ni staráte vy? Jaké triky používáte, abyste dřevěnou podlahu udrželi i léty půvabnou a jako novou? Napište nám, váš tajný recept na zdravou a krásnou dřevěnou podlahu do komentáře.Doprava zdarma

nad 2000 Kč

Rychlé dodání

do pár dní u Vás

Široký sortiment

tapet a dekoraci

Vyrobeno v EU

prémiová kvalita tisku